Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dobrze, że Twoja miejscowość, bo będziesz mógł ją dopchać pod dom, ponieważ ten tekst:

Możliwość powrotu na kołach autem do domu ubezpieczenie .

to wielokrotnie powielana bzdura. Auto nie jest dopuszczone do ruchu a te lewe tablie i ubezpieczenie, które nic nie daje to można sobie wsadzić..

Wersja bardzo ładna, ten kolor na żywo robi wrażenie, jakby nie patrzeć warto sprawdzić, aż się prosi o shadow line high gloss, nie rozumiem dlaczego tak rzadko jest w e39 m-pakiet. Brak opcji bezwypadkowy więc wypytaj co się działo.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Twoja miejscowość, bo będziesz mógł ją dopchać pod dom, ponieważ ten tekst:

Możliwość powrotu na kołach autem do domu ubezpieczenie .

to wielokrotnie powielana bzdura. Auto nie jest dopuszczone do ruchu a te lewe tablie i ubezpieczenie, które nic nie daje to można sobie wsadzić..

Wersja bardzo ładna, ten kolor na żywo robi wrażenie, jakby nie patrzeć warto sprawdzić, aż się prosi o shadow line high gloss, nie rozumiem dlaczego tak rzadko jest w e39 m-pakiet. Brak opcji bezwypadkowy więc wypytaj co się działo.

 

Co do powrotu na kołach to już nie raz czytałem, że to ściema.

To daje trochę do myślenia, że handlarz zrobi wiele żeby tylko ją popchnąć - przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Co do przeszłości zostawię to chyba firmie na B... Mam nadzieję, że oni potrafią ustalić co się z nią działo.

Dziś zbieram 5 szt. do kupy i niech sprawdzają chłopaki - jeśli ocenią tą czerwoną, że warto obejrzeć to chyba będzie pierwsza w kolejce mimo ceny.


p.s.

Sam nie chcę dzwonić z dwóch powodów..

- nie chcę nabijać sztucznego zainteresowania (może coś zejdzie z ceny)

- obawiam się, że z moją wiedzą mogę zostać zakręcony jak ruski termos przez ogarniętego handlarza.


Dziękuję Maniek za kolejną pomocną odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Wysłałem zapytanie do Bimmer'a (swoją drogą - to ogarnia jeden facet?!).

Znalazłem też podobno dobrego mechanika od beemek, gadałem z nim i w sumie dobrze powiedział - jeśli handlarzowi od tej czerwonej będzie zależało to sam dojedzie do mojego warsztatu na jakich tam sobie blachach chce szczególnie, że to niecałe 10km.

Więc czekam na historię wybranych przeze mnie samochodów i zobaczymy co się stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już to widzę jak on gdzieś jedzie 10 km :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jeśli handlarzowi od tej czerwonej będzie zależało to sam dojedzie do mojego warsztatu na jakich tam sobie blachach chce szczególnie, że to niecałe 10km.

Więc czekam na historię wybranych przeze mnie samochodów i zobaczymy co się stanie :)

 

Przecież jak to handlarz, w baku ma pół litra paliwa, jak mu nie zalejesz to nigdzie nie pojedzie. Tym bardziej, żeby jeszcze wysłuchiwać jak mu jakiś mechanik biadoli, co to z furą nie tak :lol:


Byłeś tą furę na żywo obejrzeć, przjechać się, kopnąć w koło chociaż? Jak nie to sam się zastanów co robisz.


 

Wysłałem zapytanie do Bimmer'a (swoją drogą - to ogarnia jeden facet?!).

Ogarnia, zobacz sobie choćby profil na FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wycieczki na sprawdzenie to pewnie macie racje - ja nie mam praktycznie żadnych doświadczeń z handlarzami. Co do oglądania - wysłałem ogłoszenia do sprawdzenia i podejmę jakieś ruchy jak będę znał historię.

Cały czas się zastanawiam co robię - stąd moje codzienne pytania. Niestety lepiej nie potrafię.

Co do Bimmera właśnie czytałem opinie i jestem pełen podziwu, bo pewnie roboty ma sporo sądząc po opiniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgromadzeni, nie mogę znaleźć odpowiedniego działu aby wycenić swój samochód a tutaj są osoby które szukają takiego auta, może tutaj..?


4.4 v8 1998r

WBADN61030GG85932

Pelna wersja wyposażenia i wszystko działa

Ładna, prosta, bez korozji, 271 tyś potwierdzonego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie zgromadzeni, nie mogę znaleźć odpowiedniego działu aby wycenić swój samochód a tutaj są osoby które szukają takiego auta, może tutaj..?


4.4 v8 1998r

WBADN61030GG85932

Pelna wersja wyposażenia i wszystko działa

Ładna, prosta, bez korozji, 271 tyś potwierdzonego przebiegu.

 

To będzie coś między 5 a 50 tysięcy pln-ów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładany m-pakiet, ochraniacz na kierownicę (a jak kierownica pod ochraniaczem wygląda?), brak przeciwmgielnych, chińskie lampy "poliftowe", wypierdziany stołek, wydech robiony pod m5 (pewnie pod zderzakiem rurka poprowadzona). Na tylnym pasie i progu jakiś syf, czy rdza? Maska nie spasowana nad lampą, jakieś przygody to miało?


Na dużo bym nie liczył, nawet jesli nalot oryginalny to widać, że fura mocno styrana, ktoś próbował m5 na siłę zrobić i zakładam, że pewnie dużo do włożenia, żeby doprowadzić ją do przyzwoitego stanu. Wiesz jaki stan silnika? Punkty newralgiczne - pompa oleju, prowadnice rozrządu, czy coś było robione? Jak tak, to może trochę podnieść wartość. Jak nie to raczej dolna granica cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dobrze trafiłem, ktoś konkretny sie trafil kto ma oko. Sprawa wygląda tak, zdjęcia jak widzisz, roboczo, samochód muszę oddać na profesjonalne pranie wnętrza, myślałem nad renowacją ( malowaniem ) skór, kierownice dał bym do obszycia. Z przednimi lampami nic nie zrobię, podobno są nowe, mają wszystkie zaczepy, świecą bardzo ładnie, xenon jest, halogeny są w zderzaku. Czy miało przygody, z pewnością miało. Na pewno był lakier odświeżany ale to w niemieckim Aso. Auto miało dwóch właścicieli tylko, jeden ostatni od którego kupiłem miał je od 2007 roku do teraz. Blacha bdb stan, malowana w 2011roku, ani grama rdzy, są jedynie dwa defekty, przedni zderzak pod ramką rejestracji delikatnie odeszla farba, i tylny zderzak po prawej stronie też farba zeszła. Podłoga wygląda perfekcyjnie, ani grama rdzy, pełny ocynk. Dyfer chce zrobic, motor uszczelnic, jeżeli chodzi o silnik, chodzi jak pszczółka, czeka mnie wymiana płynów, olei, odświeżenie auta, i rejestracja na polske, najprawdopodobniej w tym tygodniu troche nią pojeżdżę. Zerkne na wydech jak wygląda pod autem, nie zwróciłem uwagi. Z zewnątrz robi miłe wrażenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz to co mówisz czyli efekt wizualny przed sprzedażą to pewnie kogoś znajdziesz i da blisko 30k.


Kierownicy bym nie dawał do szycia tylko kupił ładną oryginalną uzywke. Swoją drogą przebieg pewnie cofniety skoro już kierownica zniszczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam


Ten post jest ostrzeżeniem dla osób takich jak ja, które średnio znają się na mechanice i sztuczkach sprzedających.

Jeśli chcesz przyoszczędzić i nie sprawdzisz dokładnie auta możesz nadziać się na coś takiego:


Zleciłem sprawdzenie "pięknej/idealnej" sztuki.

Pakiet premium - historia, oględziny, komputer, jazda, stacja diagnostyczna.

Wydałem 600PLN i nie wiem czy się wQr... na handlarzy czy się cieszyć, że nie wtopiłem.

Chyba jedno i drugie :)


Dziś dostałem raport od tej firmy sprawdzającej auta.


Po ich wizycie przebieg w ogłoszeniu magicznie wzrósł o 200 000 km - swoją drogą nie wiem czym go zmusili do zmiany.

Nie mówiąc już o tym, że miało być to idealne 530i (jak na swoje lata) za prawie 30k, a wycieków nie ma chyba tylko ze zbiorniczka płynu do spryskiwaczy. Masa błędów po sprawdzeniu komputerem i wiele wiele innych ciekawostek blacharsko/mechanicznych.

Powiem tylko, że lista jest gruuuba.


Przerażające jest to, że przez zwyczajną zachłanność ludzką inni nieświadomie ryzykują zdrowie i życie jeżdżąc ulepami, a w trochę lepszym przypadku walą kasę w studnię bez dna.

I wiem, że to stare samochody, ale bez jaj.. to nie był egzemplarz za 10k tylko za prawie 30!

Także do wszystkich ściemniaczy z auto handli - żryjcie gruz!

A do kupujących - nie dajcie się na gruz naciągnąć.

Kolejny raz życie pokazuje, że nie można ufać ludziom.

Niby człowiek wie to od lat, a za każdym razem mnie to boli.


P.s.

Mam nadzieję, że typ nie zmieni jutro znowu na przebieg po "korekcie".

Wtedy będę miał satysfakcję przynajmniej, że dałem ludzkości trochę prawdy :).


Pozdrawiam i mimo wszystko szukam dalej..

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam


Wydałem 600PLN i nie wiem czy się wQr... na handlarzy czy się cieszyć, że nie wtopiłem.

Chyba jedno i drugie :)


Po ich wizycie przebieg w ogłoszeniu magicznie wzrósł o 200 000 km - swoją drogą nie wiem czym go zmusili do zmiany.


Pozdrawiam i mimo wszystko szukam dalej..

Jacek

 

No zdecydowanie się cieszyć, że jednak rady z forum nie idą w las i ktoś z tego korzysta :cool2:

Możliwe, że zmiana prawa i potencjalne 3 miesiące do 3 lat piedla za kręcenie w końcu zaczynają działać. To byłoby coś, średni przebieg na otomoto by się podwoił :mrgreen:


Gratulacje, że nie wtopiłeś i powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety ze względu na prawa autorskie - nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć czy chodzi o ten samochód...

 


No zdecydowanie się cieszyć, że jednak rady z forum nie idą w las i ktoś z tego korzysta :cool2:

Możliwe, że zmiana prawa i potencjalne 3 miesiące do 3 lat piedla za kręcenie w końcu zaczynają działać. To byłoby coś, średni przebieg na otomoto by się podwoił :mrgreen:


Gratulacje, że nie wtopiłeś i powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

 

Dzięki dzięki :)

Ale muszę staranniej dobierać samochody do sprawdzenia.

No cóż - chociaż się czegoś nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli się pytasz na forum o dane auto i chciał byś wiedzieć czy ktoś oglądał to że względu na prawą, autorskie też Ci nie powie :duh: po to jest to forum żeby sobie pomagać a nie robić pod górkę tłumacząc się prawami.


Jeśli jest to właśnie auto to napisz coś więcej o nim co wyszło podczas oględzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli się pytasz na forum o dane auto i chciał byś wiedzieć czy ktoś oglądał to że względu na prawą, autorskie też Ci nie powie :duh: po to jest to forum żeby sobie pomagać a nie robić pod górkę tłumacząc się prawami.


Jeśli jest to właśnie auto to napisz coś więcej o nim co wyszło podczas oględzin

 

To nie ja wymyśliłem te prawa autorskie tylko firma, która mi sprawdzała to auto:

"Raport podlega ochronie praw autorskich, powielanie, wykorzystywanie, udostępnianie osobom trzecim , bez pisemnej zgody jest zakazane i podlega karze pieniężnej."


Gdyby to ode mnie zależało to bym Ci nawet zdjęcie handlarza wrzucił.


Ja sądziłem, że skoro mechanicznie nie potrafię pomagać zrobię coś przydatnego dla forum i opiszę swoją historię na tyle na ile mogę żeby przestrzec.

Trochę zrozumienia czasem i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętaj, że auto opisać oczywiście możesz (co mu dolega), nikt tu nie wymaga wklejania raportu :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak szukasz niekręconej z pewną historią, to moja za miesiąc będzie na sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.