Skocz do zawartości

E-34 pomóżcie jaki silnik


wojtek_222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do was jaki silnik jest "lepszy". Mianowicie jestem na kupnie E-34. Kilka lat temu mialem 520 B20 +LPG 136 KM z 89 r. i byłem bardoz zadowolony. Po tym wozidelku przez moje ręce przewinęło sie kilka samochodów i jednak nic nie przebiło mojej E-34 nawet samochody o kilkanaście lat młodsze, ale nie o to mi chodzi. Potrzebuje wasze opinie na temat silników w E-34 interesuje mnie 520 lub 525 +LPG (najlepiej żeby LPG nie było bo chcę założyc sekwencje tak jak sie należy a nie zakładane LPG w jakiejś stodole). Proszę o opinie który silnik nada sie bardziej, chodzi mi o codzienne użytkowanie, spalanie PB i LPG doznania z jazdy, wyposażenia jakie można dorwać w tych modelach (interesuje mnie zwłaszcza skora) no i czy ktoś z forum przypadkiem niema czegos do sprzedania :)

Pozdro

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego nie zastanawiaj sie miedzy 2,0 a 2,5 bo wybor jest prosty.Silniki sa identyczne bo oba to przeciez M50 a roznia sie tylko skokiem tloka i wielkoscia zaworow w glowicy.Podobno wedlug instrukcji 2,5 mniej pala od 2,0 a dysponuja moca wieksza o 42KM.

Ja moja Beti jezdze juz 3 rok,a na LPG 2 lata i zadnych problemow.Silnik mam oczywiscie B25.

 

Jezeli chodzi o wyposazenie,to bylo ono naprawde mocno zroznicowane i uzaleznione od rocznika jak i rowniez upodoban klienta.

W E34 bez problemu znajdziesz klime,el.szyby.el.szyber.centralny,el.i grzane fotele z pamiecia,el.rolety tylniej szyby,duzy komputer OBC,Airbagi,sciemniajace sie lusterko wsteczne,skorzana tapicerke,podlokietniki,podgrzewane zamki i spryskiwacze,chyba webasto :),modul komfortu,tempomat itp.itd.-napewno o czyms zapomnialem i prawdopodobnie o czyms nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym mniejszym spalaniem 2.5 to troche taka bujda powtarzana na forum wielokrotnie. Moj kumpel mial ten piec w recznej skrzyni bez zadnych gazow i zjadal mu minimum 15l na 100km bez dotykania gazu! Jak chciales juz dynamiczniej przyspieszyc ze skrzyzowania to musiales sie liczyc z 16-17l! Ja teraz jestem w trakcie oblicznia swego 2.0 Vanos. Zobacze ile zje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wyposazenie,to bylo ono naprawde mocno zroznicowane i uzaleznione od rocznika jak i rowniez upodoban klienta.

W E34 bez problemu znajdziesz klime,el.szyby.el.szyber.centralny,el.i grzane fotele z pamiecia,el.rolety tylniej szyby,duzy komputer OBC,Airbagi,sciemniajace sie lusterko wsteczne,skorzana tapicerke,podlokietniki,podgrzewane zamki i spryskiwacze,chyba webasto :),modul komfortu,tempomat itp.itd.-napewno o czyms zapomnialem i prawdopodobnie o czyms nie wiem:)

Takie wyposazenie to zadko bylo trafic w 540i. A co dopiero jakims 525i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys troche poczytal to wiedzialbys, ze jesli chodzi o te dwa motory to ludzie zawsze polecaja ten wiekszy, bo ma wiecej mocy, wyzszy moment obrotowy, jest bardziej dynamiczny, a pali mniej...

Jezeli ktos bierze 2.0 to albo dlatego, ze nie znalazl godnego uwagi 2.5 albo ze wzgledu na koszty ubezpieczenia... i wcale sie nie dziwie, mi za OC bez znizek wolali za 2,5l silnik 1700-1900zl za rok

Co do wyposazenia to wiadomo, ze jak kogos bylo stac na wiekszy motor kupujac w salonie, to tez bylo stac na wyzsze wyposazenie niz standardowe (przecietnie).

 

p.s. widocznie umiesz czytac ale bez zrozumienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz co do spalania to ja nie uwierzę że silnik o 500cm3 wiekszy będzie spalał mniej paliwa od silnika 500cm3 mniejszego wiec takie opinie dzielę przez pół :) wiem jak sie przedstawia spalanie 2 litrowego silnika przy spokojnej jeździe i przy dynamicznej jeździe. Chociaż znam ludzi którzy mówią że dynamiczna jazda 2 litrową beta jest nie możliwa :P. Ale jakoś nie mam przekoania do 2,5 litra właśnie ze względu na spalanie na OC bo jednak nie jestem tak bogady żeby nie zwracac na to uwagi. Więc zanim się zdecyduję to muszę przekalkulować każdą złotówkę wieć nie dodawajcie postów "wystarczy poczytać dane techniczne..." wieć jak ktoś ma ochotę mi "pojechać" to niech sobie oszczędzi czasu. Prubuje sie dowiedzieć czegoś od użytkowników bo ekspertem nie jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz wierzyc to sprawdz, piszesz ze miales 2.0 kup teraz 2.5 i bedziesz mial porownanie:P

a tak na logike... przy tej samej wadze samochodu mocniejszy silnik mniej sie napracuje zeby rozbujac auto do porzadanej predkosci niz ten slabszy...

 

Ja bym bral m50 to ten b25, mialem okazje pojedziec kilka razy e34 z takim motorem i w porownaniu z moim M51 to jest rakieta, a 2.0 bym odpuscil, ale znalezienie nie zajechanego b25 w tej chwili to nie taka prosta sprawa, sam szukalem, szukalem i szukalem i... zwątpilem. Przy czym zaznacze ze po zeszlorocznych powodziach barlem pod uwage tylko moje wojewodztwo i to niecałe. Kupilem diesla ze wzgledu na stan techniczny, ale jakbys dzien przed kupnem powiedzial mi ze kupie klekota to bym cie zbrechtał bo to była ostatnia rzecz o ktorej mysłałem, a teraz jestem megazadowolny z mojego egzemplarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, co do silnika 2,5l się nie wypowiem bo posiadam 2,0l. Też słyszałem takie opinie jak koledzy piszą, czyli, że 2,5l pali mniej niż 2,0l. Niestety nie mogę tego zweryfikować bo nie miałem nigdy silnika 2,5l. :) Co do 2,0l to mam ją na sekwencji i ogólnie jestem zadowolony, spalanie średnie LPG ok.11.5l (w zimie ok13l) -raczej większa część w mieście, a w trasie (ostatnie wyliczenia z trasy śląsk-mazury) to niecałe 9l. Co do benzyny to spala średnio min.10l, a w trasie (ostatni pomiar do Niemiec czyli autostrada, ale to było dawno-jak ją przywoziłem) spaliła ok.8l. Co do osiągów to nie ma się czym chwalić. Do 3500 obrotów moim zdaniem jest wolna, powyżej to już inna bajka. Zresztą ja i tak nie szaleję, a kupiłem ten samochód bo jest wygodny a trochę km dziennie jednak robię...brakuje mi tylko klimy. Także jeżeli mogę doradzić koniecznie szukaj z klimą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o wyposazenie,to bylo ono naprawde mocno zroznicowane i uzaleznione od rocznika jak i rowniez upodoban klienta.

W E34 bez problemu znajdziesz klime,el.szyby.el.szyber.centralny,el.i grzane fotele z pamiecia,el.rolety tylniej szyby,duzy komputer OBC,Airbagi,sciemniajace sie lusterko wsteczne,skorzana tapicerke,podlokietniki,podgrzewane zamki i spryskiwacze,chyba webasto :),modul komfortu,tempomat itp.itd.-napewno o czyms zapomnialem i prawdopodobnie o czyms nie wiem:)

Takie wyposazenie to zadko bylo trafic w 540i. A co dopiero jakims 525i.

 

 

Kolego mam właśnie 525i z 93 roku w automacie i mam tam wszystko co w/w oprocz pamieci foteli i tempomatu, ale + rolety szyb tylnych-bocznych, full pakiet oświetlenia wnętrza, zawieszenie //m, telefon, elektryczny szyber i jeszcze pewnie coś by sie znalazło, także wyposażenie nie zależy od silnika tylko od ówczesnych upodobań nabywcy, co prawda jasne jest, że częściej bogate wyposażenie występowało w wersjach z dużymi silnikami, ale niema co skreślać od razu tych mniejszych :norty:

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam właśnie 525i z 93 roku w automacie i mam tam wszystko co w/w oprocz pamieci foteli i tempomatu, ale + rolety szyb tylnych-bocznych, full pakiet oświetlenia wnętrza, zawieszenie //m, telefon, elektryczny szyber i jeszcze pewnie coś by sie znalazło, także wyposażenie nie zależy od silnika tylko od ówczesnych upodobań nabywcy, co prawda jasne jest, że częściej bogate wyposażenie występowało w wersjach z dużymi silnikami, ale niema co skreślać od razu tych mniejszych :norty:

 

 

I ile ci zjada te 2.5l w automacie w miescie? Tez mam automata i vanosa, ale 2.0 na sekwencji. Tez 93r, tylko ze wyposazenie biedniejsze, ale grunt ze klima jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moge cos dodac,to mialem B25 z Vanosem i bez tylko,ze Vanos byl w E36 i powiem ze wielkiej roznicy nie wyczulem-oczywiscie E36 zbierala sie lepiej niz E34 ale to chyba ze wzgledu na wage pojazdu.No a z drugiej strony to podobno Vanosy czesto sie sypia i silnik chodzi jak grzechotnik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ma 293 tys i również jak na razie (oby nie zapeszyć) chodzi jak zegarek. W mieście spala mi 20l gazu, ale to przez to, że moja trasa wygląda tak: odpalam rano, jadę 3 km do pracy, gaszę, odpalam 8 godzin później, jadę z powrotem 3 km do domu, gaszę. I w takim układzie wychodzi ok 20l gazu. W trasie jadąc 100-120 ekonomizer pokazuje ok 8l. Jeżeli miałbym do pracy np. 15km podejrzewam, że zszedłbym do ok 12l gazu/100km, bo tak jak jeżdżę teraz to silnik niema czasu nawet złapać temperatury. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam. Któregoś razu jadąc na wypad za miasto z rodzinką na 2 samochody (w jednym ja,żona i syn, w drugim zięć z córką) ja moją bawarką, zięć laguną I 1.8 jeszcze w mieście córka dzwoniła żebyśmy tak nie zasuwali bo nie nadążają, podczas gdy automat zmieniał mi biegi na ok 2500 obr :mrgreen: Takie małe porównanie odnośnie elastyczności :norty: dodam że powyżej 3500obr dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa (co nie znaczy, że na dole obrotów nie jedzie :twisted: ) 100% polecam!

 

PS.

U mnie vanos chodzi cichutko, jedyne z "nieoryginalnych" dźwięków, to świerszczące łożysko od kółeczka alternatora :lol:

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.