Skocz do zawartości

E90 BMW 320d vs. 330d


Mirage

Rekomendowane odpowiedzi

oxygene113 z jakiego okregu jestes? P.S bo ja tez z UK :)

 

wracajac do tematu moim zdaniem 3.0 jest lepsze od 2.0 przemawia za tym kultura pracy silnika(cichy) ok pali troche wiecej ale co to za roznica (1,5-2 litry) jaka radosc z jazdy :D

 

Osobiscie mam 2.0 nie jest zle ale wolalbym 3.0 lecz realia sa troche inne niz w Pl i im wiecej konikow wiekszy silniczek ubezpieczenie cie zabije takie sa tutaj tanie :( oczywiscie juz nie wspominajac o podatku drogowym :evil: podsumowujac 3.0 gitez majonez :D tylko czy znajdziesz taka za tyle kasy z wyposazeniem dobrym :?:

 

P.S Sorry ale nie mam polskich liter :wink: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 203
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje spalanie z ostatnich 13 miesięcy, czyli od zakupu auta. Przebieg około 22 tyś km. Jazda w 90% najczęściej: 2 x 25 km dziennie, tzn 20 km + 5 km po mieście z kilkuminutowymi przystankami + postój około 8 godzin, jazda po mieście ok 5 km z kilkoma krótkimi postojami + 20 km powrót do domu. Tak najczęściej 6 lub 7 dni w tygodniu. Najczęściej jeździ moja żona, mi spalanie wychodzi zazwyczaj mniejsze.

Opony 225/45 przód i 255/40R17 tył.

 

http://img17.imageshack.us/img17/7246/all1pt.jpg

 

Do spalania należy doliczyć około 0,2 - 0,3 litra - przekłamania komputera.

 

A tu spalanie z ostatnich 160 km - jazda dosyć rozsądna, prawie przepisowa (+10 do15 km/h). Przy wyprzedzaniu do 140 km/h, oczywiście na dozwolonych do tego odcinkach dróg :norty:

http://img839.imageshack.us/img839/3267/min1v.jpg

 

W zimie w czasie większych mrozów spalanie jest około 1 litr większe niż latem (na krótkich odcinkach).

 

A tu jeszcze coś dla użytkowników 330d (byłe E91 330d kolegi).

http://img683.imageshack.us/img683/9485/260du.jpg

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam jestem ciekaw, moze ktos zna autko?

330d e90 czarna, rejestracja byla RSA cos tam...(moze jak go namierzę kolejny raz to zrobimy sobie wspólną sesję beemek) ja osobiscie zycze mu jak najlepiej bo chlopak troche w zyciu przeszedl i jak trafil w autko w ktore nie bedzie musial inwestowac to tylko mu na zdrowie :)

Jako, iż oglądam ogłoszenia intensywnie od miesiąca, widziałem ten samochód. Nie brałem go pod uwagę gdyż nie miał ksenonów. Brak nawigacji bym przeżył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do Twojego "nowego" silnika 184KM chcę Cię poinformować, że jest to jeden z nielicznych wyjątków, który jest w 100% konstrukcją identyczną do 177 KM zmieniono tylko soft aby:

1) przy prędkościach normowych uzyskać mniejsze wydalanie CO2 (czyli mniejsze spalanie),

2) auto łapie się na tzw. eco auto ale tylko dla stałych prędkości z norm,

3) w przypadku "mocnej" jazdy czy jazdy z prędkością maksymalną Twoje auto spali więcej niż 177KM...

 

Tak niedawalo mi to spokoju, ze pozwolilem sobie to sprawdzic:

 

http://www.goldenline.pl/forum/1836888/320xd-roznice-pomiedzy-177km-a-184km

 

Chyba nie tylko soft jednak zmieniono.. :idea:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest stricte dla tego kolegi, który nie miał przez dłuższy czas 330d i się mądrzy.

 

:D :D :D dzieki ze mnie uswiadomiles. Poprostu widzialem inny wynik w 3.0XD e92 i nei byl nawet w polowie tak optymistyczny. Jezdzisz duzo tras wiec srednia jak najbardziej mozliwa. Mialem 2.5V6 i wiem jak pali duzy motor nie musisz mnei uswiadamiac. Pozatym...skad Ty mozesz wiedziec czy ja mialem 330d czy nie ???? Wyjasnij mi to ???

Zreszta koncze temat bo jak tak zaczynasz rozmowe to niechce mi sie nawet dluzej jej ciagnac.

Ja moge zrobic tak ze na kompie bede mial srednie spalanie 4.5l z ostatnich 5tys km , pokaze Ci i albo mi uwierzysz albo nie :D .

 

Jak Ci tyle spala to ok , wierze ze moze tak byc , ale wiem ile pali A4 3.0Q i wiem ile pali 330xd , tyle mi wystarczy. Oczywiscie na trasie 8 l jest jak najbardziej do osiagniecia nie oszczedzajac nic i wyprzedzajac prawie kazdego na drodze , ten motor ma potencjal i tyle.

 

Powtorze to co napisalem , z checia kupilbym 330d tylko jak bylem na kupnie to nie bylo nic godnego uwagi a ceny niemieckie + akcyza rozochocily mnie na sprowadzenie takiego potworka.

 

Ja uwazam ze warto doplacic do 330 , zeby chociaz posluchac R6 (choc V6 brzmi wydaje mi sie lekko ladniej :8) ) i zeby miec mega frajde z jazdy . Roznice w spalaniu sa dla mnie sprawa drugozedna bo 200 zl na paliwo dla kogos kto ma auto za 70-80 tys powinno byc sprawa ... 5cio rzedna. Wiem ze nastepne bedzei 330d i za jak dlugo to sie okaze ile dam rade jezdzic 320 , ale juz mi mocy brakuje a auto mam ... niespelna 3 miesiace :roll:

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy stałych prędkościach rzędu 140-150 kmh na autostradzie 320d 177km załadowana pali średnio ok. 5,7 - 5,9l/100 - na klimie, sprawdzone na dystansie ok. 800km.

Z tego co mówi AO 330d pali tyle samo..

n47 malo pali widze... ja przy takich predkosciach mam 6.6-7l /100km

 

Bo masz chipa, i pewnie dlatego.

mozliwe nie przecze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Poosiadam 335d i spalanie min. w miescie jest to przedział w oklicy 12l, zatem spalanie 5l w 330D według mojej wiedzy jest nie realne, tym bardziej jak silnik rocznik 2006 chyba, że to snopowiązałka :)))

:cool2:

Pewnie zaraz Cie ktos uswiadomi ze masz "zepsuty samochod"... :wink: :wink: :wink:

Prawda jest taka ze dla jednego jezdzic dynamicznie to dla drugiego Kapelusznik . Wogole zmienmy temat lepiej :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi wcięło posta.

Jeżdżę 10-12tys rocznie w 90% po Wawie nie stojąc w większych korkach. Do tego powoli, rozsądnie. Jak widzę czerwone w oddali to nie pędze jak głupi. Chyba więcej niż 9L nie spali, nie?

Jaki ubezpieczyciel jest związany z BMW?

Jak z zabezpieczeniem antykradzieżowym i statystykami policyjnymi? Kradną? Łatwo ukraść BMW E90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi wcięło posta.

Jeżdżę 10-12tys rocznie w 90% po Wawie nie stojąc w większych korkach. Do tego powoli, rozsądnie. Jak widzę czerwone w oddali to nie pędze jak głupi. Chyba więcej niż 9L nie spali, nie?

Jaki ubezpieczyciel jest związany z BMW?

Jak z zabezpieczeniem antykradzieżowym i statystykami policyjnymi? Kradną? Łatwo ukraść BMW E90?

 

Wszystko mozna ukrasc.

 

Dlatego m. in. zakupilem TRACKSTARA od BMW (taki jakby GPS/GSM security - full opcja z powiadamianiem policji). Dodatkowo ubezpieczylem samochod od watrosci (widniejacej na fakturze zakupu), bo firmy ubezpieczeniowe jak cos sie stanie zaczynaja krecic nosem i wyplacaja wartosc rynkowa samochodu (zanizona oczywiscie)..

 

To tyle, Pozdrawiam..

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym czytał forum Deawoo TICO, ciekawe czy na forum Ferrari też mają takie problemy? Nie wytrzymam i dorzucę również swoje przemyślenia.

 

Mój rekord to 5,4 litra do Chowacji. Kraków - Omis, na jednym baku. Aktualnie mam 7-8 litrów co wynika z mojego stylu jazdy. Rozbieżność ogromna i nie ma moim zdaniem sensu podawanie tych wartości na forum, bo każdemu może wyjść inaczej, nawet gdybyśmy pozamieniali się samochodami. Jeszcze by się okazało że 330D w rękach posiadacza 320D spali 3 litry więcej i cały urban legend legnie w gruzach, nie wszyscy pewnie by się z tym pogodzili.

 

Nie uwierzę że 330D spali mniej od 320D przy prędkościach 80km/h w stylu eco. Przy tempie autostradowym oczywiście, inaczej dobrane przełożenia skrzyni biegów są tutaj głównym powodem. Jeżeli jest inaczej, to albo 320D to strasznie paliwożerna i beznadziejna jednostka, albo w 330D BMW dyskretnie wykorzystało technologię znaną z perpetum mobile i moc krzesana jest z pola grawitacyjnego ziemi.

 

P.S

Chyba się niektórym za mało samochody psują, że szukają dziury w całym dyskutując o spalaniu. Pamiętajmy aby zostawić sobie trochę energii na zimę, wtedy na pewno będzie jeszcze dyskusja o wyższości RWD nad xDrive. Przecież wtedy samochód również więcej pali :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie uwierzę że 330D spali mniej od 320D przy prędkościach 80km/h w stylu eco. Przy tempie autostradowym oczywiście, inaczej dobrane przełożenia skrzyni biegów są tutaj głównym powodem. Jeżeli jest inaczej, to albo 320D to strasznie paliwożerna i beznadziejna jednostka, albo w 330D BMW dyskretnie wykorzystało technologię znaną z perpetum mobile i moc krzesana jest z pola grawitacyjnego ziemi.

 

 

:cool2: :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktokolwiek gdziekolwiek napisal ze 330d pali mniej niz 320d przy takich predkosciach ????

330d pali mniej przy predkosciach rzędu 200 km/h w swoim poprzednim 320d 163km/180km chip palil mi cos ponad 8 natomiast 330d przy 200 km/h palilo niecale 8. roznica kilku dziesiatych. w miescie w korkach 330d potrafi spalic bez problemu 10l /100 natomiast w 320d ciezko osiagnac taki wyniki.

@Mirage: fajnie ze wrociles i zobaczyles jakie pielko swoim tematem rozpetales

@Oxygen: Fajne masz te autko i na prawde gratuluje zakupu (szkoda ze bez navi, ale w gruncie rzeczy i tak ZAJE*** scie wyglada :) ), nie potrzebnie sie tylko chwaliles ile to kosztuje to takie troche burakowate... gratuluje ze jako polak potrafiles sie dorobic (i oby wiecej takich ludzi) ale nie trzeba tym sie szydzic na lewo i prawo takie moje zdanie. Pozdr i zycze milego uzytkowania beemeczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy załadowanym pod dach samochodzie wyszło 5,9l na odcinku 2,5tys km

Połowa drogi to katowicka - więc było trochę hamowania i przyspieszania, druga połowa autostrady (jednostajne 140-150)

Ale ja mam sedana, turas może wciągać wiecej.

na jakich kapciach jezdzisz ? No roznica w wadze napewno jest tym bardizej ze mam panorame i relingi ale ... zastanawiajace.

 

mam 225 ale ta trasa była jeszcze na zimówkach 205,

Za to jak jeżdżę tylko po Warszawie to wychodzi 8,5-9,5 w zależności od korków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Odnośnie spalania to też się wypowiem:

 

Mam 318d zachipowaną na około 180km i wszystkie bajerki z Efficent Dynamis ( zaluzje na chlodnicy, niższa zawieszka start-stop itp) i mi w mieście ( o ile moje 100tys miasto może sie równac z Wawą lub Wrockiem) pali około 7,1 -7,2 i to dosyc dynamicznie latając, na trasie również dynamicznie ale bez przesady prędkości na trasah 80-120kmh i trochę wyprzedzania ( ale mam odruchy ze szkolen jazdy eco - hamowanie silnikiem , przewidywanie itp) wychodzi mi 5,4-6.1 na autostradzie około 180kmh i spalanie w okolicach 8-9l/100km.

 

Dla porównania kiedys Audi A8 4.2 V8 w benzynce ( rocznik 2009) udało mi sie na trasie 250km Jelenia Góra-Poznań spalić 8,5l/100 i wcale nie byla to wolna jazda,, proste więcej mocy i moemtnu = mniejsze ciśnienie na gazie żeby sie turlać, kumpel ma E93 330d z 2007 roku i na tej samej trasie jadąc za mna spalił 6,3l/100km sprawdzane pod dystrybutorem, więc jak widac duze silniki nie konieczni zaraz równa sie duże spalanie, kwestia jak kto jezdzi . Dasz dwóm róznym drivera dwa identyczne auta i mając dojechac do celu np 250km 50/50 trasa z zmiastem, jeden spali np 5,2 a inny 8 , kwestia wczuty umiejętności i przewidywania na tym temat spalania powinien sie zakończyć !

 

Każdy z nas będzie miał inne spalanie, więc nie szydźmy z kogoś bo pisze że jego 330d pali 6,5/100 a wasze 320d 7,5/100 to i jedno i drugie jest jak najbardziej mozliwe!

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do Twojego "nowego" silnika 184KM chcę Cię poinformować, że jest to jeden z nielicznych wyjątków, który jest w 100% konstrukcją identyczną do 177 KM zmieniono tylko soft aby:

1) przy prędkościach normowych uzyskać mniejsze wydalanie CO2 (czyli mniejsze spalanie),

2) auto łapie się na tzw. eco auto ale tylko dla stałych prędkości z norm,

3) w przypadku "mocnej" jazdy czy jazdy z prędkością maksymalną Twoje auto spali więcej niż 177KM...

 

Tak niedawalo mi to spokoju, ze pozwolilem sobie to sprawdzic:

 

http://www.goldenline.pl/forum/1836888/320xd-roznice-pomiedzy-177km-a-184km

 

Chyba nie tylko soft jednak zmieniono.. :idea:

forum to słabe źródło do sprawdzania...

jest turbo inne wymiarowo a zmiana nastapiła w październiku 2010r...za wyjątkiem zmian wymiaru sprężarki ja nie znalzłem zmian technicznych...ale nie jestem i nie uważam się za autorytet, piszę to co wiem i często się mylę :wink: ...

 

inne zmiany to zmiany wynikające z nowego softu, zmienając soft zmieniasz 5 parametrów więc osoba z "konkurencyjnego" forum nie napisała nic złego, "ładniej/poważniej" jest napisać, że zmieniono ciśnienie wtrysku niż wgrano chip (firmowy)...

 

nie zmienia to faktu, że dla całości czyli blok, osprzęt i technika z 184KM bazuje na konstrukcji 177KM, zupełnie inaczej wyglada sprawa 163KM do 177KM gdzie zmian osprzętu i techniki było "pełno"...184/177 KM to b.dobry silnik ale nie "przełomowy" ...

jak zostanie zmieniony blok silnika + kolejna generacja wtryskiwaczy + właściwy osprzęt to będzie duża zmiana...tego typu zmiany zaczeły się w dieslach 3.0d (245KM) a nastepnie "4.0"d (306KM), 2.0d (184KM) bazuje jeszcze na poprzednim rozwiązaniu ...

 

co do spalania :mrgreen: nikt nie neguje wyników innych Forumowiczów, można osiągnąć ~4l jak i ~20l wszystko zależy od stylu jazdy, moja opinia na temat 2.0d (163KM) do 3.0d (245KM) bazowała na moim stylu jazdy, inny kierowca z tych samych samochodów móglby wyciągnąć inne spostrzeżenia ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty olej po frytkach :norty: a tak na poważnie to po cholere sie pytasz? myślisz ,ze tylko w Angli macie dobre paliwo czy co?

 

tak oczywiscie anglia jest najlepsza.. Zlooozoj w koncu lejce chlopie!, ja juz dawno wrzucilem jalowy.. :wink:

 

Swoja droga najlepsze paliwo maja Niemcy jesli juz wchodzimy na kolejny oFFtop..

Spalanie takze zalezy od rodzaju paliwa, ale to chyba juz wszyscy wiemy :)

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten wątek od początku :roll:

nie brałem w nim udziału ale musze to napisać :twisted:

 

masło maślane - RAZ

off topic - DWA

udawadnianie coś na siłe - TRZY

 

i wiem że nic nie wiem :norty:

 

12 stron 170 odpowiedzi w 10 dni to chyba rekord na forum w dziale e9x :cool2:

Najlepsze jest to że większość omawianych tu tematów - pytań/odpowiedzi już była :search:

 

PS: z drugiej strony to ja mógłbym się wypowiedzieć co nie co bo tak:

jeździłem 5 autami TRÓJKAM -DIESLAMI - BMW

w tym:

Kombi 2.0d automat 150KM

Sedan 2.0d manual 163KM

Sedan 2.0d manual CHIP 195KM

Coupe 3.0D automat+łopatki 231KM

Cabrio 3.0D manual 231KM

ale po co :lol: :?: :!: skoro tyle tu dywagacji na ten temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten niedostatek mocy w odniesieniu do poprzedniej 330d musi Cię denerwować skoro tak ugniatasz pedał gazu :D quote]

 

no ugniatam,ugniatam :P

 

tak oczywiscie anglia jest najlepsza.. Zlooozoj w koncu lejce chlopie!, ja juz dawno wrzucilem jalowy.. :wink:

 

Swoja droga najlepsze paliwo maja Niemcy jesli juz wchodzimy na kolejny oFFtop..

Spalanie takze zalezy od rodzaju paliwa, ale to chyba juz wszyscy wiemy :)

 

Poprostu nierozumiem twojego pytania "co leje?" a niby co mam lać? Akurat ta bmką narazie nie tankowałem nigdzie indziej niż na shellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze w niektorych "tych co wiedza, ze nic nie wiedza" cos wstapilo i spamuja bez sensu zamiast dawac pozyteczne rady.. Nie lubia mnie za bardzo.. :D

Probuje wyhaczyc tych na forum co faktycznie cos wiedza i Ty do nich na szczescie nalezysz Klagosz :D

 

PS A Ty Krzysiek lejesz zapewne wode tylko ze tutaj na tym forum.. :mrgreen: Nalezysz do tej drugiej grupy niestety..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.