Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie godziny drogi to nie dramat jeszcze :-D co do automatów to bardzo przyjemnie się jeździ, ja innej skrzyni już nie widzę :-D co do przebiegu to od niego bardziej ważne jest to w jaki sposób auto było serwisowane i użytkowane nie zaś ilość natłuczonych kilometrów, ale to taka polska przypadłość ;-)
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko trzyma się kupy to nie złożone z 3 to sprawdź w bmw check i tyle. Na zdj wygląda przyzwoicie jak na te pieniądze a co do motoru to mały ale zawsze można włożyć coś większego :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie trzeba do serwisu latać. Tu dostaniesz to samo w niższej cenie ;)

 

https://www.bmwdecoder.com/history

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już sprawdzać to konkretnie, lepiej wydać parę złotych niż zmarnować kilka tysięcy. Ja polecam ten serwis :wink: http://www.bmw-check.com/
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jest.

https://www.bmwdecoder.com/history

To sprawdzenie przebiegu ogólnie. Pokazuje wpisy w ASO. Na początek, żeby odsiać ziarna od plew się nadaje.

 

Do kompleksowego sprawdzenia:

http://www.bmw-check.com/

 

Ale i tak przed skorzystaniem nalepiej samodzielnie zadzwonić wypytać sprzedającego o podstawowe rzeczy i podjechać obejrzeć z bliska (szczególnie w przyspadku starszych modeli gdzie często widać szrot na pierwszy rzut oka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o tym egzemplarzu?

http://allegro.pl/bmw-525d-sedan-exclusive-jasna-skora-piekny-kolor-i6639623296.html

Czy Waszym wprawnym okiem jest coś nie tak? Czy zaparowane lampy to poważny problem w e39?

 

A w tym? http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-okazja-lift-xenon-navi-piekna-2-5-d-163km-ID6yDO2j.html to chyba nie dobrze że wskaźnik pozkazuje -40 stopni w słoneczny listopadowy dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparowanymi lampami bym się nie przejmował po prostu są rozszczelnione a że pokazuje -40 stopni to żaden problem najpewniej czujnik temperatury zewnętrznej

 

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka

Moduł do własnej konfiguracji świateł E39 sprzedam!



icon3.png BMW E36 316i M43

icon1.pngBMW E61 530D M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwóś dobrze prawi. Ja szukałem dla siebie automata. Ale po przejażdżce z manualem auto kupiłem i sobie chwale :cool2: Wiadomo to raczej kwestia gustu. Ale w tych leciwych e39 z nie wiadomo jakim przelotem to z tym automatem mogą się cuda dziać. I co ciekawe w M57 z manualną skrzynią niema klapek zawirowań w kolektorze :cool2:

 

Szukam e39 530d manual po 2001! Czy ktoś jeszcze może potwierdzić tą informację, z tymi klapkami. Bo spędziłem na tym forum liczmy w dniach, a to moja jedna z największych obaw co do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt trochę wysoko koza stoi, a kierownica w wersji sport 3 ramienna, też taką posiadam u Siebie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Prosze o wasza opinie: co sadzicie o kupnie 520/523/528 (lpg), za 7k pln i ewentualny pakiet startowy za 2-3k pln? Koszty robocizny odpadają, ponieważ mam ojca mechanika. Czego mam sie spodziewać po aucie z przebiegiem 300-400k (albo i wiecej)? Czy samochody z podanej kwoty to beda juz skończone szroty? Nie wiem czy nie porywam sie z motyka na slonce, a dostalem fiola na punkcie tego auta, moze lepszym wyborem byłoby e34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki silnik najlepszy w e39 powyzej 2 litrow, do 10k.

 

W tej cenie to najważniejsze żeby w ogóle działał :mrgreen:

 

A o 528 z LPG za 7k (dobra instalacja kosztuje 3500pln) To już nie wiem co sądzić...

 

Kupić pewnie wszystko się da, ale czy to będzie "przyjemność z jazdy" czy "byle by dojechał"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslmy pozytwnie... samochod za 10k, nie martwiac sie o koszty OC/AC, + wymian rozrzadu na dzien dobry, czy za 10k znajde jakies w miare poprawne 523? Bo w zasadzie na tym modelu sie skupiam. Dzisiaj skasowalem swoj pierwszy samochod - volvo v40 (nie z mojej winy), dlatego tez na swieta przyjemna okazja, zeby przesiasc sie w cos, co od dluzszego czasu mi chodzi po glowie. Bedzie to moj 2gi samochod i chcialbym cos, co w miare bezproblemowo chodzi. Siostra ma e39 520 150km i juz dluuugi czas uzytuje w spokoju, wiec powoli rozgladam sie po allegro z czegos w poblizu mazowsza, do 10000 zl wartosci i co mialoby mi posluzyc przez nastepny rok, bo pozniej mam juz inne plany, a tygodniowo pokonuje 800-900km (szkola, dom, szkola, dom). Juz dzisiaj myslalem, zeby zamienic moje v40 na v40 t4 (200km), ale chyba RWD to jest cos, co da mi najwiecej przyjemnosci z jazdy, za dosc maly koszt samegu zakupu, a i mam pare znajomych mechanikow specjalizujacych sie tylko w BMW. Sprawa mocno uproszczona, ale nie dla mnie. Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam, Piotr.

 

PS. Moge jechac w konkretne miejsce na mazowszu, obejrzec samochod z ogloszenia (allegro, olx) i udostepnic oficjalna fotorelacje, co mogloby sie przydac dla nastepnych forumowiczow albo osob zainteresowanych konkretnym wystawionym egzemplarzen, mam pod reka ludzi, ktorzy mogliby mi moc w wyborze auta (nie, to nie sa inzynierzy wprost z Monachium... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz tutaj:

https://www.facebook.com/AutoBawariaPulawy/

 

Mają kombiacze 523iA za 13500. Z tego co wiem to dziadami nie handlują i zależy im na reputacji.

 

Z fur z ogłoszenia, ostatnio zwiedziłem trochę i jak nie rdzawy syf, to silnik lun skrzynia klęknięta (i to nawet nie szukając w dolnej granicy cenowej).

 

Sprawa wygląda tak:

Znajdź sobie ogłoszenia które Cię interesują. Przygotuj sobie listę pytań (stan poszczególnych elementów, silnika, skrzyni, blacharki, zawieszenia, elekryki, ilość właścicieli, olej na którym jeździ i ile żłopie) - im więcej wypytasz przez telefon, tym mniej niespodzianek czeka Cię na miejscu.

Bierz miernik, jakiegoś kompa z inpa, albo aplikacja fajna jest Carly for BMW - sprawdzisz w niej przebieg zapisany w modułach i błedy.

Na koniec na kanał i lecisz po podwoziu i wyciekach.

 

No i jak masz czas możesz pojeździć pooglądać co jest na rynku. Jak znasz ryzyko to jesteś w stanie podjąć świadomą decyzję.

 

A cenowo - no chyba bez przyczyny ktoś nie wystawia fury za 10 tysi którą w dobrym stanie może sprzedać za 15...

Fakt może sięzdarzyć, że ktoś sprzedaje furę bo myśli, że uszczelka jest padnięta - sypie błędami, a okazuje się, że to wężyk podciśnienia, ale to raczej sporadycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz znajomych mechaników specjalistów od BMW i żaden SPECJALISTA nie powiedział Ci, że są w silnikach BMW łańcuchy rozrządu?

A szczególnie w silnikach które były montowane w E39 nie słyszałem, żeby ktoś rozrząd wymieniał nawet przy naprawie głowicy. Musiałby już łańcuch być luźny ale to prędzej w V8 a ty szukasz R6.

 

Jak ja swojej 5 lat temu szukałem to za 15 18 tysięcy nie było nic dobrego w końcu kupiłem za 13,900 w ori lakierze 530D dobrze wyposażoną i 3 lata tarmosiłem zrobiłem ponad 110tysięcy i wymieniłem tylko 2 wtryski i wiadomo eksploatacja jakiś wahaczyk tarcze klocki olej regularnie co 12tyś z filtrami.

 

Jak sprzedawałem to lekko wybita była już przekładnia ale w tych autach są one dosyć delikatne ale auto miało przejechane już ponad 400tysięcy.

 

Szukaj a może znajdziesz moja na zdj była brudna nie wyglądała specjalnie a jednak na miejscu była umyta i bardzo ładna również mechanicznie. Odpicowane zdjęcia nie decydują o tym czy auto jest ok czy nie trzeba jechać zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zderzak od przedlifta w polifcie? czy mnie oczy mylą?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oczy Cię nie mylą. Zderzak jest przedliftowy, dodatkowo nerki też. Wątpię że ktoś zrobił to "bo tak ładniej" więc wniosek - j*bnięta z przodu.

 

EDIT:

Teraz doczytałem. W opisie aukcji rocznik 2002, w ogłoszeniu 1999. Czyli wygląda na przedlifta z zmienionymi lampami.

Pod maską też wygląda na m52 a nie m54.

Tak czy siak ogłoszenie kombinowane ile wlezie.

BMW E39 520i - tomtom1994


SPRZEDAM CZĘŚCI E39 <--- klik



http://images.chomikuj.pl/button/tomtom1994.gif <<<----- Folder BMW - hasło BMW


Znajdziesz tam różne przydatne pliki dotyczące BMW, softy, mapy i instrukcje obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.