Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez uważam ze 2.0 jest za slaby do e39 . Miałem 523 wcześniej i tez mi nieraz brakowało mocy . Mysle ze optymalne rozwiązanie w benzynie w tym modelu to silnik 2.8 który już ciagnie od samego dolu . Ale każdy wybiera auto pod siebie i dla siebie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem E39 2,0 a teraz jezdze 3,0. I 2,0 spokojnie wystarcza do normalnej jazdy, a jak podciagnie sie go na obrotach to robi sie zwawy.

Do utrwalania stereotypow o wlascicielach BMW to faktycznie, 2,0 srednio sie nadaje.

Porownywanie do TDI jest niewlasciwe. Cos w stylu porownywaniu pomaranczy z jablkami.

Rodzina moja miala Toledo TDI 115KM i fatycznie rwalo to do przodu ( auto lekkie, duzy moment obr zasadnioczo od poziomu obr jalowych i FWD powodowalo palenie kapcia nawet bez takich intencjii) po odkupieniu ode mnie E39 2,0 ich ochy i ochy nad TDI wygasly.

Bo sama moc, przyspieszenie, max predkosc to nie wszystko. Nie o to chodzi w przyjemnym, sprawnym przepieszczaniu sie.

Tak samo jak w spedzeniu milego wieczoru spozycie alkoholu nie polega na jak naszybszym uchlaniu sie wodka, tylko na delektowaniu sie trunkiem i zwiazanymi z tym rozmowami, spotrzezeniami itd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo sama moc, przyspieszenie, max predkosc to nie wszystko. Nie o to chodzi w przyjemnym, sprawnym przepieszczaniu sie.

Tak samo jak w spedzeniu milego wieczoru spozycie alkoholu nie polega na jak naszybszym uchlaniu sie wodka, tylko na delektowaniu sie trunkiem i zwiazanymi z tym rozmowami, spotrzezeniami itd :mrgreen:

 

Pięknie to ująłeś :mrgreen:

Chyba sobie to gdzieś zapisze :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na forum jestem nowy :D Na początek chciałem wszystkich pozdrowić :8) Wybaczcie że podepnę się pod temat...

Aktualnie poszukuję E39 3.0i I powiem że to nie takie proste coś znaleźć :mad2: Może ktoś z was forumowiczów widział,oglądał macał :mrgreen:

Takie oto autko http://otomoto.pl/bmw-530-e39-3-0-benzyna-zarejestrowana-C35768807.html i mógłby mi coś o nim powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie jest dział do komentowania konkretnych samochodów, nie rób zamieszania i wrzuć go w odpowiednie miejsce.

Ktoś kto potem szuka auta dla siebie, chce doczytać konkrety a nie czytać co ktoś napisał o aucie do którego link wygasł przed rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po krótkiej przerwie od aut BMW, planuję powrócić do marki. Miałem 2xE39 i a koniec E38. Postawiłem teraz na E39 Touring.

 

Auto będzie typowo weekendowe, tzn będę robił ok 2-3 tys km rocznie.

 

Na jaki silnik się zdecydować: Diesel czy benzyna ?

 

Za dieslem przemawia to że mam ON za darmo, więc mogę jeździć więcej niż planuję. Jedynie koszty eksploatacji, ubezpieczeń i awarii ponoszę - a tu może być różnie.

Za benzyną piękny dźwięk, mniejsze ryzyko awarii, ale dochodzi wysokie spalanie Pb.

 

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało bierz 4.4 i ciesz się jazdą :) tylko może się okazać, że szybko stanie się ten wóz nie drugim tylko pierwszym autem :D Ja tak mam :D
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie pilnuje to tak jest a potem czytasz opowiesci o autach, ktore juz dawno poszly :mad2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i planuję zakup E39.

Na samochód będę miał ok. 10 tyś. Wiem, że to mało bo na naprawdę fajne E39 trzeba wyłożyć dwa razy tyle, ale słyszałem, że za taką kwotę można już dorwać zadbany egzemplarz z produkcji do 2000 r.

Nie będę jeździł często (jakieś 10 tyś. rocznie) i chciał bym kupić coś na 2-3 lata przyjemnej jazdy.

Zależy mi tylko na zadbanym egzemplarzu.

 

Czy znajdę coś wartego uwagi w tej cenie i czego szukać?

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po krótkiej przerwie od aut BMW, planuję powrócić do marki. Miałem 2xE39 i a koniec E38. Postawiłem teraz na E39 Touring.

 

Auto będzie typowo weekendowe, tzn będę robił ok 2-3 tys km rocznie.

 

Na jaki silnik się zdecydować: Diesel czy benzyna ?

 

Za dieslem przemawia to że mam ON za darmo, więc mogę jeździć więcej niż planuję. Jedynie koszty eksploatacji, ubezpieczeń i awarii ponoszę - a tu może być różnie.

Za benzyną piękny dźwięk, mniejsze ryzyko awarii, ale dochodzi wysokie spalanie Pb.

 

Co radzicie ?

 

Zdecydowanie 4,4 . Nie wiem jaki masz budżet bo tego nie napisałes. Dobre sztuki 4,4 są bardzo w cenie i dosc szybko znikaja z rynku.

Jeśli robisz w granicach 3 tys rocznie, masz większy budżet i nie musi byc kombi - od siebie polecilbym M5 e39.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak - jak zwykle ze mną bywa - pomyślałem o motorze V8 4.4. Czy za 30-35.000 jestem w stanie kupić w dobrym stanie taki motor? Chodzi mi o rynek DE.

Myślę ze da radę.

 

Choc lepiej dorzucic troche grosza i nabyć M5.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po krótkiej przerwie od aut BMW, planuję powrócić do marki. Miałem 2xE39 i a koniec E38. Postawiłem teraz na E39 Touring.

 

Auto będzie typowo weekendowe, tzn będę robił ok 2-3 tys km rocznie.

 

Na jaki silnik się zdecydować: Diesel czy benzyna ?

 

Za dieslem przemawia to że mam ON za darmo, więc mogę jeździć więcej niż planuję. Jedynie koszty eksploatacji, ubezpieczeń i awarii ponoszę - a tu może być różnie.

Za benzyną piękny dźwięk, mniejsze ryzyko awarii, ale dochodzi wysokie spalanie Pb.

 

Co radzicie ?

 

Zdecydowanie 4,4 . Nie wiem jaki masz budżet bo tego nie napisałes. Dobre sztuki 4,4 są bardzo w cenie i dosc szybko znikaja z rynku.

Jeśli robisz w granicach 3 tys rocznie, masz większy budżet i nie musi byc kombi - od siebie polecilbym M5 e39.

 

Budżet to 30-35k. Nie chcę więcej wydawać na E39. Na M5 za mało.

 

Już nie musi być kombi, ale koniecznie manual.

 

Bardziej w 3.0i bym celował, choć jak miałem 2.5 192 to szału to nie robiło, więc nie chciałbym się rozczarować. Zwłaszcza że mam obecnie Ibizę 250KM i 500Nm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.