Skocz do zawartości

316i Compact - praca sprężarki klimatyzacji


luzny

Rekomendowane odpowiedzi

 

luzny - a ty też masz compacta? Bo tak samo jak u SOPELEKa7, mojego sąsiada jak i u mnie nie ma wentylatora. SOPELEK7 potwierdza to fotą

 

 

Tak mam compacta.

Wentylator elektryczny w tym modelu powinien być za chłodnicą nie przed nią. Powinno go być widać po otwarciu maski pomiędzy chłodnicą silnika a silnikiem.

Bez tego wentylatora klimatyzacja nie będzie działać prawidłowo więc musi być. Powinien działać zawsze kiedy pracuje sprężarka klimy.

Ale ty teraz mówisz o wentylatorze chłodnicy wody. A ja miałem na myśli wentylator chłodnicy klimatyzacji, ponieważ tam też one występują i nie tylko jest tak w BMW ale w Roverze 416 lub Nissanie Micrze również.

Ale wszystko jasne więc jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy bylem u klimatologa,podlaczyl jakies zegary i powiedzial ze jest za male cisnienie i trzeba dobic freonu dlatego mi slabiej chlodzi,ale ten tzw.wentyl niby szczelny a dzisaij patrzylem i znowu tam bąbelki byly-dla pewnosci dam go wymienic,a druga sprawa to jak mial podlaczone te zegary to co chwile wlaczala sie i wylączala sprezara i powiedzial ze to wina wlasnie malego cisnienia..czy to prawda??pozniej probowalem inna opcje-jak wzielem nawiew na max i na panelu po 16stopni to nie wylaczala sie juz co chwile,a jak mialem na auto to sie co chwile wylączala. prosze o podpowiedzi pozdro :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie z kratek powinna być temp . około 5-8 stopni , im cieplej na zewnątrz i ustawimy niszą temp. sprężarka chodzi dłużej . Sprężarka nie chodzi cały czas tylko w cyklach , a cykle te są uzależnione od zewnętrznej temp , ustawienia klimatyzacji , wydajności układu itd. Powodem słabego chłodzenia może być mała ilość odczynnika w układzie i za syfiony filtr przeciwpyłkowy . Co do zaworów to odkręć plastikowe korki i poczekaj z kilka min i wtedy zobacz czy lecą bąbelki . O ile dobrze pamiętam we wszystkich bmw trzeba wymienić cały zawór koszt około 100zł w innych markach da się wymienić sam wentyl . Niskie ciśnienie w układzie nie koniecznie jest spowodowane małą ilością odczynnika , może być uszkodzony zawór rozprężny lub zapchany osuszacz . Przy szczelnej klimatyzacji rocznie może ubyć odczynnika 10%-15% .Tak jak pisałem sprawdź temp . na kratkach jak jest ok. to nic nie rób .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty teraz mówisz o wentylatorze chłodnicy wody. A ja miałem na myśli wentylator chłodnicy klimatyzacji, ponieważ tam też one występują i nie tylko jest tak w BMW ale w Roverze 416 lub Nissanie Micrze również.

Ale wszystko jasne więc jest git :)

 

Tak jak już pisałem wcześniej ten wentylator spełnia tam dwie funkcje chłodzi skraplacz i jak trzeba chłodnice silnika.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam odswieze temat, kolego Luzny znalazles przyczyne albom czy prawidlowa jest taka praca sprezarki? Mam u siebieto samo, stalo sie tak po dobciu gazu, nie jest to raczej normalne bo jak hamuje silnikiem to samochod mi koziolkuje bo raz ta srezarka sie zalacza a raz wylacza, lp mam na 2 bar, nie wiem co moze bycnie tak klimatyzacja chlodzi bardzo dobrze ale znowu samochod kitowo jezdzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identycznie właśnie, na 316i czuć to wyraźnie ale tak nie było - mam teraz tak że jadąc jednostajnym gazem samochód mi szarpie czyli jakby ktoś w trakcie jazdy naciskał mi hamulec na 2 sekundy i puszczał. U mnie być może jest za dużo gazu w sprężarce bo właśnie jestem po dobijaniu, słychać właśnie gwiżdżenie sprężarki. Z tego co jeszcze wyczytałem może być wina zatkanego osuszacza klimatyzacji (od 80zł nowy ale trzeba wymieniać go przy pustym układzie i kupić odpowiedni po vin-e), może być też zatkany układ bądź zapowietrzony. Jeżeli rozwiążesz problem napisz, ja też w przyszłym tygodniu będę siedział nad tematem bo to nie jest normalna praca klimatyzacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.