Skocz do zawartości

320d 150 km 02r problem z cylindrem ,wtryskiwaczem lub


Radomiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem tzn jechałem autem normlanie na autobanie 130km na godzine schamowałem do 80km chciałem znów przyśpieszyć i tu auto nie ma mocy normalnej jechało możę 120 ale nie ta moc , objawy to kopci nie równo chodzi , "podobno" uszkodzony cylinder ale mam podejrzenia że robią mnie w wała . odłanczane były wtyczki od wtryskiwaczy po odłączeniu po kolei auto gasło mówili mi jak gaśnie to cylinder ok na kompie zero błędów . Pytanie chciałbym kupić jeden wtrysk i bede wymieniał pokolei każdego czy moge to sam robić albo inaczej czy wystarczy odkręcić taki wtryskiwacz wkręcic nowy i sprawdzic ? proszę o pomoc ponieważ jestem w 100"% że mechanik mnie chcę zrobić na kasie Pozdrawiam Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mechanik to jakiś szarlatan straszny. podjedź do normalnego mechanika. auto działa, da się nim jakoś jeździć?

 

napisz skąd jesteś, znajdziemy ci jakiegoś dobrego mechanika który to obejrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu myślisz że to nie cylinder?

 

a słyszysz jakieś głośne stukanie lub inne dziwne dźwięki z silnika? blok silnika ciężko uszkodzić, te silniki są naprawdę twarde... a wtryskiwacze są dużo bardziej delikatne i narażone na awarię. o ile nie dostało ci się do silnika jakieś ciało obce (np. klapka z kolektora dolotowego) to jest naprawdę bardzo mało prawdopodobne że tuleja cylindra lub głowica padły samoistnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba z tego typa mechanik jak z koziej dupki trąbka... już widzę Ci tyle nawymyślał, że wypadałoby silnik wymieniać, bo naprawa tego wyniesie Cię krocie! :duh: Mówisz że Ci dymi... jaki kolor?? CZARNY, SZARY/BIAŁY, BŁĘKITNY??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy po odpięciu przepływki będzie dymił... jeśli nie to wiadomo. Dalej luz wirnika turbiny... nie może ocierać o korpus sprężarki... jeśli luz będzie duży to wiadomo że rozsypało się turbo. Kolejna sprawa to dokładne oglądnięciu intercoolera czy nie ma dziury. Następnie odepnij wężyk od zaworu AGR i sprawdź czy będzie dymił, jeśli przestanie to wiadomo że recyrkulacja Ci zadusza silnik. Następna sprawa sprawdź kolektor ssący czy są jeszcze wszystkie klapki i nity, jeśli nie to wiadomo że trzeba zdjąć czapkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien wykryć bo nie ma czegoś takiego w tym aucie .... są klapki w kolektorze ale one służą zupełnie do czegoś innego ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można ale on mówi że dalsza jazda może uszkodzić silnik a z autostrady zjechałem do niego 20 km jestem z Jastrzębia Zdroju to koło Rybnika śląskie

Kolego ja jestem z Żor, więc masz rzut beretem do mnie, możesz podjechać tym autem? Jeśli nie to ja mogę podjechać podepniemy pod Inpę i sprawdzimy korekcje wtryskiwaczy i inne parametry silnika i może coś wyjdzie z tej operacji, mój numer telefonu to 601221400 jak coś to dzwoń to coś poradzimy. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony330d podpinał pod kompa moje bmw wyszło że leje 2 wtrysk , ale zauważył że olej dość wybija korkiem do góry moje pytanie czy kolektor wydechowy w 320d automat ma klapki obawa jest taka że to może być odma a może być wpadnięta klapka więc wtedy to już lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony330d podpinał pod kompa moje bmw wyszło że leje 2 wtrysk , ale zauważył że olej dość wybija korkiem do góry moje pytanie czy kolektor wydechowy w 320d automat ma klapki obawa jest taka że to może być odma a może być wpadnięta klapka więc wtedy to już lipa

Sprawdzałem auto pod Inpą i korekcja na 2-im cylindrze była ponad 5, wszystko wskazywało by na padnięty lejący wtrysk ale przy otworzeniu korka wlewu oleju na pracującym silniku wydobywa się przez otwór sporo dymu i oleju i to wskazuje na jakiś problem z tym silnikiem bo przecież uszkodzony wtryskiwacz nie daje takich objawów albo klapka się urwała i zrobiła spustoszenia w głowicy tylko pytanie czy w silniku M47N były klapki w automacie?

Bo jeśli były to jest obawa że klapka się urwała i porobiła swoje z zaworami i przez to są przedmuchy na głowicy i lejący wtrysk który być może jest dobry. Kolega Yoschimura niech się wypowie lub kolega TC którzy mają większą wiedzę.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony330d podpinał pod kompa moje bmw wyszło że leje 2 wtrysk , ale zauważył że olej dość wybija korkiem do góry moje pytanie czy kolektor wydechowy w 320d automat ma klapki obawa jest taka że to może być odma a może być wpadnięta klapka więc wtedy to już lipa

 

Jak najbardziej sa tam klapki zawirowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że przyczyną będzie ta nieszczęsna klapka [lub jej nit], która dostając się do cylindra uszkodziła rozpylacz wtryskiwacza, przez co korekcja wystrzeliła tak wysoko. Zaobserwowaliście też silne przedmuchy spod korka oleju... hmm... no tutaj to raczej odpowietrznik nie byłby odpowiedzialny tzn najczęstszą przyczyną jego uszkodzenia jest jego zapychanie się lub blokowanie. W M47N jest to już separator, zatem zapchanie jak również jego zablokowanie [z przyczyn oczywistych w aktualnym klimacie] odpadają. Tak jak zauważył słusznie czerwony330d doszło do dekompresji cylindra przez uszkodzenie zaworu/ów stąd możliwe stukanie, dym i olej spod korka wlewu. Są to jedynie informację dające jakiś trop, ale nie koniecznie muszą być ostateczną diagnozą. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.