Skocz do zawartości

ja mu w gaz a on...


tarkano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od jakiegoś czasu problem. Mianowicie, przeważnie jeżdżę po mieście ale jak już wyjadę na trasę i jadę 120 km/h jakiś czas i chcę przyśpieszyć, to jedyne co czuję to tylko moją stopę naciskającą na gaz a samochód jak jechał 120 to tak jedzie. Ale za parę chwil jak spuszczę nogę z gazu, dam mu odetchnąć, prędkość spadnie to jest możliwość, że rozpędzając, raz będę dalej się rozpędzał aż do blokady, dwa wskazówka znów zatrzyma się na 120. :cry:

 

dodam, że dzieje mu się coś ze spalinami( dałem go kiedyś na komputer). Może to EGR_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kompie nic nie mieszałem, ale nie jest tak, że w ogóle nie mogę przekroczyć jakiegoś progu prędkości, tylko raz jedzie dobrze i mogę sunąć nawet 190 a drugim razem tylko 120 czy 140. Licho

Rocznik 2000

Edytowane przez tarkano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przeprowadzić standardową operację przywracania mocy :wink:

 

Do wymiany:

- wężyki podciśnienia

- 2 elektrozaworki - od sterowania podciśnieniem dla turbiny i egr (100zł za sztuke na allegro)

 

Przeczyścić:

- egr

[opcjonalnie]

- czujnik ciśnienia doładowania (z tyłu kolektora)

- intercooler

 

Po tych zabiegach autko zacznie przyspieszać jak nowe:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłem na kompie jakiś czas temu to właśnie wyszło: czujnik doładowania i najprawdopodobniej egr.

Dzięki bardzo i pozdrawiam

Kolego ten czujnik doładowania często nie łączy poprawnie.Zdejmij kostke zapsikaj konektorem do elektryki i podepnij-może pomoże,bo nie zdarza sie żeby czujnik tak padał sobie,częsciej żle nasunięta kostka,żle łączy.

PS może przeczyść najpierw.BTW ja jeszcze stawiam na pompe progową :mrgreen: -objawy identyczne.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim miejscu znajduje się ten czujnik, łatwy dostęp?

Znajduje się na kolektorze ssącym z tyłu przy ściance kabiny,musisz włożyć ręke pomiędzy samochód a silnik i znajdziesz kostke nasuniętą na czujnik http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL01&mospid=47540&btnr=11_2837&hg=11&fg=40 to silnik 2.5d ale zasada ta sama-nr18 na rysunku.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.