Skocz do zawartości

Czym polerować lampę tylną E39 Touring po lifcie?


radziu77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam BMW 525i po lifcie w touringu,obie lampy tylne w klapie gdzie świecą lampy neonowe paski są wyblakłe,chciałbym powrócić tych lamp do stanu igły;)więc pytam czym to zrobić i jak polerować?

Czy ktoś z Was to robił?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje szkła potraktowałem papierem 1200 i 2000 a następnie wypolerowałem pastą farecla G3 a następnie tempo i efekt niesamowity ^^
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym papierem to ostrożnie, jak lampy mocno zajechane (chodź tylne nie powinny) ostateczności 1500, 2000, 3000 i polecam pasty firmy 3M

można spróbować najpierw samą najmocniejszą pastą jak efekt będzie nie zadowalający to wtedy papier.

------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm, moja lampa (jedna, pewnie wymieniana była) jest mocno zmatowiała, widać to zwłaszcza na czystym samochodzie, plastik miejscami jest aż biały.

Więc chyba skusze się na polerkę papierem, i potem pasta.

Czy tylne lampy mają powłokę zabezpieczającą przed UV tak jak przednie?

 

A co sądzicie o szeroko dostępnych preparatach do polerowania plastików?

Jest sens to kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem pastę farecla G3 ale mi odradzali ten zakup na polerke lamp zaproponowali mi AUTOSOL do lamp,uzywał ktoś z Was?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

włąsnie spróbowałem pastą do lamp autosola nic nie dało wypolerować,po prostu ta pasta w ogole nie nadaje sie do niczego.

Będe musiał papierkiem na mokro spróbować.

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam kolegow nie wiem dlaczego nie poszukacie na forum , ten temat byl juz wielokrotnie poruszany , nawet sam cos do niego wnioslem . Jak kolega pisal wyzej papier wodny i pasta G3 takiej uzywalem polerowanie jak przy lakierze nie zapominaj o wodzie bys nie spalil plastiku . :wink:

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polerowałem swoje najpierw papierem ściernym do coraz drobniejszego a na koniec pastą polerska na maszynie, Uwaga trzeba polewać dużą ilością wody ponieważ plastik nagrzewa się i powstaną na nim zarysowania. Potem pociągnąłem lampy teflonem w spraju :norty: i gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja swoje próbowałem polerować(wodny papier 1500,2000 i pasta 3M)nic to nie dało znajomy lakiernik poradził mi żebym polakierował...kupiłem bezbarwny lakier w spreju ok 30zł. lampy wymontowałem papierem 1500 matujesz przemyłem nitro i sprej... efekt lampy jak nowe :P pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nitro trochę na szmatkę tak aby odtłuścić lampę żeby podczas malowania lakier się dobrze trzymał. jestem pewien tego co pisze bo jakieś 2miechy temu to robiłem.jak polerka nie pomoże to lakieruj,tylko jeśli masz kupować specjalnie pastę do tych lamp to ja bym je od razu polakierował i był pewny efektu. jutro jak chcesz dodam zdjęcie pomalowanej lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakierowania, to ważne żeby przed naniesieniem lakieru lampa nie była tłusta, to będzie dobrze siedział.

A jeśli jednak nie będziesz lakierował tylko polerował, to na prawdę polecam Fareclę G3 + Gmop + papiery wodne.

Doprowadziłem tym do porządku swoje przednie lampy i przednie lampy w VW Bora. To było prawie rok temu i do dziś efekt jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nitro trochę na szmatkę tak aby odtłuścić lampę żeby podczas malowania lakier się dobrze trzymał. jestem pewien tego co pisze bo jakieś 2miechy temu to robiłem.jak polerka nie pomoże to lakieruj,tylko jeśli masz kupować specjalnie pastę do tych lamp to ja bym je od razu polakierował i był pewny efektu. jutro jak chcesz dodam zdjęcie pomalowanej lampy.

 

czekamy na zdjęcie :)

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ja równierz odświerzyłem lampy , papier wodny 1500,2000, i 2500 potem odtłuściłem i polakierowałem bezbarwnym lakierem.

Ja jedną lampę robiłem dwa razy. Czemu???? Jak będziesz ją polerował papierem 1500 to musisz zwrócić uwagę na to, czy po mimo tego ,iż jest ona mokra to biały - mlecznych kolor, dalej nie jest na lampie . Musisz dotąd polerować aż zniknie białawy nalot ( a lampa dalej musi być mokra ) , potem korzystasz z innych papierków wodnych.

Robiąc ją za pierwszym razem ,mleczna barwa lampy po szlifowaniu ( jak się okazał nieskutecznym ) a następnie polakierowaniu była dużo mniej widoczna niż pierwotnie,lecz röżniła się od drugiej lampy, która wyglądała jak nowa. Dopiero po drugim szlifowaniu ,zdarciu lakieru i dokładnym spolerowaniu lampy efekt był taki sam jak drugiej oczywiście odtłuściłem ją ponownie i polakierowałem.

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.