Skocz do zawartości

BMW 7 E32 - auto kolekcjonerskie


Wertus

Rekomendowane odpowiedzi

Wertus jestem troche zaniepokojony tym że wysłałem ci wiadomość jako jedynemu z forum a ty nie odpisałeś zostałeś wyróżniony przezemnie chociaż moze tego nie przeczytałeś albo przeczytałeś ale nie ineteresowało cie odpisać

Kolego odpisałem na twoją wiadomość. Może zginęła gdzieś w sieci :D

 

Od momentu kiedy napisałem, że mu ją ukradnę, Wertus buduje twierdzę podobno zamówił 12 kamer alarmy i 4 rodwailery na czas budowy rozebrał E32 na części żebym w całości jej nie zwinoł!

Dużo się nie pomyliłeś po podwórku biega owczarek niemiecki i labrador we dwóch to banda na całego. :D Oblukałem twoją i jest bardzo ładna więc nie masz powodu zabierać moją :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://imageshack.us/photo/my-images/718/20110613210223.jpg/

 

Link do mojej i ,,wody 730i" na zółtych tablicach, sorry że dopiero teraz ale mam ograniczony dostęp do neta.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertus a czy to sa ori lampy z przodu i z tylu ? Bo nie wygladaja szczegolnie te tylne.

Przód orginał black hella, tył nie orginalne ale niemieckie z homologacją - kwestia gustu :D Mi się kiedyś bardzo podobały teraz mam już w garażu ładny kpl orginałów i tak się zastanawiam chyba wrócę do orginałów :idea:

 

Że niby co to ma być konkurs piękności czy parada lesbijek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wygrać w tym konkursie to zdejmij jej z tyłka te lateksowe stringi i załóż oryginalne majteczki (przepraszam że się tak czepiam tych twoich lamp) w swojej shadow miałem kierunki malowane na czerwień wyglądały ładnie ale nie oryginalnie jak byś się decydował na taki lift to tylko z Motipem http://sklep.motip.pl/8-tuning-line

Co do twarzy to ciemne oksy jej pasują :cool2:

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam!!!

Chciałbym pochwalić się faktem że moje E32 Lang zostało dzisiaj wpisane do Rejestru Zabytków jako auto Kolekcjonersko - Zabytkowe. Sprawa wygląda tak, że generalnie wszystkie E32 Lang które są w stanie dobrym z zachowaniem orginalności mogą być wpisane do rejestru zabytków mimo że nie mają jeszcze 25 lat. Ponieważ ich produkcja była znikoma ( w porównaniu do zwykłej E32) Ja w swoim E32 musiałem tył podnieść do serii i założyć orginalne felgi 16" BBS i bez problemu konserwator uznał jego orginalność. Wiadomo jakie są korzyści z posiadania żółtych tablic. Jeden przegląd do końca istnienia auta i ubezpieczamy tylko jak jeździmy po bardzo dużych zniżkach no i żółte tablice. Teraz czekam na papiery z Warszawy z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Potem jade do Wojewódzkiej Stacji Kontroli Pojazdów na Ostateczny Przegląd i z tymi papierami do Wydziału Komunikacji złożyć wniosek o wydanie żółtych tablic. Generalnie warunek jest jeden aby starać się o żółte tablice samochód musi być w dobrym stanie z zachowaniem orginalności. Obecnie będę starać się o wpisanie zwykłej E32 mojego kolegi ,,Wody 730i" i jeżeli uda się z jego to otworzę furtkę dla innych posiadaczy E32. Jednak narazie jesteśmy na etapie przywracania jego 7-mce orginalności także trochę to potrwa.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy przy ubieganiu się o żółte tablice służę pomocą. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Troche mnie to dziwi kolekcjonerskie orginał a nerka szeroka?to moja juz antyk :cry:sorki ale malo wspulnego ma z orginalnoscia ja mam tylko felce i kierunki białe nic wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to dziwi kolekcjonerskie orginał a nerka szeroka?to moja juz antyk sorki ale malo wspulnego ma z orginalnoscia ja mam tylko felce i kierunki białe nic wiecej

Kolego a dobrze ostatnio sypiasz? A jaką nerkę ma M60 ? :duh: :duh: :duh: Ty pewnie masz 3.0 R6 no to nerka wąska ja mam 4.0 V8 a kolega ,,woda 730i" 3.0V8 czyli M60 a one wychodziły na szerokiej. Zanim coś napiszesz dobrze się zastanów. Mnie zawsze uczono nie masz nic do powiedzenia mądrego w jakimś temacie lub nie znasz się na czymś to lepiej milcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie to dziwi kolekcjonerskie orginał a nerka szeroka?to moja juz antyk sorki ale malo wspulnego ma z orginalnoscia ja mam tylko felce i kierunki białe nic wiecej

Kolego a dobrze ostatnio sypiasz? A jaką nerkę ma M60 ? :duh: :duh: :duh: Ty pewnie masz 3.0 R6 no to nerka wąska ja mam 4.0 V8 a kolega ,,woda 730i" 3.0V8 czyli M60 a one wychodziły na szerokiej. Zanim coś napiszesz dobrze się zastanów. Mnie zawsze uczono nie masz nic do powiedzenia mądrego w jakimś temacie lub nie znasz się na czymś to lepiej milcz.

O przepraszam Pana wszechwiedzacego :cool2:to co moze podpowiesz cos jak to zalatwic z tymi zoltymi pagonami?hm (kolega na stacji diagnostycznej)a jesli kogos nazwiesz jeszcze kretynem pomysl ktory masz rok bo z tego co ja wiem nera szeroka szla od 90roku a twoja to NIE ANTYK ZROZUM!!!

Edytowane przez nesti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a dobrze ostatnio sypiasz? A jaką nerkę ma M60 ? :duh: :duh: :duh: Ty pewnie masz 3.0 R6 no to nerka wąska ja mam 4.0 V8 a kolega ,,woda 730i" 3.0V8 czyli M60 a one wychodziły na szerokiej. Zanim coś napiszesz dobrze się zastanów. Mnie zawsze uczono nie masz nic do powiedzenia mądrego w jakimś temacie lub nie znasz się na czymś to lepiej milcz.

O przepraszam Pana wszechwiedzacego :cool2:to co moze podpowiesz cos jak to zalatwic z tymi zoltymi pagonami?hm

 

czytaj ze zrozumieniem forum a będzie ci dane

E32 740i shadowline 93 http://bibainfo.pl/pub/91/193/208/103/2011/07/29/222713/7346/sygnatura.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam Pana wszechwiedzacego to co moze podpowiesz cos jak to zalatwic z tymi zoltymi pagonami?hm (kolega na stacji diagnostycznej)a jesli kogos nazwiesz jeszcze kretynem pomysl ktory masz rok bo z tego co ja wiem nera szeroka szla od 90roku a twoja to NIE ANTYK ZROZUM!!!

Po pierwsze - Kolego gdybyś miał troche pokory i poczytał wątek od początku to nie pisał byś pierdoł. Co ma kolega ze stacji diagnostycznej do żółtych tablic :duh: :duh: :duh: :cry2: W skrócie: rzeczoznawca musi zrobić białą kartę i inne potrzebne papiery( 1000-1500zł), wysyłasz to do wojewódzkiego wydziału zabytków i czekasz na decyzje czy zostanie auto wpisane do rejestru zabytków(250zł). Jak się uda zostaje twoje auto wpisane wysyłają Tobie kpl. dokumentów z którymi jedziesz na stację diagnostyczną mającą uprawnienia do zrobienia przeglądu końcowego dla zabytków tzw. weryfikującego. Jeżeli twoje auto przejdzie ten przegląd (a wcale nie jest łatwo bo żaden diagnosta nie nadstawi karku wystawiając przegląd bezterminowy dla grata) dostajesz zaświadczenie ze stacji(150zł) i idziesz do wydziału komunikacji po zółte tablice (200,50zł).

Po drugie gdy od zakończenia produkcji mineło 15 lat a auto przez wojewódzki wydział zabytków jest uznane za rzadki lub znikający z ulic model to jest możliwość zarejestrowania auta jako kolekcjonersko-zabytkowe. Moja jest z 1993 roku a produkcje E32 zakończyli w 1994 roku czyli 17lat temu więc co tak się dziwisz :!:

 

TO JAKI ROK PRODUKCJI MACIE TAYCH PIEKNOTEK??? dodam jeszcze ze nie spie najlepiej jesli cie to pocieszy cwaniaku i zapytam sie jeszcze dlaczego nie pokazujecie foteli co skora popekala?

:duh: :duh: Poziom wypowiedzi przedszkolaka. Kolego wejdź na link pod moim podpisem a otworzy się galeria w której znajdziesz zdjęcia środka mojej E32. A tak dla twoje wiadowości w zeszłym roku moja 7-mka została oddana do profesjonalnego zakładu w Pile gdzie obszyto na nowo skórę foteli przednich i tylnych wraz z tapicerkami drzwi oraz kierownicą. Z kolei E32 ,,wody 730i" jest na welurze :norty:

 

Jeszcze raz przemyśl swoje zaczepliwe wypowiedzi i złota rada nie znasz się na czymś to przemilczaj ten temat po co robić z siebie błazna na ogólnym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Fajnie wyglądają z żółtymi tablicami.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę nesti zamurowało! :D

Nesti nie podskakuj :nienie: bo pojedziesz w bagażniku czarnej lochy Wertusa :D

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze troszeczke grzeczniej, bez docinkow, wycieczek osobistych i 'gangsterskich' zarcikow. Nie psujmy TAKIEGO tematu o TAKICH samochodach, jak pieknie zachowane E32 :).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczoznawca musi być jakiś specjalny czy wystarczy zwykły rzeczoznawca samochodowy? Jakie powody mogą być że wojewódzki urząd nie przyjmie auta? Bo głupio tak wydać 1000 zł za papiery a potem nic z tego nie mieć...

Troche się w te wakacje pozmieniało. Można auto robić w wojewódzkim wydziale zabytków z naszego województwa. Dlatego np. ja jestem z Trzcianki w WLKP. więc muszę robić zabytek w Poznaniu. Wcześniej robiłem swoje samochody w Warszawie. Rzeczoznawca najlepiej żeby był taki który tym się zajmuje. Wtedy mamy pewność że jak weźmie pieniądze to na 100% auto przejdzie w wydziale zabytków. Ja miałem takiego, który prowadził sprawę od początku do końca tzn on załatwiał formalności w wydziale zabytków. No ale się pozmieniało dlatego swój nowy nabytek (polonez - borewicz) robię w Poznaniu a rzeczoznawcę znalazłem w Internecie. Generalnie już chyba ciężko przepchnąć E32 zmienia się wszystko diametralnie. Od 01.2012 chcą robić zabytki od >30lat i uszczelnić przepisy dotyczące kolekcjonersko-zabytkowych. Teraz są wakacje więc mają urlopy a do końca roku zostało niewiele czasu. Więc jak ktoś ma ochotę zrobić ze swojej E32 zabytek to niech się spieszy bo i cena za wpis do rejestru zabytków wzrasta z 250zł do 4000zł. Jednym słowem złodzieje :duh: Zamiast cieszyć się że ludzie ratują stare auta to jeszcze trzeba ich wydoić. Sam mam 4 auta z epoki PRL-u które odratowałem i zrobiłem z nich zabytki ale jak wprowadzą te 4000zł za wpis to ja sobie odpuszczam temat ratowania kolejnych niech gniją po krzakach fajne autka. Żeby można było jeszcze wyrejestrować czasowo auto w Polsce i wtedy nie płacić za nie OC to można by było ratować jakieś rarytasy i trzymać je w garażu ..................no ale nie można dlatego jedyną szansą nie płacenia OC było przerobienie auta na zabytek. Jesteśmy jedynym krajem w europie w którym nie można wyrejestrować auta na dłużej niż 6 miesięcy. :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie zmiany jest sposób trzeba sprawę nagłośnić w mediach, zrobić pikietę, zablokować, ulice, napisać petycje, zebrać podpisy. Generalnie chamstwo trzeba chamstwem zwalczać, w naszym kraju inaczej mniejszości jak np. kolekcjonerzy starych aut będą kopani w du.... a z ich portfeli urzędnicy będą wyciągać każdą złotówkę, bo przecież skoro stać cię na zabytkowy samochód to stać cię też na jego rejestracje itd. :duh:

[OO==[][]==OO]

Kiedyś: E30 325 '86, E30 318 '89, E30 320 '90, E34 520 '92, E28 528 '81, E32 735 '90, E32 735 '89, E30 320 '89, E32 730 '90, E30 320 '87, E30 320 '89, E30 320 '89. Teraz: E30 320 '90, E34 525 '89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hmmm...czytając ten temat zasmuciłem się strasznie... :(

Ponieważ wciąż posiadam moją ukochaną 7 E32 730i 1987r., którą to miałem nadzieję w 2012r. zarejestrować jako zabytek z racji 25 urodzin... :)

Ale niestety teraz wypada mi tylko :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz zarejestrować ją w przyszłym roku, zmiana przepisów krążyła na forach jak mantra, po czym wybrałem się do urzędu komunikacji w Łodzi i to dwa razy, ostatnio dwa tygodnie temu i nic o takich zmianach nie słyszeli. Zmiany będą dotyczyć tylko rejestracji taksówek, nic więcej. Jak zwykle Polacy lubią plotkować i wyolbrzymiać. Ja też wrzucam żółte tablice, ale w lutym 2013.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...no to już trochę lepiej się poczułem... :D

ps. mój wozik jest z grudnia, więc nie wiem czy zdążę przed tym armagedonem... :P

Ale przynajmniej znów mogę o tym pomarzyć...że przyjdzie ten dzień, w którym dostane te żółte blaszki i bedę mógł z dumą przejechać się po mieście... :8)

I mam nadzieję, że złoty metalic bedzie się ładnie komponował z tymi tablicami... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.