Skocz do zawartości

320d Nie dziala nawiew we wnetrzu


Uniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wsiadlem dzisiaj do swojej beemki i stwierdzilem umarla mi dmuchawa. Zero reakcji na zwiekszenie lub zmniejszenie mocy dmuchania. Powiedzcie mi co to moze byc ???

Szukalem po forum jakies tematy ale kazdy mial przedtem juz jakies przeboje z dmuchawa ze nieraz za mocno nieraz za slabo, a ja nie mialem wczesniej z nia zadnych problemow.

Czy jak podepne ja pod komputer to wyjdzie co sie zepsulo ?

 

Prosze o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najpierw sprawdz wszystkie bezpieczniki a potem możesz spróbować podpiąć kompa, być może dmuchawa padła lub rezystor (jeż) ale raczej to pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie raz przestało działać pokombinowałem z bezpiecznikami i odżył wentylator, ale na kilka dni później w największy upał wysiadł znowu i wyobraź sobie jazdę bez klimatyzacji w ponad 35 stopniach. Winny okazał się jeż. Kupiłem nowy bo obawiałem się, że nie uda mi się go reanimować, ale niepotrzebnie wydałem pieniądze bo stary po poprawieniu lutów działał jak należy, dlatego każdemu polecam najpierw spróbować go reanimować, jest opis na forum jak to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

ma ktoś opis bezpieczników do E46 2003r 320D?? mam po włosku i nie bardzo wiem o co chodzi a problem mam z nawiewem po prostu wsiadam do auta i zero reakcji na jakąkolwiek funkcje wskaźniki pokazują regulację i ustawienia ale nic nie dmucha więc poza bezpiecznikami co to może być??? dodam że jak ostatnio wracałem to zauważyłem że mimo stałych ustawień nawiew co chwile wchodził na wyższe obroty i ponownie się normował i tak chyba przez pół godziny aż dojechałem do celu no a teraz już jest zero reakcji.

Jeśli chodzi o jeża to już go kiedyś robiłem i po przelutowaniu działało wszystko jak należy więc czy to możliwe że znowu jeż szfankuje? czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Witam,

Odświerze temat, bo dopadł mnie problem nie działającej dmuchawy..

Powiedzcie, czy w każdym modelu e46 jest jeż , bo przewertowałem tematy oraz

instrukcje obrazkową i za cholere nie moge znaleźć tego jeża (szukałem tam pod schowkiem)

Sprawdziłem bezpieczniki , oba dobre,przełączkik też sprawdzięłm napięcie do niego dochodzi i przejścia ma

Przy samej dmuchawie jest płytka z radiatorem i 4kable do niej dochodzą , sprawdziłęm miernikiem i nie dochodzi tam żadne napięcie , jak również do silnika dmuchawy też napięcie nie dochodzi,

Proszę poradzcie coś, co można jeszcze sprawdzić , bo chłodne dni się zaczeły i żonie ciężko się jeździ..

moje bmw to e46 320d kombi z 2001 r bez klimy ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.