Skocz do zawartości

iPhone i E91


mir84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako nowy użytkownik BMW i tego forum mam pytanie do forumowiczów:

Jak mogę skorzystać z muzyki na moim iphone w e91 z 2009 roku? Nie chce przez AUX bo to nie daje możliwości sterowania z iDrive. Mam usb w schowku pasażera ale po podłączeniu iphona nic się nie dzie (ładuje się tylko), jak mogę skorzystać z tego usb?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

(mam nav pro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Musisz sobie dokupić retrofit do Iphona w ASO lub na allegro

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz USB w schowku pasażera czy w podłokietniku? Czy tu i tu ? :)

 

USB w schowku pasażera służy do zgrywania danych na twardy dysk. USB w podłokietniku służy to podłączania zewnętrznych dysków i odtwarzania z nich muzyki.

 

Do iPhona najlepiej kupić adapter AUX-In z interfejsem audio - wiem że takie są, tylko że nie współpracują z wszystkimi systemami. Najlepiej sprawdzić to po nr VIN.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoKoS

W podłokietniku nie mam usb (tylko aux). A jak podłączam pendrive albo iphone do usb ze schowka to nic sie nie dzieje, nie pojawia sie w menu multimedia. Na pewno jest podłączone dobrze bo ipghone sie laduje a pendrie swieci. Czy to moze byc tak ze tylko niektore pendrive dzialaja?

Narazie na dysk udalo mi sie zgrac tylko z plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoKoS

W podłokietniku nie mam usb (tylko aux). A jak podłączam pendrive albo iphone do usb ze schowka to nic sie nie dzieje, nie pojawia sie w menu multimedia. Na pewno jest podłączone dobrze bo ipghone sie laduje a pendrie swieci. Czy to moze byc tak ze tylko niektore pendrive dzialaja?

Narazie na dysk udalo mi sie zgrac tylko z plyt.

Jak nie masz USB w podłokietniku to iPhone nie zagra inaczej niż przez AUX.

A w schowku USB służy tylko do wrzucania mp3 na dysk z pendrive (jeszcze nie trafiłem takiego pendrive który by nie działał - też mam E91)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoKoS

W podłokietniku nie mam usb (tylko aux). A jak podłączam pendrive albo iphone do usb ze schowka to nic sie nie dzieje, nie pojawia sie w menu multimedia. Na pewno jest podłączone dobrze bo ipghone sie laduje a pendrie swieci. Czy to moze byc tak ze tylko niektore pendrive dzialaja?

Narazie na dysk udalo mi sie zgrac tylko z plyt.

Jak nie masz USB w podłokietniku to iPhone nie zagra inaczej niż przez AUX.

A w schowku USB służy tylko do wrzucania mp3 na dysk z pendrive (jeszcze nie trafiłem takiego pendrive który by nie działał - też mam E91)

 

@code

dzięki, a jak łączysz iphone: przez 6FL Interfejs audio iPod/USB, czy jakoś inaczej? chodzi mi o sterowanie muzyki iDrive...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, jak mam samo AUX w podłokietniku, to wystarczy wymienić gniazdo żeby USB też tam było?

 

PS. Przez te USB, będę mógł wejść z poziomu iDrive w bibliotekę iPhone'a?

 

Niestety sama wymiana gniazda nic nie da :cry:

przeczytaj: viewtopic.php?f=70&t=125486

 

Ostatnio pojawiła się jeszcze jedna możliwość, mianowicie konwersja zestawu usb-audio na Combox czyli zamiast modułu usb i bluetooth montujemy jeden moduł który jest o tyle fajny że daje możliwość odsłuchiwania muzy poprzez kabel usb jak również bluetooth, wyświetlanie okładek albumów, pokazywanie sms i email (nie ze wszystkimi telefonami).

Opcja ta jest dostępna od 2010 r i nie ma jeszcze oficjalnego retrofita jednak kilka osób już to robiło i ja również jestem na etapie tej modyfikacji. Jak już u siebie zrobię to będę miał do sprzedania kpl zestaw usb-audio w bardzo atrakcyjnej cenie :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KoKoS

W podłokietniku nie mam usb (tylko aux). A jak podłączam pendrive albo iphone do usb ze schowka to nic sie nie dzieje, nie pojawia sie w menu multimedia. Na pewno jest podłączone dobrze bo ipghone sie laduje a pendrie swieci. Czy to moze byc tak ze tylko niektore pendrive dzialaja?

Narazie na dysk udalo mi sie zgrac tylko z plyt.

Jak nie masz USB w podłokietniku to iPhone nie zagra inaczej niż przez AUX.

A w schowku USB służy tylko do wrzucania mp3 na dysk z pendrive (jeszcze nie trafiłem takiego pendrive który by nie działał - też mam E91)

 

@code

dzięki, a jak łączysz iphone: przez 6FL Interfejs audio iPod/USB, czy jakoś inaczej? chodzi mi o sterowanie muzyki iDrive...

Ja mam 2009 i nie mam USB w podłokietniku.

Muzykę mogę puszczać tylko przez AUX.

W podłokietniku mam adapter do iPhone i on służy do ładowania telefonu oraz wzmacniania sygnału (telefon korzysta z anteny samochodu).

Rozmowy lecą przez Bluetooth + książka telefoniczna.

SMS, Internet, itd już nie działa w ten sposób i trzeba zaglądać do telefonu.

DSC_0398.JPG

Tu na zdjęciu jeszcze adapter i iPhone 3GS - teraz mam wymieniony na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, jak mam samo AUX w podłokietniku, to wystarczy wymienić gniazdo żeby USB też tam było?

 

PS. Przez te USB, będę mógł wejść z poziomu iDrive w bibliotekę iPhone'a?

 

Niestety sama wymiana gniazda nic nie da :cry:

przeczytaj: viewtopic.php?f=70&t=125486

 

Ostatnio pojawiła się jeszcze jedna możliwość, mianowicie konwersja zestawu usb-audio na Combox czyli zamiast modułu usb i bluetooth montujemy jeden moduł który jest o tyle fajny że daje możliwość odsłuchiwania muzy poprzez kabel usb jak również bluetooth, wyświetlanie okładek albumów, pokazywanie sms i email (nie ze wszystkimi telefonami).

Opcja ta jest dostępna od 2010 r i nie ma jeszcze oficjalnego retrofita jednak kilka osób już to robiło i ja również jestem na etapie tej modyfikacji. Jak już u siebie zrobię to będę miał do sprzedania kpl zestaw usb-audio w bardzo atrakcyjnej cenie :8)

 

Jak koszt założenia tego Combox'a?

 

Co do zestawu usb-audio - możemy pogadać :)

 

Czy jedno i drugie zadziała to w LCI z 2009 z nawigacją Business?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koszt założenia tego Combox'a?

 

Co do zestawu usb-audio - możemy pogadać :)

 

Czy jedno i drugie zadziała to w LCI z 2009 z nawigacją Business?

 

Ceny montażu jeszcze nie znam, ale same części będą kosztowały min 2000 zł.

 

I jedno i drugie zadziała w LCI 2009 z Business

 

Co do zestawu usb-audio - jak już będzie wyjęty to pogadamy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo jest osobno i nie ma konieczności wymiany całej reszty :wink: Faktem jest że ciężko je wyjąć bo jest idealnie wpasowane w konsolę, najlepiej jakimś skalpelem, albo od spodu ale wtedy jest sporo rozbierania... Gniazdo AUX to koszt około 60 zł.

 

Pzdr. T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo zastanawiałem się gdzie trzymać iPhona 4 w e90.. (w podłokietniku mam inne rzeczy, orginalne uchwyty odpadają ze względu na bumper SGP NEO HYBRID) Znalazłem wygodne miejsce, gdy położę go na płasko na otwartej nigdy nie używanej przedniej popielniczce.. nie zlatuje, zawszę widzę kto dzwoni.. idealnie komponuje się z włożoną w gniazdo popielniczki micro ładowarką usb BELKIN (gdyby tylko jej diora świeciła na czerwono eh)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo zastanawiałem się gdzie trzymać iPhona 4 w e90.. (w podłokietniku mam inne rzeczy, orginalne uchwyty odpadają ze względu na bumper SGP NEO HYBRID) Znalazłem wygodne miejsce, gdy położę go na płasko na otwartej nigdy nie używanej przedniej popielniczce.. nie zlatuje, zawszę widzę kto dzwoni.. idealnie komponuje się z włożoną w gniazdo popielniczki micro ładowarką usb BELKIN (gdyby tylko jej diora świeciła na czerwono eh)

U mnie jak mocniej ruszam to niestety telefon potrafi uciec z popielniczki :)

Czasem go tam kładę jak nie mam potrzeby go doładowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz drugie pytanie jeżeli ktoś nie ma od nowości gniazda AUX to musi cały tunel wymienić ? jeżeli wiązkę już ma ? (ma bo pociągnął ) ? ?

 

 

?? no koledzy cały tunel mam rację ? czy też nie ?

 

Raczej nie masz racji... nie spotkałem w życiu E90 bez ani jednego złącza, ale wg katalogu części tunel jest jeden (pomijam kolory). Jak nie ma gniazda to jest zaślepka.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 2009 i nie mam USB w podłokietniku.

Muzykę mogę puszczać tylko przez AUX.

W podłokietniku mam adapter do iPhone i on służy do ładowania telefonu oraz wzmacniania sygnału (telefon korzysta z anteny samochodu).

Rozmowy lecą przez Bluetooth + książka telefoniczna.

SMS, Internet, itd już nie działa w ten sposób i trzeba zaglądać do telefonu.

 

Tu na zdjęciu jeszcze adapter i iPhone 3GS - teraz mam wymieniony na 4.

 

fajny bajer, szkoda że z każdym nowym iphone trzeba wymieniać na nowy, co w przypadku firmy steve'a oznacza co roku :)

gdyby bezpośrednio z tego można było sterować muzyką przez iDrive to spoko, ale tak to muszę wybierać albo muzyka przez usb, albo romowa przez adapter :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2009 i nie mam USB w podłokietniku.

Muzykę mogę puszczać tylko przez AUX.

W podłokietniku mam adapter do iPhone i on służy do ładowania telefonu oraz wzmacniania sygnału (telefon korzysta z anteny samochodu).

Rozmowy lecą przez Bluetooth + książka telefoniczna.

SMS, Internet, itd już nie działa w ten sposób i trzeba zaglądać do telefonu.

 

Tu na zdjęciu jeszcze adapter i iPhone 3GS - teraz mam wymieniony na 4.

 

fajny bajer, szkoda że z każdym nowym iphone trzeba wymieniać na nowy, co w przypadku firmy steve'a oznacza co roku :)

gdyby bezpośrednio z tego można było sterować muzyką przez iDrive to spoko, ale tak to muszę wybierać albo muzyka przez usb, albo romowa przez adapter :mad2:

Nie zawsze co roku trzeba wymieniać.

iPhone 3G i 3GS miały taki sam adapter.

Aha i gdybym miał w aucie dodatkowo jeszcze jedną opcję (chyba 6NF ale nie jestem pewny) to mógłbym słuchać muzyki również przez adapter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak koszt założenia tego Combox'a?

 

Co do zestawu usb-audio - możemy pogadać :)

 

Czy jedno i drugie zadziała to w LCI z 2009 z nawigacją Business?

 

Ceny montażu jeszcze nie znam, ale same części będą kosztowały min 2000 zł.

 

I jedno i drugie zadziała w LCI 2009 z Business

 

Co do zestawu usb-audio - jak już będzie wyjęty to pogadamy :P

 

I jak wymiana? Jakie wrażenia z użytkowania?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam posiadam Radio Business CD z roku 2007 Samochód BMW 320d E90. Po podłączeniu urządzenia do AUX muzyka jest tylko w przednich prawych drzwiach. Co może być przyczyną. Wszelkie próby ustawień nic nie dają. Na radio i cd wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Radio Business CD z roku 2007 Samochód BMW 320d E90. Po podłączeniu urządzenia do AUX muzyka jest tylko w przednich prawych drzwiach. Co może być przyczyną. Wszelkie próby ustawień nic nie dają. Na radio i cd wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Są 2 wyjścia :

1. uszkodzony kabel aux, moze być gdzieś załamany lub nie styka przy którejś z wtyczek

2. wydaje mi sie że na aux masz oddzielne ustawienia tonów czyli bass, sopran, fader i bal. Sprawdź fader i bal

 

Obstawiam to pierwsze.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Radio Business CD z roku 2007 Samochód BMW 320d E90. Po podłączeniu urządzenia do AUX muzyka jest tylko w przednich prawych drzwiach. Co może być przyczyną. Wszelkie próby ustawień nic nie dają. Na radio i cd wszystko jest ok.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Sprawdź na innym kablu mini jack.

Ja się okazało gniazdo było ok ale miałem niesprawny (od nowości) kabel do iPoda który siedział za luźno w gnieździe AUX i przez to grała tylko lewa strona.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam pytanie. W podlokietniku mam zarówno Aux i USB, ale niestety po podłączeniu Iphona przez Usb nic się nie dzieje. Przy wyborze źródła muzyki USB jest nieaktywne, mogę wybrać Aux, DAB, fm itd. USB jest widoczne, ale nieaktywne.

Czy muszę coś dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny (biały) kabel Apple nie jest obsługiwany, dopóki nie założysz najnowszego (drogiego) comboxa (interfejsu multimedialnego).

 

Musisz kupić kabel BMW (tzw. Y-cable) do Iphona & Ipoda (ok 250zł w salonie). Ja swój wytargowałem w ramach gratisu przy zakupie ale w US & A producent dołącza go za free do samochodów z USB (opcja 6FL).

 

Wadą tego rozwiązania jest to, że cyfrowo (przez USB) są przesyłane dane o piosenkach i strukturze folderów a dźwięk jest przysyłany analogowo przez złącze minijack.

Z tego powodu polecam porządnego pendrive'a, bo w ten sposób wszystko jest cyfrowe.

 

ALE

 

Przypuszczam, że jest ograniczenie w obsługiwanych wielkościach bo u mnie nie działa Goodram Edge 32 GB. Wkrótce spróbuję 16 GB pendrive'a.

Dotychczas używałem 4GB różnych producentów i działały bezproblemowo.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.