Skocz do zawartości

[E87] 116i Trzeszcząca deska rozdzielcza


ACCC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ma ktos moze jakis schemat demontażu deski rozdzielczej w BMW e87 2005, ponieważ zaczeła mi trzeszczec na podszybiu i nei widze innego rozwiązania niż demontaz i przesmarowanie tematu, i jeszcze pytanko jak zdemontowac plastik przy tylnej połce, tam gdzie sa zainstalowane tylne głośniki.

Edytowane przez ACCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska to standardowa przypadłość naszych jedynek. Da się usunąć te trzaski, ale trzeba rozbierać deskę i zastosować odpowiednie podkładki zaczepy / uchwyty deski do karoserii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Czy ktos sobie z tym poradzil i wie jak to zrobic. Nie znalazlem tu zadnej konkretnej odpowiedzi.

W mojej 118d trzeszczy cos w okolicy prawego podszybia, wczesniej myslalem ze to schowek lub listwa ozdobna ale raczej nie...choc jak zglosilem do serwisu to cos poprawili przy schowku i bylo ok przez pol roku a teraz znow wrocilo :(

Czy komus udalo sie to naprawic - zdiagnozowac co dokladnie powoduje trzeszczenie.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

też co jakiś czas coś mi trzeszczy w prawym podszybiu w 118d :( ...myślę, że ten plastik od nawiewu...ponieważ jak się go potrzyma ręką to trzeszczenie ustaje i również planuję ten drobny kłopot zniwelować :)

 

Jednak jeżeli ktoś już to przerabiał to niech napisze jak usunął tą usterkę

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

też co jakiś czas coś mi trzeszczy w prawym podszybiu w 118d :( ...myślę, że ten plastik od nawiewu...ponieważ jak się go potrzyma ręką to trzeszczenie ustaje i również planuję ten drobny kłopot zniwelować :)

 

Jednak jeżeli ktoś już to przerabiał to niech napisze jak usunął tą usterkę

 

 

Pozdrawiam

 

po pierwsze, musisz spróbować znaleźć GDZIE i CO skrzypi. u mnie sprawdzone, dokladnie trzeszczala na nierownosciach cala deska rozdzielcza w miejscu styku z prawym słupkiem. a też wydawało się, jakby to była ta mała trójkątna kratka wentylacyjna po prawej pod szybą.

 

pomogło wsadzenie pomiędzy deskę a słupek (czyli na prawym końcu desku, jakbyś patrzył siedząc w aucie) kawałka niezbyt grubego czarnego kabelka. były różne próby, gruby sznurek żeglarski itp. ale to spasowało. co do grubości - musisz ocenić sam, zresztą nie poniesiesz specjalnych kosztów ;-)

jeżdżę tak już kilka miesięcy i, odpukać, jest cicho. a tłuczenie było denerwujące. uprzedzając pytania - nie widać nic, nie rzuca się w oczy ani trochę. i nie trzeba rozbierać pół auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W wekend walczyłem z deską , skrzypienie znalazłem, obciera o siebie górna cześc deski rozdzielczej z kanałem naweiwu powietrza ktory jest pod nia, jedynym sposobem wg. mnie ro rozebrac cała deske, zdjac i ( juz to nawet kupiłem ) polakierowac od spodu miejsca styku masa bitumiczną w sprayu. Niestety rozebranie deski okazało sie na tyle kłopotliwe ze poddałem sie, bez dokładnej instrukcji rozbioru deski sobie nie poradze. A juz myslałem ze to wyeliminuje........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety tez mi sie wydaje ze to cos bardziej wewnatrz - tzn pod deska/poduszka/schowkiem. Probowalem z prawym bocznym slupkiem, kabelkiem itp i nic niestety u mnie nie pomaga. Wydawalo mi sie ze prawa kratka nawiewu - ale tez nie. Ewidentnie slychac jak gdyby ze srodka prawego boku deski plastik drzy...

NIe pociesza mnie to bo bez jakiegokolwiek rozbierania sie nie obedzie i problem wciaz bedzie slyszalny. Ma ktos moze jakies foty z demontazu deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie mam fot, ale pamięć.

Jak wyjmiesz kratkę nawiewu (po bokach) to ujrzysz mocowanie deski rozdzielczej, odkręć i ujrzysz, że pomiędzy deską, a "ramą" jest fabryczny, czarny plaster taki, jak w słupkach, który będzie przetarty. Ja zastosowałem podkładki gumowe i problem się ZNACZNIE pomniejszył. Nasila się tylko w dni upalne, gdzie włączę klimatyzację na szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macodz jak to będziesz robił wg instrukcji Huberta możesz kilka fotek cyknąć co i jak :) ? też u mnie czasem trzeszczy i chcę się tym zająć.

Jeszcze gorszy mam ten problem jak szyba przy kierowcy jest zamknięta do końca słyszę jakieś stuki/trzaski a jak ją lekko uchyle (nawet tak że nie widać, że jest uchylona szyba) to problem ustaje.

Próbowałem smarować uszczelki tak jak znalazłem w jednym z wątków, ale guzik daje :/ jakiś inny patent muszę wymyślić.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem taki sam problem, mianowicie trzeszczenie w prawym rogu. Musisz wyciagnac kratke nawiewu, powinna sie wypiac cala, pozniej klucz z przedluzka i dokrecic taka duza srube na wprost kratki. Przepraszam za brak polskich znakow.

 

Super. Dzieki za info. Sprobuje nowej metody. Kratka wypina się do gory czy sa jakies zaczepy na ktore nalezy zwrocic uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Dziękówa w imieniu wszystkich, którzy nie wiedzieli! :cool2:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witajcie. Mam ten sam problem aczkolwiek dziś na trasie odkryłem, że problem leży w nawiewach środkowych. Jak puknę w deskę pięścią w okolicy nawiewów srodkowych z prawej strony to problem ustaje natomiast jak wjade w jakas nierówność na drodze problem sie pojawia. Dźwięk przypomina ćwierkanie ptaka :D Chciałbym zdemontować te nawiewy ale nie wiem jak. Ma ktoś jakiś pomysł jak się do tego dostać ? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzieki za info. Sprobuje nowej metody. Kratka wypina się do gory czy sa jakies zaczepy na ktore nalezy zwrocic uwage?

 

Do kratki dobieram się intuicyjnie, czyli od dołu. Tam jest najlepszy dostęp. Podważam (tylko poważam) tępym narzędziem np. plastikowym nożem (jednorazówką). Warto mieć dwa, bo jednocześnie odpycham kratkę nawiewu od deski rozdzielczej (od strony słupka) na tyle na ile się da. Jeśli dobrze pamiętam, to w połowie kratki nawiewu jest krótki ząbek. Dalszy opis jest zbyteczny.

Drugim razem wspomagałem się średniej wielkości płaskim śrubokrętem. :8) :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Problem u mnie rozwiązany śrubki które trzymały airbag pasażera odpadły od nich nakrętki i przy dziurach śruby drgały. Więc jak pukacie w schowek lub w deske z prawej strony i słyszycie metaliczne drganie lub zamykacie drzwi pasażera mocniej i też to słychać to może być to. Ja musiałem zdjąc całą listwę ozdobną, obudowe od klimatronika i radia, prawy bok i schowek. Wszystko zdejmuje się bardzo łatwo więc nie powinno być problemu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, mam niestety ten sam problem. Deska trzeszczy niemiłosiernie na wszelkich nierównościach w drodze, których jak wiemy w naszym kraju nie brakuje :wink: Czy rozlozenie deski cos da? Dodam, że auto ma 4 lata! Czy u Was też w takicj "młodych" autach to się dzieje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to urok tych plastików i w 90% to one odpowiadają za taki stan rzeczy.Mam już 3cią jedynkę (obecna to salonowa) i w każdej coś hałasaowało-aczkolwiek w -pierwszej (z 2005 r) najbardziej.Po lifcie większość z tych problemów już nie rzuca się tak w ucho (albo przywykłem).

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.