Skocz do zawartości

E60 wymiana skrzyni automatycznej GA6HP26Z


robbi2708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do osób które ogarniają ten temat lepiej niż ja.A mianowicie chodzi mi o kwestię wymienności skrzyń automatycznych pomiędzy 545i a 530D.Na pierwszy rzut oka, sprawa jest prosta (pierwsze auto benzyna a drugie diesel) że nie będą pasować i pewnie by tak było w manualach.Przeglądałem noty katalogowe ZF-a i wychodzi że mają te same przełożenia i ten sam symbol (GA6HP26Z), ale w realOEM mają inny nr katalogowy.I stąd moje pytanie czy te skrzynie są zamienne, a jeśli nie to co je różni (oprócz elektroniki), głównie chodzi mi o stronę mechaniczną skrzyni.Wyprzedzając pytania dlaczego taka kombinacja to po prostu mam nową skrzynię do diesla, a potrzebuję zmienić w 545.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzynki sterownik maja w swoim wnętrzu więc przekłada ac skrzynkę przekładasz też elektronikę.

W takim razie do czego służy sterownik skrzyni biegów znajdujący się obok kompa silnika.Myślę że sterowanie które jest wewnątrz skrzyni biegów obsługuje tylko mechatronikę, a główne parametry ,czyli zmiana biegów względem obciążeń i prędkości obrotowej wykonuje sterownik z komory silnika.Chociaż może być inaczej niż myślę, ale właśnie po to jest ten temat by wyjaśnić w końcu czy mogę zamienić te dwie skrzynie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokladnie to o czym pisalem .Przed montazem skrzyni musisz wyzerowac strownik wlasnie ten znajdujacy sie w skrzyni bo potem nie ma za bardzo mozliwosci ,a potem zaloczyc program uczacy skrzynie.Dokladnie to samo przerabial moj kolega pare miesiecy temu,wiem ze nie byl na poczatku zadowolony z wymiany,az trafil do czarodzieja od automatow ktory uruchomil jego skrzynie jak nalezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mechatronica zawiera w sobie całe sterowanie skrzyni.

Patrząc po RealOem to skrzynki i mechatronica są te same ale inne jest sprzęgło hydrokinetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Bebechy skrzyni będą te same , skrzynie będą różnić się obudową a konkretnie 'dzwonem " , 530d to 6 cylindrów a 545 to 8 i inny kształt bloku silnika do którego podpina się skrzynię...

Stąd inne numery w ETK

 


Ktoś to potwierdzi albo zaprzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.