Skocz do zawartości

BMW E36 318 m43 Silniczek krokowy


DIABLO88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna mam problem z odpalaniem (obroty falują zdarza się, że gaśnie, ale zawsze po ok.10 sekundach wszystko ok tylko jedno jak się stabilizuje to obroty wchodzą wysoko bo na około 1 tysiąc obrotów). Osobiście obstawiam silniczek krokowy (reszta sprawdzona), ponieważ po zdjęciu go i delikatnym potrząśnięciu słyszałem, że coś z nim nie tak (dźwięk jakby coś w środku latało małego jak, np.: pręcik). Jak dodam gazu i puszczę do obroty niekiedy nie chcą zejść do dajmy tych 900, lecz stoją na 1200 i po dodaniu delikatnie gazu schodzą do właściwej wartości. Tylko nie wiem czy wtedy krokowy miałby coś wspólnego z odpalaniem :/ A i zapomniałbym dodać, że jak chodzi to słychać cykanie, zapewne przez to co tam w środku lata :/ Zapomniałem dodać, że jak go zdemontowałem to widziałem, że tak klapeczka jest w pozycji w 3/4 uchylonej, a nie wiem czy powinna być w takiej czy innej w pozycji spoczynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi obroty falowały jak miałem mało wody, a swój silniczek krokowy "wyłączyłem" z obiegu tj, założyłem sobie ręczne ustawianie wolnych obrotów i śmiga aż miło:) Ponadto sam w każdej chwili mogę skorygować wolne obroty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi obroty falowały jak miałem mało wody, a swój silniczek krokowy "wyłączyłem" z obiegu tj, założyłem sobie ręczne ustawianie wolnych obrotów i śmiga aż miło:) Ponadto sam w każdej chwili mogę skorygować wolne obroty:)

Weź człowieku nie kompromituj się takimi bredniami jakie wypisujesz bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie :duh: :mlotek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba wiem

wyciągasz krokowca i wsadzasz palec do środka albo głębiej albo płycej i tak to ręcznie regulujesz wolne obroty :clap: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ps. A tak dla mniej kumatych to żartowałem

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku nie kompromituj się takimi bredniami jakie wypisujesz bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie :duh: :mlotek:

 

hmm... pewnie jesteś inżynierem bmw i wszystkie rozumy pozjadałeś... i pewnie w małym palcu masz wszystkie problemy i rozwiązania dotyczące samochodów jak i pewnie promów kosmicznych- nie wnikam, Twoja sprawa i Twoje zdanie, ale... daruj sobie swoją jakże przeuroczą kulturę i nie uwidaczniaj swojego wychowania bo... ja tylko opisuję co i jak u mnie wygląda... nie wierzysz? film Ci nagrać ? Jak mówię, że tak u mnie jest, to tak jest... nic nie poradzę na to. Więc nie drwij ze mnie człowieku, bo jedyną osobą z której możesz, jesteś Ty sam

 

Poza tym nie napisałem, że go wyjąłem tylko wyłączyłem z obiegu, przeczytaj jakąś książkę to się dowiesz, a jutro dla wszystkich 'znawców' mechaniki pojazdowej, zrobię zdjęcia i będzie cud nad wisłą, ręczne ustawianie wolnych obrotów... wow, u lala, łooo.... cuda na kiju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź człowieku nie kompromituj się takimi bredniami jakie wypisujesz bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie :duh: :mlotek:

 

hmm... pewnie jesteś inżynierem bmw i wszystkie rozumy pozjadałeś... i pewnie w małym palcu masz wszystkie problemy i rozwiązania dotyczące samochodów jak i pewnie promów kosmicznych- nie wnikam, Twoja sprawa i Twoje zdanie, ale... daruj sobie swoją jakże przeuroczą kulturę i nie uwidaczniaj swojego wychowania bo... ja tylko opisuję co i jak u mnie wygląda... nie wierzysz? film Ci nagrać ? Jak mówię, że tak u mnie jest, to tak jest... nic nie poradzę na to. Więc nie drwij ze mnie człowieku, bo jedyną osobą z której możesz, jesteś Ty sam

 

Poza tym nie napisałem, że go wyjąłem tylko wyłączyłem z obiegu, przeczytaj jakąś książkę to się dowiesz, a jutro dla wszystkich 'znawców' mechaniki pojazdowej, zrobię zdjęcia i będzie cud nad wisłą, ręczne ustawianie wolnych obrotów... wow, u lala, łooo.... cuda na kiju...

A to może być ciekawe, ja osobiście chciałbym zobaczyć ten film.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na padający deszcz filmu nie nakręciłem, ale trzasnąłem fotkę. Jednak nie widzę problemu w nakręceniu filmu i z pewnością go nagram. Dodatkowo załączam zdjęcie z kokpitu hyundaia h100, w którym to fabrycznie dodano opcję regulowania wolnych obrotów silnika (pokrętło zaznaczone kółeczkiem), więc śmiało stwierdzę, iż ręczna regulacja wolnych obrotów jest możliwa bez wykorzystania ściśle chronionej technologii NASA :)

 

moje bmw:

http://images47.fotosik.pl/959/923ace0fdbd96d28m.jpg

 

Na zdjęciu widać wyłączony z obiegu silniczek krokowy i odpięte od niego przewody połączone magicznym wynalazkiem.

 

hyundai h100:

http://images39.fotosik.pl/942/452cb9db10fd2abam.jpg

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Film wrzucę jak tylko go nagram, a nagram na pewno.

 

I jeszcze jedno do wszystkich 'szpeców' (bezosobowo- niech każdy sam zdecyduje do kogo to kierowane) : może tak zamiast za samochody, weźcie się za taczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niewiem czym tu się popisałeś wstawiając zamiast krokowego śrubę regulacyjną obrotów od gazu . Jak dla mnie i podejżewam wielu innych forumowiczów uważa to za stodołowe druciarstwo . No i nie wiem ku czemu ma służyć fotka z zaznaczoną dzwignią ssania w jakimś śmierdzącym dieslu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tobie to działa to spoko i nic nie mam przeciwko, ale ja chyba pozostanę przy oryginale (bez modyfikacji) i po prostu wymienię go na nowy albo używany a sprawdzony i sprawny, bo jeśli coś będzie sprawne to musi śmigać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za chwile pewnie będziesz wsadzać kurek z kranu bo regulacja będzie bardziej płynna :norty:

 

Jeśli krokowiec jest elektrycznie sprawny wystarczy go wymoczyć w ropie tudzież benzynie ekstrakcyjnej i znowu będzie chodził jak ta lala - nie hyundai :nienie:

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niewiem czym tu się popisałeś wstawiając zamiast krokowego śrubę regulacyjną obrotów od gazu . Jak dla mnie i podejżewam wielu innych forumowiczów uważa to za stodołowe druciarstwo . No i nie wiem ku czemu ma służyć fotka z zaznaczoną dzwignią ssania w jakimś śmierdzącym dieslu

 

Tym się popisałem, że udowodniłem Ci, że ręczna regulacja wolnych obrotów jest możliwa, a w tym śmierdzącym dieslu to nie dźwignia ssania, napisałem co to jest i w jakim celu załączyłem to zdjęcie, więc daruj sobie i przyjmij do wiadomości, że to nie ja, lecz Ty się wygłupiłeś drwiąc z moich słów i zarazem ze mnie. Poza tym nigdy nie powiedziałem, że jest to profesjonalne rozwiązanie więc możesz sobie to nazywać jak tylko chcesz, działa? - DZIAŁA! i o to w tym zabiegu chodziło.

 

Skoro tobie to działa to spoko i nic nie mam przeciwko, ale ja chyba pozostanę przy oryginale (bez modyfikacji) i po prostu wymienię go na nowy albo używany a sprawdzony i sprawny, bo jeśli coś będzie sprawne to musi śmigać ...

 

Jest to Twoja decyzja :) Ja sam pewnie też założę krokowca, ale jeszcze nie teraz. Podałem tylko opcjonalne rozwiązanie, które może zaoszczędzić czy jak kto woli odsunąć wydatek na nowego krokowca :)

 

 

I jak wam ludzie dogodzić? Napisałem koledze jak u mnie wygląda sprawa z falującymi wolnymi, na co otrzymałem drwiny, a następnie sarkazm i ironię. Co was tak boli? Nikogo nie zmuszam do stosowania moich rozwiązań, więc łaskawie odpapierkujcie się ode mnie :) Jak dla mnie, możecie jeździć do ASO i tam serwisować swoje auta, wasz wybór, a forum jest do dyskusji i dzielenia się rozwiązaniami, i to właśnie zrobiłem, dlatego też uważam, że zamiast prowadzić bezsensowne i bezowocne dyskusje lepiej zając się czymś pożytecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.