Skocz do zawartości

Spryskiwacze szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Nagle przestały działać mi wszystkie spryski. Posprawdzałem bezpieczniki i na lampy pryska na szybę nic. Miał może ktoś taki problem????? Dodam, że przekaźnik załącza się.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

kolego,

po pierwsze napisz jakie masz dokladnie e32, przynajmniej rocznik, bedziemy wiedzieli czy masz przed czy po FL.

Dwa, czy masz funkcje intensywnego mycia?

Rozumiem, ze pod pojeciem nie pryska na szybe, masz na mysli, ze pompka spryskow szyby nie zalacza sie (nie slychac jej), mam racje?

pzdr

yaz

Opublikowano
a jak się załącza to przewód może pękł
Opublikowano
  • Autor
Rok 1990 jest intensywne spryskiwanie. Na światła działa na szyby nie. Chyba padły obie pompki od szyby. Trochę dziwne. Czy pompka od sprysków na światła jest taka sama??? Jeśli tak to przełożę i będę wiedział na 100%.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

ja sprawdzilbym czy jest prad na wtyczkach do pompek od spryskow i intensywnego, wez miernik i pomocnika, albo podepnij pod wtyczki zarowke czy cos i bedziesz widzial czy prad dochodzi czy nie, jak jest to wina lezy po stronie pompek,

pompka od lamp jest troche inna, w znaczeniu silniejsza, ale wtyk powinien byc ten sam, ale latwiej wg mnie wziac miernik lub zarowke,

mozesz tez wyciagnac przekaznik i przeczyscic jego nozki,

a podlaczales auto pod komputer?

daj znac czy masz prad, jak nie to podrzuce Ci stronke ze schematami elektrycznymi do e32 z roznych rocznikow i bedziemy szukac dalej.

pzdr

yaz

Opublikowano
  • Autor
Prąd jest we wtyczkach. Czyli raczej pompki. Jak znajdę chwile to spróbuje jeszcze dzisiaj podłączyć pompkę od świateł.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
w pierwszym poscie napisales ze przekaznik dziala, sledze Twoj temat na innym forum i tam napisales (przynajmniej tak zrozumialem), ze jest jeden przekaznik od spryskiwaczy lamp i szyb/intensywnego. Otoz to sa dwa oddzielne przekazniki, za spryski lamp odpowiedzialny jest dlugi czerwony przekaznik, natomiast od spryskow szyby/intensywnego mycia jest krotki, z tego co pamietam dla przedliftow, niebieski przekaznik, radze sprawdzic tez ten niebieski, znajduje sie on w glownej skrzynce bezpiecznikow

pzdr

yaz

Opublikowano
  • Autor
yaz - jeśli dobrze rozumuję to jak przekaźnik umarł to nie powinno być napięcia we wtyczkach, a tutaj jest. Sprawdzone żarówą. Idę działać, bo jeszcze coś mi koło pompy hamulcowej buczy i ABS się świeci. Oby coś udało się naprawić.
Opublikowano
  • Autor
Z uwagi na to, że od pompki świateł odchodzą dwa węże to do wtyczki podpiąłem pompkę od intensywnego pryskania. Niestety pompka nie zadziałała. Zatem padły dwie pompki na raz.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
yaz - jeśli dobrze rozumuję to jak przekaźnik umarł to nie powinno być napięcia we wtyczkach, a tutaj jest. Sprawdzone żarówą. Idę działać, bo jeszcze coś mi koło pompy hamulcowej buczy i ABS się świeci. Oby coś udało się naprawić.

w sumie racja,

swoja droga dziwna sprawa, ze padly dwie pompki jednoczesnie

pzdr

yaz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.