Skocz do zawartości

[E38] wyciek ze zbiornika paliwa 740d diesel


mavic

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie chłopaki bo już sam nie wiem skąd cieknie...

Pojawiła się plama ON z prawej strony dokładnie przed tylnym prawym kołem.

 

- sprawdziłem wężyki od spodu: nie widać śladu wycieku po przemyciu ale jest tam trochę mokro - wytarłem i poczekam na efekty

- zdjołem kanapę i zerknołem od góry: uszczelka pokrywy pompki sucha, wąż odpowietrzający wlew suchy (przynajmniej te pierwsze 20cm które widać)

- w 740d z tego co pokazuje ETK nie ma filtra węglowego więc odpowietrzenie nie powinno być problemem

- bak nie jest zassany a po otwarciu wlewu nie ma syczenia

- bak mokry z prawej strony i lecą 2-3 krople na 5 min

 

Albo bak gdzieś pękł albo weżyki na przodzie baku tak wolno ciekną że na postoju tego nie widać

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
Witam zarejestrowałem się specjalnie aby przestrzec kolegów. Tak na szybko. Miałem to samo. Zbiornik zgnił z prawej strony,nowy 5000zł wtedy wydawało mi się kosmos, teraz żałuję tej decyzji ze nie kupiłem nowego. Postanowiłem dać do profesjonalnego regenerowania, zbiornik miał być jak nowy i nie musiałem nic robić tylko założyć. I tak zrobiłem. Syf poszedł na układ paliwowy i szlak go trafił wydałem na auto 6 tys i jeszcze nie koniec zbiornik nadal cieknie i zaczął drzewie od środka. Zatorze z zewnątrz jak nówka i co z tego. Dał bym 5 tys i po kłopocie. Zapytacie na co 6 tys? Zacznę od początku. Kupno używanego 500. Okazał się tez dziurawy. Regeneracja 800. Pompa w zbiorniku. Pompa wtryskowe, regeneracja wtryskiwaczy.4000 czyszczenie zbiornika i inne prace 800, 3x filtr paliwa. Po 120 i jeszcze pewnie by się coś znalazło ale już liczyć mi się nie chce. Pewnie jeszcze kupie ten zbiornik. Bo kasa juz nie do odzyskania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.