Skocz do zawartości

Olej do silnika


bigger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Wiem, ze temat walkowany wiele razy, ale musze zapytac. Mechanik kupil mi do mojego samochodu olej Castrol Magnatec 5w40 DPF. Czy ten olej jest odpowiedni do 530d 218ps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do twojego silnika Castrol zaleca Edge sport 0W40 lub Edge 5W30. Ten który kupił ci mechanik prawdopodobnie nie posiada specyfikacji BMW Long life i dlatego jest niewłaściwy dla twojego silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori BMW to to samo co Castrol, BMW zaleca lanie oleju Castrol ( co widać na korku). Wiem że Castrol jest najczęściej podrabianym olejem ale tak samo nie mamy pewnosci ze ten ori BMW bedzie napawde ori. Kiedys kolega mial taki przypadek. Kupil olej BMW z allegro zalal nim silnik, po 10 tys km kupil za ta sama cene Castrola od goscia rowniez z allegro - zadnej roznicy nie zauwazyl w pracy silnika. Czytalem kilka razy juz o tym ze po wlaniu Motula silnik chodzi ciszej...ale zeby po wlaniu ori BMW (Castrol) i wlaniu Castrola byla jakakolwiek roznica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oryginalny olej dla BMW robi właśnie Castrol dlatego jest ich napis na korku a konkretnie jest to SLX. Kiedyś nawiązali ze sobą współpracę i dlatego muszą go reklamować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
bez przesady :duh:

magnatec 5w40 ma przeciez specyfikacje bmw LL04

wymien najwyzej troche predzej i dobra

 

Skąd masz te info ? ja patrzyłem i na opakowaniu Magnatec Diesel nie ma specyfikacji BMW Long life, tylko Magnatec zwykły ma ale LL-98 ale to i tak jest nie właściwy dla samochodów z DPF-em bo zawiera sporo popiołów które przyczynią się do szybszego zapchania filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W takim razie zwracam honor :oops: Jeśli kolega ma zalany taki który ma LL-04 to jest odpowiedni. Ciekawe czemu na stronie Castrola tam gdzie się dobiera olej do swojego samochodu nie zalecają Magnateca tylko Edge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem w pierwszym poscie, na opakowaniu oleju bylo napisane DPF. Nie ogladalem jednak czy ma standard LL04, dlatego zapytalem. Dziekuje za zainteresowanie tematem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest jeszcze Magnatec dla samochodów z DPF ale dla Mercedesa i VW i ten nie posiada aprobaty BMW ten właściwy dla twojego auta powinien być Magnatec 5W40 C3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

o czesc kolego , widze ze jednak wróciles do BMW po Skodzie, gratulacje

co do oleju to ja wlaśnie dziś kupiłem , taki jak zalewaja w ASO, Castrol SLX Profesional 0W30, robie juz 3 wymiane na tym oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.