Skocz do zawartości

E70 masaz foteli


henake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie zakupu nowej X5- auto konfiguruje pod siebie i mam pytanko odnosnie opcji masazu, warto w to zainwestowac czy masowany jest tylko fotel kierowcy??? prosilbym o wypowiedzi osob majacych doswiadczenie z w/w opcja, dziekuje

Jesli w/w opcja odpadnie to zastanawiam sie nad "lepsza" skora i pytanie- czy warto??

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czesc,

 

masaz jak i wentylacja foteli to porazka wedlug mnie - jedno i drugie oceniam na 2/5. Byla to czesc pakietu, ktory zamawialem. Jesli bylby osobno zdecydowaniem nie chcialbym za to placic.

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam masaż i wentylację.Jeżeli chodzi o masaż to występuję tylko w fotelu kierowcy, czy potrzebny? W podróży po przejechaniu 1300 km za kierownicą włączyłem masaż,ale żeby jakoś mi pomógł to raczej nie.Wentylacja fajna rzecz szczególnie w lecie.Tylko trochę głośno chodzi.Teraz jak bym zamawiał samochód pewnie masażu bym nie zamówił,wentylację tak.A i wentylacja występuję tylko w rerforowanej skórze Nevadzie. (kolor tylko czarny i beż)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wentylację foteli, ale szału nie ma - jest rzeczywiście dość głośna i masz wrażenie, że "ciągnie" po plecach. Masaż był w aucie pokazowym - dziwne wrażenie, jakby cię ktoś macał, za przeproszeniem, po jajkach :lol: - mnie to drażniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym po raz 2gi konfigurował auto, zrezygnowałbym na pewno z masażu fotela kierowcy oraz prawdopodobnie wentylacji, która nieco rozczarowuję, u konkurencji wentylacja stoi na dużo wyższym poziomie.

 

Henake ja najdłużej wahałem się nad panoramicznym dachem, keyless go, head-up oraz dociąganiem drzwi, do tej pory miałem problemy tylko z dociąganiem drzwi pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym po raz 2gi konfigurował auto, zrezygnowałbym na pewno z masażu fotela kierowcy oraz prawdopodobnie wentylacji, która nieco rozczarowuję, u konkurencji wentylacja stoi na dużo wyższym poziomie.

 

Henake ja najdłużej wahałem się nad panoramicznym dachem, keyless go, head-up oraz dociąganiem drzwi, do tej pory miałem problemy tylko z dociąganiem drzwi pasażera.

 

Wszystkie w/w opcje mam w obecnej X5 i bardzo sobie chwale. Na ta chwile w nowej konfigurowanej x5 zrezygnowalem z pneumatyki zawieszenia

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno masaż (w obu fotelach) jak i wentylację. Masaż działa tak, jakby ktoś siedział pod fotelem i wpychał ci swoje kolano raz w lewy, raz w prawy pośladek. Czy to pomaga przy długiej podróży? Mnie niekoniecznie. W nowym samochodzie bym nie zamówił. Wentylacja jest owszem dość głośna na najwyższym biegu, ale na średnim lub wolnym jest OK. Latem nieoceniona na skórce... Zdecydowanie tak. Polecam też szyby antytermiczne. Dzięki nim nawet po dłuższym parkowaniu na słońcu wewnątrz jest chłodniej niż na zewnątrz. Domykanie drzwi to także super gadżet. Nie trzeba już trzaskać. Zdecydowanie tak. Osobliwym dodatkiem jest ogrzewanie postojowe. Jeśli pracuje - rewelacja. Ale jest pewne ale: otóż po dłuższym postoju na ulicy przy niskich temperaturach nie załącza się. Dowiedziałem się w serwisie, że to z powodu obniżenia pojemności akumulatora. Komputer tak oblicza jego możliwości, aby wystarczyło do uruchomienia silnika. Ogranicza wszelkie inne urządzenia. Webasto też odcina. Tak więc podczas prawdziwej zimy i kilkudniowym postoju pod hotelem ogrzewanie nie załączy się. A właśnie wtedy potrzeba go najbardziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tez mi sie wydawalo, ze nie ma opcji masazu dla pasazera... ja mam tylko dla kierowcy, a z pewnoscia dla pasazera bylby bardziej przydatny niz dla kierowcy :)

 

w audi masaz jest niestety lepszy - masuje nie tylko siedzisko, ale tez plecy

 

troche mnie zdzwiliscie stwierdzeniem, ze wentylacja foteli jest glosna - muzyki zbyt glosno nie slucham, a nigdy jakos nie zwrocilem uwagi na zbytnia glosnosc wiatraczkow... az pojde sprawdzic :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę swoje trzy grosze. Co prawda z masażem nie miałem do czynienia ale z wentylacją tak owszem. W swojej E60 mam wentylację i funkcjonuje dość głośno - zwłaszcza na najwyższym biegu. Niedawno miałem okazję jechać E70 niemal nówką - w zasadzie większość postać w korku ;) - i niestety wentylacja również głośno działa - jest to o tyle irytujące w tak wyciszonym aucie, że na pierwszy rzut ciężko "uchwycić" czy to dmuchawa/nawiewy czy wentylacja foteli. Po wyciszeniu dmuchawy na pierwszy bieg wiadomo co szumi ;)

Ale gwóźdź programu to najnowszy Ford Mondeo - w wersji Titanium S - kolega zakupił na firmę i pochwalił się nowym nabytkiem.

Panowie krótko mówiąc: MONDZIAK bije na głowę BMW pod tym względem. Na maksymalnych obrotach słychać go tak jak u mnie na najniższych :) (i we wspomnianym X5 też)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zarówno masaż jak i wentylację obu przednich foteli. Bardzo dobra wentylacja szczególnie w gorące dni. Oczywiście można regulować nawiew 3 stopnie. Przy max słychać szum. coś za coś - szybkie chłodzenie. Temperatura nawiewu jest regulowana taka jak ustawiona na daną stronę w kabinie.

Masaż siedzień przydaje się w zasadzie tylko przy dłuższej jeździe na krótkich odcinkach jest denerwujący. Szkoda że nie mozna regulować intensywności masażu.

Wentylację foteli, szyby atermiczne przednią jak i boczne - polecam teraz nie ocenione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

podobnie jak koledzy gorąco polecam wentylacje foteli. Jak dla mnie to bardzo fajny gadżet, zawsze używam najniższego stopnia. Trzeba tylko pamiętać żeby plecy przylegały do fotela bo w przeciwnym przypadku może nieźle przewiać :D . Co do masażu mnie osobiście do szału do prowadza więc nie używam, może że to opcja bardziej dla dziewczyn? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

[Osobliwym dodatkiem jest ogrzewanie postojowe. Jeśli pracuje - rewelacja. Ale jest pewne ale: otóż po dłuższym postoju na ulicy przy niskich temperaturach nie załącza się. Dowiedziałem się w serwisie, że to z powodu obniżenia pojemności akumulatora. Komputer tak oblicza jego możliwości, aby wystarczyło do uruchomienia silnika. Ogranicza wszelkie inne urządzenia. Webasto też odcina. Tak więc podczas prawdziwej zimy i kilkudniowym postoju pod hotelem ogrzewanie nie załączy się. A właśnie wtedy potrzeba go najbardziej...

powinni poinformować cię w serwise że jest możliwość montażu dodatkowego akumulatora pod potrzeby webasto i problem rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz rację. Tylko, że X5 potrzebuje ok. 600W mocy po włożeniu kluczyka a jeszcze przed startem. Przy 12V to prąd 50A. Tak naprawdę, to przydałby się dodatkowy akumulator nie tylko do webasto, ale i innych urządzeń. A poważnie, to byłem o tym informowany. Niestety, o kosztach również. Sam akumulator żelowy to coś ok. 1600 zł, układ ładowania, wpisanie do komputera i cała reszta spowodowała, że straciłem zainteresowanie. Nie pamiętam szczegółów (minęło 3 lata) ale lepiej zapłacić za parking w garażu na te 2 tygodnie pod hotelem w górach. Albo czasem pojechać na wycieczkę i podładować... A na co dzień, to mam ten komfort, że parkuję przy domu i mogę doładować. Zainwestowałem w impulsowy prostownik i webasto włącza się na pół godziny przed moim wyjściem. Pełen komfort zimową porą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

u mnie wentylacja ,jak i masaz wystepuja w obu przednich fotelach komfortowych.

co do foteli - jestem mega zadowolony , wentylacja tez jest dobra,gacie sie nie kleja do d..py ale trzeba z nia uwazac,latem po 7 godz.jazdy tak mnie przewialo ze nie spalem cala noc.

masaze- uzywam sporadycznie ,wlacze raz na jakis czas aby nic sie tam nie popsulo.mozna sobie odpuscic ( natomiast w f07 f01 to juz inna bajka , masuja jak zgrabna Tajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.