Skocz do zawartości

Czy muszę zmieniać olej - 3 lata i tylko 6tyś kilometrów


micgz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jak w temacie. W październiku będą 3 lata jak wymieniałem olej. Przez ten czas robiłem jedynie jakieś 6500km. Olej na miarce jest delikatnie zabrudzony, żeby nie przesadzić że jest jak nowy. Czy ma ktoś jakieś konkrety żeby potwierdzić teorię że co 2 lata powinno się zmieniać olej , czy to po prostu teoria z Polmozbytu i tyle :D

 

ps. Tylko proszę nie pisać że to niewiele kosztuje i powinienem zrobić , chodzi mi o konkretne dowody i fakty.

 

dzięki ;-)

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam olej w bańce moze stać 5 lat, ale w silniku jest dużo wilgoci i nagaru który olej wchłania. wiec nie dalej jak co 2 lata się wymienia taki olej nawet jak nie jest przepracowany. Jak jest minerał to nawet co rok się taki olej wymienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oleje bez normy LL zmieniamy co rok niezależnie od zrobionych kilometrów. A taki syntetyk spełniający choćby LL-98 można co dwa lata, choć ja i tak wymieniłbym po roku. To, że olej sobie może stać w silniku, to prawda, ale nikt nie pomyślał o papierowym wkładzie filtra oleju. Jemu te latka robią różnicę :/

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

nie ma to jak odgrzać kotleta po 3 latach i powtórzyć co już było napisane w poście.

dzięki chłopaki , jesteście bardzo pomocni :mrgreen:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.