Skocz do zawartości

[e90] wibracje w aucie po włączeniu klimy


-grzechu-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po Włączeniu klimy na wolnych obrotach czuć wibracje jak się ruszy wibracje znikają tak samo zresztą jak po dodaniu gazu na luzie, po wyłączeniu klimy od razu wibracje ustają przy włączonym samym nawiewie też ich nie ma. Drgania są zauważalne głównie na kierownicy są dość delikatne ale jednak trochę wkurzają, co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przyczyną może być np łożysko sprężarki klimatyzacji - daje zbyt duży opór i motor na wolnych obrotach nie daje rady. Miałem podobny objaw kiedys w octavii 1,9tdi i winowajcą było zacierające się łożysko alternatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź czy z wiatrakiem przy chłodnicy jest wszystko w porządku.

U mnie jak jest gorąco (+25 stopni) i włączy się wentylator to w środku czuć wibracje.

Ze wstępnych oględzin jest lekki luz na łożysku wiatraka i prawdopodobnie to powoduje wibracje.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,to samo dotyczy każdego modelu auta.Jest luz na łożysku i po włączeniu jest poprostu lekkie bicie na wiatraku.Po dodaniu gazu wiatrak kręci się tak szybko że bicie przestaje być zauważalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeżeli wibracje pojawiają się zaraz po włączeniu klimy, nie zależnie od temperatury to wydaje mi się, że coś się dzieje ze sprężarką.

U mnie wibracje pojawiają się przeważnie jak stoję w korku i jest ciepło. Jak nie mam włączonej klimy to wibracje są prawie nie odczuwalne, a po włączeniu klimy, gdy wiatrak zaczyna się szybciej kręcić to zaczyna mocniej wibrować.

Równie dobrze przyczyną może być koło pasowe (tłumik drgań). Gdyby przyczyną było koło to na zimnym silniku drgania powinny być słabsze, a na ciepłym mocniejsze.

Można jeszcze sprawdzić napinacz i rolkę prowadzącą.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaw pojawia się bezpośrednio po załączeniu klimy dosłownie po 2sek i tak samo po wyłączeniu klimy ustaje od razu nie ma znaczenia czy auto jest ciepłe czy zimne. Widzę że ustalenie jednoznacznej przyczyny nie jest takie proste, a czy mechanik po zdjęciu paska zauważy luz czy trzeba wymieniac po kolei?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy. Przy włącoznej klimie były drgania i głośniejsze stuki z okolic sprężarki. Skończyło się wymianą tłumika drgań czyli słynnego koła pasowego.

U mnie padlo przy przebiegu 50 tkm.

 

pzodr.

Grzesiek e90, 320dA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich swoich doświadczeń wiem że wibracje w tym aucie są ciężkie do zdiagnozowania,człowiek by chciał wymienić daną część ale problem polega na tym że nie bardzo wiadomo co należy wymienić :duh: a "Gra w ciemno" niesie za sobą nie małe koszty.Sprawny mechanik powinien zauważyć np. zużyte koło pasowe bo można ocenić to wizualnie,powodzenia w usunięciu usterki.Pozdr. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Objaw pojawia się bezpośrednio po załączeniu klimy dosłownie po 2sek i tak samo po wyłączeniu klimy ustaje od razu nie ma znaczenia czy auto jest ciepłe czy zimne. Widzę że ustalenie jednoznacznej przyczyny nie jest takie proste, a czy mechanik po zdjęciu paska zauważy luz czy trzeba wymieniac po kolei?

 

Jak byłem robić geometrię w ASO to zasugerowali mi, że koło może być zużyte. U mnie dodatkowo przy odpalaniu rozgrzanego silnika słychać pisk jakby guma tarła o metal. Pisk występuje tylko przy ciepłym silniku, jak zimny to wszystko ok. Doradca serwisowy powiedział, żeby zdiagnozować czy koło jest zużyte najlepiej je wyjąć i dokładnie obejrzeć. Jak wymieniałem paski u znajomego mechanika to sprawdzał czy na kole nie ma luzu i wszystko było ok. Jedynie widać było że napinacz jest zużyty i słychać było szumy z rolki napinającej.

Ja w przyszłym miesiącu będę wymieniał koło pasowe. Jak wymienię to dam znać czy pomogło.

Jak nie pomoże to wymienię wentylator.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym żeby nie wymieniac tego czego nie trzeba, a jaki koszt takiego koła pasowego trzeba kupic oryginał czy są zamienniki? ps u mnie na wolnych obrotach przy dodaniu gazu nawet o 200obrotów drgania ustają może to jest jakiś trop?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o koło pasowe to jedni mówia, że Corteco robi na pierwszy montaz jako oryginał a drudzy, że Corteco wytrzymuje krócej niż oryginał z ASO.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sęk w tym żeby nie wymieniac tego czego nie trzeba, a jaki koszt takiego koła pasowego trzeba kupic oryginał czy są zamienniki? ps u mnie na wolnych obrotach przy dodaniu gazu nawet o 200obrotów drgania ustają może to jest jakiś trop?

Koszt koła w zależności czy diesel czy Bp od 1000 do 1400Pln (ori) więc nie tam mało a zamiennik 500Pln.Jak lubisz ryzyko to możesz skorzystać z tańszej opcji,ja osobiście wziełem ori a i tak nie pomogło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a grozi czymś jeżdżenie z tym co jest?>

Hmm ,tak szczerze to za bardzo nie mam pojęcia ale na pewno te drgania będą miały wpływ na przyspieszone zużycie osprzętu silnika a może nawet coś się spieprzy na amen :roll: Najpierw spróbuj zdiagnozować co konkretnie jest przyczyną tych wibracji a pózniej będziesz się martwił co wymieniać i za ile :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nie mało rzeczywiście gorzej jak się wyda tyle kasy i się okaże że to nie to... a grozi czymś jeżdżenie z tym co jest?>

Jeżdżenie ze zużytym kołem pasowym może spowodować uszkodzenie rolek na osprzęcie i samego osprzętu, może też uszkodzić paski.

Do diesla 3l koło kosztuje 1470zł w ASO. Pytałem na hurtowni i w sklepie internetowym o Corteco i twierdzą, że to oryginał. Jest tańsze o połowę niż w ASO, ale czytałem sporo negatywnych opinii i chyba kupię oryginał.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie na jakiej podstawie twierdzicie że to może byc koło pasowe? Czy wtedy na wyłączonej klimie też nie powinno dawac wibracji? Druga sprawa to jak kiedyś w lagunie padło mi to koło, to wręcz widac było jak krzywo się kręci poza tym zostawiało dookoła takie gumowe opiłki tu tego nie ma, cały osprzęt chodzi bardzo cicho nic nie piszczy świszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt tu nie twierdzi że twoje koło dogorywa,to może być jedna z przyczyn ale nie musi :nienie: Udaj się do gościa który ogarnia temat,niech obejrzy wszystkie rolki,kółka i wtedy będziemy gdybać co i za ile bo innej recepty na to nie widzę :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jestem po wymianie koła. Na wolnych obrotach w samochodzie zdecydowanie mniejsze wibracje.

I co najważniejsze. Przed wymianą na jałowym słychać było takie głuche stukanie. Myślałem, że to dwumas się kończy, a po wymianie nic nie stuka.

Powodem stukania był luz na kole.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hurtownia Mareks w Modlnicy. Tam na 100% jest bo pytałem. Cena około 900zł.

W sklepie internetowym czescidobmw.pl jest za 790 zł

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.