Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem nokii N8


natural

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem Cie kolego dlaczego od razu debila;] ze ktos jedzie wgrac soft do serwisu? nie kazdy jest taka encyklopedia jak Ty,ja wymienialem głosnik zewnetrzny,ktory mi sie uszkodził,wiec soft wgrali mi przy okazji,mozna to zrobic przez roznie dobrze i szybko przez OVI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie rozumiem Cie kolego dlaczego od razu debila;] ze ktos jedzie wgrac soft do serwisu? nie kazdy jest taka encyklopedia jak Ty,ja wymienialem głosnik zewnetrzny,ktory mi sie uszkodził,wiec soft wgrali mi przy okazji,mozna to zrobic przez roznie dobrze i szybko przez OVI!

 

 

No sorry nie trzeba być encyklopedią - ja się nie uważam za kogoś takiego - żeby sobie zrobić update softu w telefonie :lol: :lol: co innego jak teraz napisałeś - że byłeś docelowo na naprawie wymiany głośnika.. to ok potrafię zrozumieć, że Panowie serwisanci wgrali Ci softa przy okazji.. Po prostu warto jest napisać całą swoją myśl..

 

Po to Nokia wprowadziła OVI i rozwija tę usługę, żeby z tego korzystać, a nie tracić swój cenny czas i bujać się po serwisach.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie człowiek używał nokii, z resztą nie tylko ja ale praktycznie cała moja rodzina, każdy kto się pytał o telefon jaki bym polecił - bez wahania mówiłem że jakiś z modeli nokii..... - ale te czasy to przeszłość ( przynajmniej w moim przypadku ) - niestety nokia stała się stereotypem, kiedyś nie maiła sobie równych, dziś już nawet o tym w prasie piszą, ale wiadomo, trzeba sprawdzić na własnej skórze.

 

Ja sprawdziłem, kupiłem tego iPhone po raz pierwszy w życiu, bo od dawien dawna była wojna pomiędzy użytkownikami ..... - a użytkownikami apple.

 

człowiek jak czyta opinie w sieci to defecto i tak na dobrą sprawę nic z nich nie wynika.

 

Mi nie chodzi o to że to jest akurat ten model i że to ta firma, ale o podejście do klienta.... - którego naprawdę można pozazdrościć, ( kolesiowi ode mnie coś padło, nie było dyskusji, dostał nowego - FAKT ), u siebie miałem problem z którymś z modeli noki, to wiadomo serwis ( a że znam kilku kolesi od GSM, to serwis był jeszcze dodatkowo przez nich monitorowany ) kilkukrotnie byłem - najgorsze jest to że zawsze tracisz czas, a oni dalej swoje że naprawiony, po 4 razie powiedziałem że jak go nie naprawią to biorę prawnika, bo mi się już nie chce, naprawili do dzisiaj jest spokój.....

 

telefon jaki teraz mam nosi rożne nazwy e sieci i opinii na jego temat jest więcej negatywnych, niż pozytywnych, ale mnie przekonali do siebie ludzie z apple, nie będę się rozpisywał - heheh... - na temat jego funkcji, każdy może poczytać w sieci, co mnie urzekło - PROSTOTA - panowie- prostota.

 

Nie miałem do tej pory telefonu który robiłby wszystko co chcę sam intuicyjnie, wiadomo można było ściągnąć jakieś programiki, podejść do programisty, aby on coś do nokii powkładał, zawsze miałem telefon tak skonfigurowany że chodziło wszystko naprawdę malina - jednak zawsze gdzieś tam się zawiesił raz może dwa, musiałeś pamiętać że jak jesteś we wiadomościach mail, to musisz z nich wyjść, itp.

 

Także Panowie polecam - naprawdę warto, czasami zmienić zdanie i przesiąść się na coś innego, a nie dalej przeć w zaparte: że nokia to i tamto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu sie z Tobą zgodze,ja od 12 lat tylko nokia,symbian moim zdaniem nie jest najlepszym oprogramowaniem( osobiście mam z nim co chwile problem) sam myśle żeby przesiąść sie na cos innego,prawdopodobnie bedzie to iPhone!;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - całe zycie używalem nokii - tylko się trzeba zastanowić co z tego mam - wielkie NIC, teraz jak widzę inne telefony, to zaczynam zwracać na nie moją uwagę, z telewizorami było podobnie tylko sony - żaden inny, az w końcu kupiłem samsunga, nie dość że połowa kasy została w kieszeni, to praktycznie niczym sie nie rózni, trzeba skonczyć ze stereotypami bo na tym koniku człowiek daleko nie zajedzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja mam tez problem z N8, ale troche inny. Kontakty zgrywa, ale jest zamienione imie z nazwiskiem, w sumie nie jest to jakis duzy problem, ale troche denerwuje. Nie wiecie jak to naprawic? Kolega mial taki sam problem tylko ze z HTC, pomoglo wgranie jakiegos programu do telefonu. Zna moze ktos cos takiego do Nokii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to można już kupić dedykowany adapter Snap-In dla Nokii N8 do podłokietnika. Telefon nie posiada dedykowanego złącza antenowego, podłączone jest jedynie zasilanie. Mimo wszystko, telefon tak jakby miał lepszy zasięg.

 

Największym plusem jest jednak to, że telefon ładowany jest cały czas od momentu zadokowania w adapterze - nie trzeba mieć włączonego zapłonu. Wcześniej miałem ładowarkę w zapalniczce, tam jednak napięcie podawane jest tylko przy włączonym zapłonie. Po zadokowaniu zasłonięty jest przycisk menu z przodu, oraz odblokowywania w boku. Tak więc aby wybrać coś z poziomu telefonu, trzeba go wyjąć. Na całe szczęście książka jest poprawnie kopiowana do I-Drive.

 

Kompletna lista kompatybilnych z E9x adapterów - http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU31&mospid=48831&btnr=84_0551&hg=84&fg=95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja mam pytanie jak zgrać książkę telefoniczną z telefonu do menu I-drive? Mam nokie N95 wersja 8gb i telefon pod bluetooth działa bezproblemowo, jednak nie wiem jak zgrać książkę telefoniczną do I-drive.

Miałem kiedyś N95 8GB i niestety nie dało się zgrać książki tel. Nie uaktualniałem softu do najnowszej wersji, ale podejrzewam, że to nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje koledzy. Soft mam najnowszy z możliwych (mimo, iż wgrywałem go jakieś 1,5 roku temu to i tak nadal nowszego softu Nokia nie wypuściła dla tego telefonu :duh: ) także podejrzewam, że z tej nokii po prostu nie da się zgrać książki telefonicznej. Czas na nowy... telefon oczywiście :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Galaxy S2 ten sam problem - podobno pomaga resetowanie aplikacji odpowiedzialnej za bluetooth w telefonie.

Dziwne bo w Noki E7 miałem to samo. (Łączyło się z autem i zrywało połączenie i tak non stop)

Podobno jak jest założony Combox tego problemu nie ma - może ktoś potwierdzić ? Bo zastanawiam się czy nie zrobić doposażenia.

Crejzus :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Uchwyt dla Nokii N8 (podobnie jak pozostałe) mimo braku fizycznego podłączenia do anteny telefonu komórkowego, wzmacnia sygnał. Uchwyt w miejscu gdzie telefon ma antenę posiada pętle. Koledzy z zagranicznych for pokusili się o rozkręcenie tego ustrojstwa.

 

Faktycznie, telefon w miejscach gdzie zawsze tracił zasięg i przerywał połączenia już tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odkopałem :mrgreen:

 

Jak wiecie pojawiło się jakiś czas temu nowe oprogramowanie - Symbian Belle - zainstalowałem i co.. i książka się nie kopiuje :mad2: :mad2:

 

Jak jest z tym u Was? Czy może zostaliście przy Annie? Jakbym wiedział, że tak będzie olałbym temat, a teraz jak wrócić do poprzedniego Symbiana? :duh: :mad2:

 

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes chłop z jajami? No oczywiście :cool2: To czytaj, zciągaj, do roboty i się nie bój :norty:

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=52556.0

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=45473.0

 

Tylko rączki złóż razem podczas flashowania - to pomaga :liar:

 

PS

Chyba musisz się zarejestrować tam bo nie pokazuje obrazków niezalogowanym - polecam http://10minutemail.com jako tymczasową skrzynkę :dance:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dziękuję Ci bardzo dobry człowieku! :cool2:

 

A powiedz mi, przechodziłeś przez to? :)

 

Czytałem, że downgrade jakoś nie jest wskazany, ale co zrobić innego w tym momencie. Myślałem nad twardym resetem, może coś to pomoże? :cry2:

 

No chyba, że Nokia zamierza wypuścić w niedalekiej przyszłości update tej Belli, grrrrr.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie z N8. Męczyłem lata temu inne Nokie, ostatnia moja to była E52 jakieś 2 lata temu. Przeżyła wieeele flashowań - kilka razy położyła się ale wstawała zawsze :lol: . Po tym modelu rozeszły się nasze drogi - no more connecting Nokia :norty:

Pożarłem się z Nokią o moje "konto mailowe" na ich serwerach. Olewali mnie i ciągle przełączali do pakistańskiego operatora call centre, który za każdym razem prowadził mnie za rączkę do twardego resetu a wina była po stronie ich serwera usług a nie samego telefonu czy oprogramowania na nim zainstalowanego. Sprzedałem cholerę :norty:

 

Twardy reset nic Ci nie da. Przywróci telefon do fabrycznych ustawień - powinno wykasować wszystko ale sam system zostanie. Jedyna droga to wgrać starszy system. Różnie to bywa, jednemu się uda, drugiemu też a ten trzeci umoczy :twisted: , jakaś szansa uwalenia zawsze jest - zobacz forum poniżej, tu masz lepiej opisane i po polsku.

 

Kopia z googla bo wymuszają zalogowanie się na forum żeby je czytać.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_IeeI3Ltov4J:n8forum.pl/downgrade-nokii-n8-z-symbianem-belle-do-symbiana-anna-t1708.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk

i nastepne strony:

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:-7m4AQ6ihZ4J:n8forum.pl/downgrade-nokii-n8-z-symbianem-belle-do-symbiana-anna-t1708-15.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:AkgzEKW_tVMJ:n8forum.pl/downgrade-nokii-n8-z-symbianem-belle-do-symbiana-anna-t1708-30.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:rwMKXarzYH4J:n8forum.pl/downgrade-nokii-n8-z-symbianem-belle-do-symbiana-anna-t1708-45.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:GOejlfghQ04J:n8forum.pl/downgrade-nokii-n8-z-symbianem-belle-do-symbiana-anna-t1708-60.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk

 

Z doświadczenia wiem, że jak się trzymasz dokładnie instrukcji, komp Twój jest sprawny to udaje się bez problemów.

 

Powodzenia :mrgreen:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

ech przywiązanie do marki, miałem różne fony ale z Nokią współpracuję najdłużej :)

 

Ale fakt, faktem, że parowanie z BMW mają chyba najbardziej#$%^& ;) szczególnie seria N.

 

A w najlepszym przypadku zmienię fona ;)

 

Pzdr. i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ANNY tak, ale ja zainstalowałem jakiś czas BELLE :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: i to był właśnie błąd.

 

Sprawdzałem inne fony, żeby wyeliminować usterkę w iDrive - jest wszystko ok.

 

 

PS. Nie instaluj Belli :mrgreen: :duh: :mad2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystko włączone :(

 

Czy poza tym masz coś jeszcze zmienione w ustawieniach? Kurcze bo wgraniu Belli wszystko musiałem ustawiać na nowo, także może coś jeszcze mam nie zaznaczone? :/ Sam już nie wiem, a nie jestem z pierwszej łapanki do cholery jasnej :duh: :mad2:

 

PS. W Ustawienia->Telefon->Akcesoria co masz ustawione na 'domyślne'? Czy to może ma jakąś różnicę? Bo ja mam obecnie ustawiony: bezp. zest. samochod.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe - nie łam się, mi E87 z moim Googlowskim telefonem nie chciała działać. Wprawdzie auto widziało moją książkę, dzwoniło ale nikt mnie nie słyszał :mad2:

 

Gdybyś jednak zdecydował się na downgrade to przed tym zrób jednak twardy reset telefonu. To przywraca do ostawień fabrycznych i czyści cały telefon - tak jest bezpieczniej.

Byłem z Nokią ponad 10 lat alem zdradził, znaczy się ona mnie olała :norty: więc se poszedłem :roll:

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.