Skocz do zawartości

316i Stukanie przy ruszaniu i na skretach


celab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam maly problem z moim autem. W poniedziałek oddaje go do mechanika, zeby poszukał przyczyny ale wcześniej chciałem zasięgnąć informacji na forum.

Chodzi o stukanie a raczej "chrobotanie" słyszalne gdzieś z przodu auta, choć może sie wydawać ze to z tylu.

 

Stukanie owo, występuje gdy:

ruszam gwałtownie dodając gazu ale bez zrywania,

gdy jadę powoli po okręgu i dodaje gazu (bez gaz nie stuka)

na stromych podjazdach przy skrętach np, 45%

przy jeździe powoli pod wzniesienie na wysokim biegu przy obrotach poniżej 1500obr/min

 

Stukania nie ma gdy ruszam i jeżdżę płynnie, na zakrętach przy jedzie w normalnym ruchu oraz przy jeździe na wstecznym, przy gwałtownym ruszania na podnośniku z uniesionymi kolami. Znajomy mechanik sprawdził mi tuleje mostu, czy nie ma luzów na kielichach walu, łącznik elastyczny walu i wszystko jest w porządku. Wal gdy sie nim kreci na boki wydaje tylko jakieś metaliczne uderzenia w środku. Czy to może byc to przyczyna albo poduszki pod silnikiem ? Stabilizatory z przodu wymienialem pol roku temu, auto ma przejechane 115 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleja wahacza.

Tuleje byly wymieniane 10tys.km wstecz przy duzej inspekcji razem ze stabilizatorami. Dodam jeszcze, ze przy odpaleniu auta w momencie gdy już silnik odpalil słychać "to chrobotanie" przez ułamek sekundy jeszcze na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, po wizycie u mechanika dalej wiedziałem tyle ile wcześniej. Powiedzial, ze to jakieś plastiki obudowy "czegoś tam' i ze mam sie tym nie przejmować. Dzisiaj bedac w Polsce u rodziców podjechałem do kilku znanych mi warsztatów na diagnozę.

Pierwszy mechanik stwierdzil ze to napinacze paska wielokolorowego maja luzy ale sprawdzil to i wykluczył, po czym stwierdzil ze to na pewno kolo dwumasowe.

Drugi stiwerdil, ze albo podpora mostu albo kolo dwumasowe, trzeci ze to nie kolo dwumasowe ale nie wie co to i mam przyjechac w przyszylm tygodniu do niego i bedzie szukal. Koszt naprawy dwumasy z tego co sie dowiedzialem to 1700 za dwumase, 350 za wymiane plus najlpiej odrazu wymienic tarcze sprzegla za 600. Co o tym myslicie ? Silnik to 316i 1796cm3, oznaczenie N42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził zawieszenie silnika.Ew mocowaniu wydechu. MOże być tak, że przy przyśpieszaniu silnik się ciut przekręca podnoszą lekko tłumik i ten uderza o podwozie.
Będziesz Mógł Więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak były dziwne dźwięki w podobnych okolicznościach, to wymieniłem wahacz, tuleje, końcówki stabilizatora... i dźwięki dalej były ;( - okazało się że to mocowania stabilizatora - te dwie gumy co go trzymają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

nie wiem czy to o czym Ci napiszę nazwać można stukaniem

ale

sporo z tych objawów mogą dawać gumy stabilizatora .

Wiem , piszesz ,że je wymieniałeś - i tak samo było u mnie .

Pierwsze wytrzymały 190tyś.km, wymieniłem je rok temu - teraz są znowu do wymiany/ po ok. 15tyś.km.

A gumy te - u mnie mają luzy - widać to /koszt gumy 2x15zł , są dwie/

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę moich problemów. Okazało sie, ze sprężyna w napinaczu paska wielokolorowego jest juz rozciągnięta, napinacz byl luźny, przenosił drgania na obudowę i to bylo powodem tego niewiadomego chrobotania. Dokładnie chodzi o cześć numer nr 1 na tym obrazku poniżej

http://realoem.com/bmw/diagrams/h/u/131.png

 

Wcześniej mechanik niby sprawdził napinacz ale widać nie do końca, dopiero dzisiaj po zdjeciu paska i sprawdzeniu bez niego okazalo sie, ze to napewno napinacz. Po wymianie napinacza na nowy problemu juz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.