Skocz do zawartości

Po usunięciu dpf engine fault reduced power


Dominoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie chciałem zapytać kogoś co Sie na tym konkretnie zna. Wczoraj byłem u chłopaków mechaników żeby Sie pozbyć tego filtra raz i ostatni. Mieszkam w Anglii tak ze tu wielkiego wyboru z tym problemem niema ok zajechalem tam pierwsze co zrobili to zgrali jakaś mapę na kompa potem wgral mi jakaś nowa po włączeniu auta pokazał Sie znaczek silnika i napis engine fault reduced power. Zrobili diagnoze i wykazalo ze 5 swiec i air mass sensor Następnie odkrecili filtr dpf naprawdę był w złym stanie i w nim zrobili przelot około 4/4cm następnie wszystko skrecili tak jak było i pojechaliśmy wypróbować. Zrobiliśmy około 20km po powrocie po zgaszeniu i odpaleniu auta błąd Sie już nie pokazał. Ale dzisiaj z rana przy pierwszym odpaleniu znów ten sam błąd. Tera moje pytanie czy to naprawdę może być od tych swiec i tego air mass sensora czy po prostu ono cos nie tak zrobili bardzo proszę o porady bo Sie z deczka martwię żeby nie zajechac silnika z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. usuniecie filtra DPF to usunięcie a nie wydłubanie w nim dziury :duh:

2. nie jest potrzebna żadna nowa mapa sterownika silnika, wyłacza się tylko w sterowniku obsługe DPFa mówiąc autu, ze DPFa nie ma.

3. niesprawne świece żarowe moga powodować trudniejszy rozruch na zimnym silniku ale na pewno nie wyskoczy od tego "awaria silnika" i zredukowana moc. W przypadku przepływki rzeczywiście auto może nie pracowac jak należy ale jeśli wcześniej było ok to coś mało prawdopodobne mi się to wydaje.

 

...angielskie szpece

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu działać po omacku i wymieniać wszystko co popadnie. Problem z przepływką według mnie nie ma zwiazku z wycinaniem DPFa. Tak jak kolega wyżej napisał, DPF powinien być kompletnie usunięty z puszki a nie zrobienie tylko dziury. potem podpiąć komputer i potestowac jakie i z czego wynikają błędy. Może przy rozbieraniu czegos uszkodzili ,że zamontowali albo źle podpieli przepływkę

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedź do fachmanów niech Ci wgrają z powrotem soft fabryczny, jeśli od razu po modyfikacji takie jaja wychodzą, pierwsza sprawa to powrót do serii i dalsza diagnoza, to 10 min. roboty :lol: .... i stawiam na spieprzony soft, pewnie zassali jakiegoś gotofffca z neta :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedź do fachmanów niech Ci wgrają z powrotem soft fabryczny, jeśli od razu po modyfikacji takie jaja wychodzą, pierwsza sprawa to powrót do serii i dalsza diagnoza, to 10 min. roboty :lol: .... i stawiam na spieprzony soft, pewnie zassali jakiegoś gotofffca z neta :mrgreen:

Witam kolego możesz mi podpowiedzieć czy trzeba nowy soft wgrać jak wytnę dpf czy można to wyłączyć np istą/d.Pozdrawiamm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedź do fachmanów niech Ci wgrają z powrotem soft fabryczny, jeśli od razu po modyfikacji takie jaja wychodzą, pierwsza sprawa to powrót do serii i dalsza diagnoza, to 10 min. roboty :lol: .... i stawiam na spieprzony soft, pewnie zassali jakiegoś gotofffca z neta :mrgreen:

Witam kolego możesz mi podpowiedzieć czy trzeba nowy soft wgrać jak wytnę dpf czy można to wyłączyć np istą/d.Pozdrawiamm

...nie ma czegoś takiego jak "nowy soft", po wycięciu dpf należy zmodyfikować soft fabryczny w taki sposób, aby wyłączyć obsługę i dopalanie filtra...i nie można tego zrobić żadnym urządzeniem diagnostycznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem tylko ze ja mam soft od Goduli zrobiony na 333km i 600nm więc chyba trzeba będzie do niego jechać oby się pozbyć dpf :D . Dzięki za odpowiedź kolego.Pozdrawiam

...no właśnie do tego zmierzam, "wyłączenie" dpf odbywa się na programie oryginalnym, w tym przypadku na sofcie Goduli, więc jeśli robi się to jak należy, mapy pracy silnika pozostają bez zmian :wink:

..a'propos ostatnie 535d dłubnąłem na 340KM i 700Nm :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem tylko ze ja mam soft od Goduli zrobiony na 333km i 600nm więc chyba trzeba będzie do niego jechać oby się pozbyć dpf :D . Dzięki za odpowiedź kolego.Pozdrawiam

...no właśnie do tego zmierzam, "wyłączenie" dpf odbywa się na programie oryginalnym, w tym przypadku na sofcie Goduli, więc jeśli robi się to jak należy, mapy pracy silnika pozostają bez zmian :wink:

..a'propos ostatnie 535d dłubnąłem na 340KM i 700Nm :8)

No to klijent niedługo sobie pojeździ bo mu filtr się zapcha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem tylko ze ja mam soft od Goduli zrobiony na 333km i 600nm więc chyba trzeba będzie do niego jechać oby się pozbyć dpf :D . Dzięki za odpowiedź kolego.Pozdrawiam

...no właśnie do tego zmierzam, "wyłączenie" dpf odbywa się na programie oryginalnym, w tym przypadku na sofcie Goduli, więc jeśli robi się to jak należy, mapy pracy silnika pozostają bez zmian :wink:

..a'propos ostatnie 535d dłubnąłem na 340KM i 700Nm :8)

No to klijent niedługo sobie pojeździ bo mu filtr się zapcha :D

...się nie zapcha, bo go wywaliłem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej czesci UK jestes??

 

Ja mieszkam w Londynie o gość co mi robił jest w Bournemouth.

Witam,

A pomyślałeś o badaniu technicznym MOT bez DPF-a marnie to widze.

W dowodzie auta jest wbita chyba norma spalin euro 4 ( w moim jest version euro 4 / 32), jak byłem u speca z pomysłem podobnego zabiegu to powiedział czemu nie ale MOT-a mi nie przejdzie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po wycince dpf...po podłączeniu do kompa jedyne co można zobaczyć to zapełnienie filtra na poziomie "0" ...pod warunkiem że dany komp obsługuje wszystkie parametry, a biorąc pod uwagę że nie istnieją uniwersalne diagnoskopy, musieli by mieć ich z 10, aby ogarnąć 80% samochodów :wink:

...aaa, jeszcze jedno, oddziały Vtech przy granicy z Niemcami mają pełno roboty i nie chodzi tu o chiptuning :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej czesci UK jestes??

 

Ja mieszkam w Londynie o gość co mi robił jest w Bournemouth.

Witam,

A pomyślałeś o badaniu technicznym MOT bez DPF-a marnie to widze.

W dowodzie auta jest wbita chyba norma spalin euro 4 ( w moim jest version euro 4 / 32), jak byłem u speca z pomysłem podobnego zabiegu to powiedział czemu nie ale MOT-a mi nie przejdzie.

Pozdro

 

Z MOT problemu nie widzę oni tu badają tylko ilośc spalin a te auto bez dpf spokojnie Sie mieści w normie nikt tu nie zwraca uwagi na to czy ty masz dpf czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.