Skocz do zawartości

E39 525i łożysko przedniego koła, jak sprawdzić?


rogas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od początku jak kupiłem moje autko (dwa tygodnie) przy wjeżdżaniu w dziury lub inne nierówności dzwoni mi blacha w przednim prawym kole. Blacha osłony hamulców-prawdopodobnie. Przy podejściu i kopnięciu w prawe przednie koło jest ten specyficzny dzwięk, jakby blacha osłaniająca hamulce dotykała tarczy ( próbowałem ją odginać i bez żadnych efektów :mad2: ), a w reszcie kół jest cisza. A więc po podniesieniu na podnośniki przy kręceniu każdym kołem, w trzech kołach jest cisza, a w przednim prawym jest taki dziwny dzwięk, jakby przelatujące kulki, albo coś ocierało. Mechanik powiedział że to łożysko. Jest jeszcze słyszalne huczenie, ale niewiem z którego koła. Od kupienia huczało, ale myślałem że to przez szerokie opony (przód 235, tył 255).

Czy jest możliwość że przez zepsute łożysko, może mi dzwonić tarcza o osłone hamulca?

Kupiłem wczoraj łożysko z piastą KOYO ( 100 funtów), będę wymieniał w tygodniu- chyba że to nie będzie to :duh:

Z jaką siłą dokręcić łożysko i piasty, ile Nm?

Prosze o podpowiedzi może ktoś miał podobny problem, z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokreca sie recznie ile masz pary w rekach przedłuzka do klucza nie dluzsza niz 1m

 

lub jak to kumpel mowi na maxa z wyczuciem :cool2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dokreca sie recznie ile masz pary w rekach przedłuzka do klucza nie dluzsza niz 1m

 

lub jak to kumpel mowi na maxa z wyczuciem :cool2:

kolego nie po to inzynierowie cos projektuja a tym bardziej z aluminium zeby dokrecac ile pary w rekach ten moment do piasty to 120Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaglądałem dzisiaj do koła :) Łożysko w kole chodzi z oporami, luzniej , cieżej i tak w koło. Nowe śmiga jak po maśle, leciutko. Znalazłem pczyczyne dzwonienia, osłona hamulcowa, przeżarła sie na jednej śrubie. Teraz pytanko, czy osłone hamulca moge kupić tylko w serwisie. Nie wymieniłem łożyska, bo najpierw musze kupić osłone hamulca, bo inaczej jej nie włoże :duh:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DT32&mospid=47541&btnr=34_1123&hg=34&fg=07

Znalazłem taką na realoem, ale ta jest inna co zdjełem? Jade do Servisu BMW zobacze jakie oni mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wymienieone. 4 godziny z tym walczyłem, te 4 sruby masakrycznie się odkręcają. Niestety nie miałem klucza dynamometrycznego i dokręcałem grzechotką z całej pary, ale bez przedłużki, mam nadzieje że będzie wszystko OK. Sruby nowe z klejem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wymienieone. 4 godziny z tym walczyłem, te 4 sruby masakrycznie się odkręcają. Niestety nie miałem klucza dynamometrycznego i dokręcałem grzechotką z całej pary, ale bez przedłużki, mam nadzieje że będzie wszystko OK. Sruby nowe z klejem.

 

Kolego,nie wiem ile ty masz pary ale ja też ułomkiem nie jestem i dokręcałem te śruby z pół metrową przedłużką.Dobrze że dałeś klej, jednak na twoim miejscu dokręcił bym to lepszym kluczem z przedłużką bez grzechotki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko wymienieone. 4 godziny z tym walczyłem, te 4 sruby masakrycznie się odkręcają. Niestety nie miałem klucza dynamometrycznego i dokręcałem grzechotką z całej pary, ale bez przedłużki, mam nadzieje że będzie wszystko OK. Sruby nowe z klejem.

 

Kolego,nie wiem ile ty masz pary ale ja też ułomkiem nie jestem i dokręcałem te śruby z pół metrową przedłużką.Dobrze że dałeś klej, jednak na twoim miejscu dokręcił bym to lepszym kluczem z przedłużką bez grzechotki.Pozdrawiam.

Popieram przedmówce bo 120Nm to nie grzechotka bez przedłuzki. :cool2:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokręcałem, to już ani drgnęły, po prostu stanęły, a zapierałem się bardzo mocno, a pary troche mam :norty: Jedną prawą-dolną przy wachaczu dokręcałem przedłużką, bo nie było miejsca na grzechotkę. Moge spróbować dokręcić dwie śruby które są na wierzchu, jeżeli one się ruszą to odkręcę amor i dociągnę dwie pozostałe- troche mnie zmartwiliście, że za lekko dokręciłem.

Wcześniej mi chuczało od około 40km/h, a że to moje pierwsze autko z tak szerokimi oponami ( 235 i 255) to myślałem że to opony. A dzisiaj wsiadam i jade, a tu co? cisza :D . Musze jeszcze sprawdzić z drugiej strony. To mówicie 0,5 metrowa przedłużka i jazda. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Rozkręciłem i dokręcałem z przedłużką, ani drgnęły czyli jest OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.