Skocz do zawartości

320D Nie zapali!


siekierka18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż jest taki problem startuje dziś ze świateł jeden wrzucam dwójkę but i naraz słyszę buuuu taki dzwięk jak by spadł jakiś wąż jade 50 metrów i gaśnie samochód zatrzymałem się sprawdzam węże paski wszysko ok nic nie cieknie z pod samochodu z silnika tez z zewnątrz nic nie widać próbuje zapalić raz 2 3 za 4 zapalio ale na 2-3 sekundy i gaśnie może udało mi sie ze 2 razy go tak zapalić na max 2 sekundy po kilku próbach co to może być ? Jaka przyczyna ? Dodam ze jakie 2-3 tygodnie temu byłem u mechanika bo miałem stukot w silniku tzn w okolicach rozrządu mechanik stwierdził że padł napinacz łancuszka rozrządu podpiołem jeszcze do kompa bo mam odczuwalny spadek mocy i okazało się ze jest jeszcze padniety wtrysk główny sterujący ale jezdziłem tak te 2 tygodnie no i oprucz tego stukotu no i mniejszej mocy nic sie nie działo. Proszę o pomoc gdzie szukać przyczyny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ten tranzystor pali się gdy tłoczek się przyciera i jeśli rzeczywiście to było przyczyną spalenia tranzystora ten też się spali ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , tylko wstawi mocniejszy trochę pojeździsz , pewnie więcej niż pół roku a potem się spali , to jest tylko połowiczne rozwiązanie problemu ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiem? chodzi o sterownik pompy wtryskowej? u kumpla ostatnio ten padł i wydał 1200 zł na naprawę, jeżeli to tylko wymiana tego tranzystora to trochę drogo bardzo ! a ten tłoczek da się wymienić samemu również? tak pytam na przyszłość ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak da się... ściągasz kolektor ssący, wiązkę kabli i masz go przed sobą. Odkręcasz dekielek i wymieniasz tłoczek na nowy, który można zakupić na allegro [ori BOSCH]. Co do tranzystora to tylko "poloczki" mogą robić takie zdzierstwo!!! 1200zł za przelutowanie dwóch nóżek???!!! Masz filmik o co chodzi z tym całym tranzystorem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe ale i tak trzeba rozbierać pompę .... mój znajomy nawet doszedł jak wymienić tuleje na ławie i dyfra bez rozbierania zawieszenia i ściągania mostu ... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Wracając do tego tematu chciałem sie dowiedzieć jeszcze czy jak moj mechanik naprwaił tą pompe tylko przelutowując tranzystor i nie wymieniając tłoczka to czy jest mozliwość ze moja bmka bedzie znacznie słabsza? Czy to nie ma wpływu na moc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden spec tu w UK powiedzial mi ze po wymianie takiego tloczka pompe nalezalo by przeprogramowac na stole tak zeby wykorzystac parametry nowego tloczka. Wiec pompe trzeba wyjac, poza tym takie przeprogramowanie trwa nawet pare godzin i nie daja gwarancji ze sie uda bez calkowitej regeneracji pompy (np wymiany sterownika na nowy, mowa o profesjonalnym servisie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden spec tu w UK powiedzial mi ze po wymianie takiego tloczka pompe nalezalo by przeprogramowac na stole tak zeby wykorzystac parametry nowego tloczka. Wiec pompe trzeba wyjac, poza tym takie przeprogramowanie trwa nawet pare godzin i nie daja gwarancji ze sie uda bez calkowitej regeneracji pompy (np wymiany sterownika na nowy, mowa o profesjonalnym servisie).

plus dodatkowo można wspomnieć że w niektórych sterownikach liczba programowań była ograniczona ... oraz można było zmienić parametry na plus ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.