Skocz do zawartości

E61 - woda w bagażniku


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

Naszło mnie dziś po powrocie do domu ze spływu kajakowego ktory mi tu na osiedlu urządzili żeby zajrzeć do bagażnika i zobaczyć co tam słychać u żarówki... otworzyłem ściankę po prawej stronie i.... zastałem jeziorko w plastikowym pojemniczku który jest tam nad akumulatorem. Świeża sprawa.

 

Ktoś z was może ma pomysł którędy tam się leje - na 90% pewnie uszczelka przy lampie, ale, zastanawiam się czy tam gdzieś w okolicy nie ma jakiegoś odpływu z szyberdachu, i to pytanie chciałbym zadać forumowiczom - czy tam jest jakiś wężyk odpustowy wody z dachu czy tylko nieszczelna lampa, moze ktoś się już z tym spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podjedź do chłopaków na ul. Gersona 19 (tuż obok FSO Żerań) właściciel Krzysztof Brzyszcz (502072604) - mały warsztacik w garażu przy domu - byłem tam niedawno z żony samochodem (dach szklany przeciekał na panelach - wg wszystkich wymiana wg nich naprawa + gwarancja :) ) . Mają między innymi akredytację firmy WEBASTO zajmującej się produkcją dachów i ogrzewań postojowych.

W między czasie robili też piątkę kombi z takimi samymi objawami. Bezdyskusyjnie znają się na rzeczy i nie mają wygórowanych cen (naprawdę). Samochody jakie tam ostatnim razem widziałem do naprawy to aż oczy bolały ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakład na gersona już znam (też mam panoramiczny szyber, hehehe), ale pytałem czy ktoś z was się orientuje czy tam w okolicach tego nadkola są jakieś odprowadzenia wody z góry, mimo wszystko szyberdach znajduje się metr dalej, więc to niekoniecznie on winny, w E39 ciekło po lampie

 

 

dziś zrobie próbe wężem i się pewnie sam dowiem skąd się leje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawy słupek przy klapie trzeba było rozebrać - trzy śrubki torx + dwie śrubki 8, potem zdjąć plastik na słupku, delikatnie pociągnąć za podsufitkę - są dwa zatrzaski mniej więcej w 1/4 i 3/4 szerokości auta - pociągnąć mocniej żeby wyskoczyło.

 

Pod plastikiem na slupku jest wężyk średnicy około 8-10mm, to wężyk podłączony do odpływu z szybera, odpływ - po opuszczeniu podsufitki jest około 30-40 cm w głąb - blisko krawędzi dachu. Węzyk sciągnąć, potem wyciągnąć , podłączyć kompresor i przedmuchać, profilaktycznie zdjąłem osłonę pod zderzakiem - cztery śruby 10mm + jedna 8mm i opuści się osłona - chyba kompresor tam mieszka - potem jak kompresor dmucha to da się wymacać wylot tego wężyka, profilaktycznie jeszcze go przeczyściłem palcem - troche błota tak jak by było.

 

Potem operacje od końca - czyli wężyk za przewody elektryczne i na wypływ załozyć

 

Test zalewania wężem - pozytywnie, nic nie kapie tak jak poprzednio. Więc to chyba było to.

 

W sumie trzy klucze i godzina dłubania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest po rogach - wszystkich czterech rogach - i o ile te rogi z przodu są osiągalne, o tyle te z tyłu są daleeeeeko od szyby, mniej więcej w połowie bagażnika to wypada - w miejscu do którego dojeżdza przednia szyba podczas maksymalnego otwarcia. Zdecydowanie prosciej dostać się tam od bagażnika, i z pozamykanym szyberdachem bo podsufitka ta ktora jest przesuwająca się przeszkadza jak jest otwarta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie zastanawiałem - czy by go od strony podwozia nie podejść, ale pomyslałem ze jesli tam siedzi jakiś syf na końcu to wepchniemy go tylko głebiej w rurkę albo i w trybiki szyberdachowe...

 

 

choc - mozesz spróbować dostać się od spodu i obejrzeć, moze tylko jest syf w wylocie samym i uda się go usunąć ręką.

 

niestety namierzenie tego jest problematyczne - w płycie podłogowej w narożniku - jakieś 10 cm od krawędzi bocznej i 10 cm od krawędzi tylnej, wystaje jakieś 2-3 centymetry rurki gumowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest maskownica

jak napisałem wczesniej:

 

profilaktycznie zdjąłem osłonę pod zderzakiem - cztery śruby 10mm + jedna 8mm i opuści się osłona - chyba kompresor tam mieszka - potem jak kompresor dmucha to da się wymacać wylot tego wężyka, profilaktycznie jeszcze go przeczyściłem palcem - troche błota tak jak by było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
prawy słupek przy klapie trzeba było rozebrać - trzy śrubki torx + dwie śrubki 8, potem zdjąć plastik na słupku, delikatnie pociągnąć za podsufitkę - są dwa zatrzaski mniej więcej w 1/4 i 3/4 szerokości auta - pociągnąć mocniej żeby wyskoczyło

 

Witam,

torxy już namierzyłem są one na prowadnicy rolety bagażnika, ale gdzie są te dwie śrubki 8mm i czy jak zdejmę plastik ze słupka to nie muszę nic odkręcać z podsufitki tylko pociągnąć?

 

Ok, już sobie poradziłem.

Co do opisu dostania się do rurki to dodam jeszcze, że trzeba odkręcić uchwyt do przegrody, czyli siatki. On trzyma podsufitkę i w łatwy sposób można połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Węże są po prawej i lewej str.

 

Jeśli woda nie spływa trzeba je przeczyscic, w polowie bagaznika przecinasz szlauch a po czyszczeniu nakladasz 11cm rurki termokurczliwej Ø 18,0 / 6,0 mm , dla zabezpieczenia uzyc kleju.

np.:

https://www.reichelt.de/Schrumpfschlauch-Innenkleber/SBK-20-0-SW/3/index.html?ACTION=3&LA=2&ARTICLE=108895&GROUPID=5750&artnr=SBK+20%2C0+SW

 

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/Wasserablauf_zpsymdv7bhr.png

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wedlug mnie lepiej jest sciagnac cala podsufitke , dla kumatych nie bedzie wiekszego problemu , i wtedy ma sie idealny dostep do tych 4 odplywow ,

Ale z tego co na logike biorac , te przednie odplywy sa bardziej zapchane niz te tylnie , gdyz woda nie ma ujscia w przednich odplywach i wszystko leci na tyl, a te tylnie nie wyrabiaja i woda leci do bagaznika , Jak ktos by potrzebowal pomocy z tym tematem chetnie wytlumacze i pomoge ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dzisiaj zauważyłem zaciek na podsufitce z lewej strony bagażnik E61 jutro będę kombinował jak to naprawić mam mokre kable trochę wody na module bluetooth radio przestało grać przez taką głupia usterkę boję się żeby całej instalacji szlag nie trafil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Do odpływòw dojdziesz odchylajac podsufitke ale w twoim przypadku i tak będzie trzeba czyścić cały szlauch.

Radził bym też zdjąć zderzak i przeczyscic dolny wylot bo tam dużo brudu się zbiera.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie autor już ogarnął temat zapchanych tylnych odpływów ale może komuś się jeszcze przyda.

I mnie spotkała ta wątpliwa przyjemność czyszczenia w moim przypadku prawego tylnego odpływu dachu panoramicznego.


Co potrzeba (E61):

Narzędzia: Torx 10, klucze nasadowe 8,10, coś do przetykania (ja użyłem linki z kosy spalinowej)

Co robimy po kolei:

1. Odkręcamy 3 szt śrubek z prowadnicy rolety na prawym słupku, oraz 2szt nakrętek 8

2. Odkręcany uchwyt rolety w podsufitce (ten zamykany taką klapką). W środku jest śrubka torx

3. Zdejmujemy osłonę słupka (łatwo schodzi)

4. Odsłaniamy róg podsufitki (trzymają ją już teraz uszczelki oraz zatrzask na środku od strony klapy bagażnika)

5. Wkładamy rękę i zdejmujemy wąż odprowadzający wodę z rynienki (wąż ma dwa takie jakby wąsy oraz średnicę ok 1-1,2cm

6. Dmuchamy i sprawdzamy drożność. Jak nie idzie to podarujcie sobie przepychanie ponieważ problem na 100% znajduje się na końcu węża w okolicy tylnego koła.

7. Żeby się tam dostać większość osób ściąga zderzak (to łatwe ale mi się nie chciało), ja zdjąłem osłonę kompresora NIVO i tamtędy dostałem się do końcówki węża. Na końcówce znajduje się taki dziwny zaworek w kształcie X i pewnie on jest problemem naszych przecieków.

8. Wężyk puginałem, pościskałem palcami. Czuć było zator wewnątrz. Potem od góry pompką rowerową przedmuchałem wężyk. Wystarczyło 1,5-2bara aby czop z piachu, kurzu i pyłków wyskoczył na zewnątrz. Zator u mnie był na ok 5-6 cm węża.

9 Składamy wszystko w odwrotnej kolejności


Czas operacji z jednej strony to ok 20-30 minut razem z szukaniem optymalnego rozwiązania.

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Podpinam się do tematu.

Przecieka mi szyberdach panoramiczny w E61 ale nie z odpływow a z tylnego łączenia tylnej szyby z karoseria. Zdjalem całą podsufitke i sprawdziłem/udroznilem odpływy. Wyciek jest spod tej listwy metalowej pod łączeniem, stamtąd kapie na podsufitke a dalej już wiadomo bagażnik i cała elektryka zalana. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy wzdłuż tego łączenia pod tą listwa powinno być jakieś dodatkowe korytko odwadniajace? Tak jak jest pod środkowym łączeniem, tam jest sucho.. pacjent to BMW E61 2004.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam


37755963_1894291980627868_6359967819362205696_n.jpg?_nc_cat=0&oh=1cc6c7e5da2f9eafd26a3cb690821f5f&oe=5BCEE5DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.