Skocz do zawartości

[3.0d 218KM] Po wymianie kolektora - coś z turbo?


bheesty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniałem ostatnio kolektor wydechowy i auto po tym zabiegu wyje. Może sprecyzuję, słychać świst turbiny przy przyspieszaniu a przy odpuszczaniu gazu takie głuche buczenie jakby powietrze gdzieś uchodziło, takie HUUuuu, krótkie i cichnące. Powiedzcie mi proszę, czy to na pewno turbina do regeneracji, czy może coś mogło zostać nieodpowiednio poskładane? Jakiś wąż? Auto nie dymi nadmiernie, tylko podczas przyspieszania puści troszkę czarnego dymu i już. Boję się ostro pocisnąć więc nawet nie wiem, czy normalnie przyspiesza. Boję się wprowadzić powyżej 2tys obr, co nie jest łatwe z automatem.

 

Jak turbina była na wierzchu, to mechanik mówił, że ma luzy poprzeczne (co jest w miarę normalne) ale ma też delikatne luzy wzdłużne. Tylko, że tych objawów (huczenia) nie było przed wymianą kolektora...

 

Wiem, że dość standardowa usterka, ale chciałem dokładnie opisać swój problem.

Pozdrawiam i dziękuję

bheesty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co to może być :)

Bo jak powiem, że coś źle chodzi to będą patrzeć, myśleć i tyle z tego będzie... Jak to z mechanikami. Gdzie moga być przedmuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz do mechanika i poweidz ze cos turbo glosno chodzi a ze wczesniej tak nie bylo i niech to posprawdzaja. Zapewne jakis waz puszcza powietrze, moze sie prztarl, moze pekl, ew moze gdzies opaska aluminiowa nie trzyma....niech to sprawdza, skoro wczesniej bylo ok to i teraz musi byc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był niesamowicie zapchany filterek (sitko) od BlowOff'a. Huczenie przeszło, ale turbina i tak jest do wymiany, bo gwiżdże i auto jest troszkę bardziej mułowate. Też pewnie dostała tą sadzą z kolektora. Kolektor miałem wręcz urwany więc i tak się dziwie, że to auto chciało jechać.

 

Pamiętajcie - kolektor wydechowy może narobić duuuużo wydatków :( Sam kolektor do wymiany, turbina do wymiany, filtr powietrza do wymiany, nawet nie chce mi się już sprawdzać filtrów kabinowych. Mój zawór upustowy można było wyczyścić, ale pewnie można go było też uszkodzić. Poza tym słyszałem o wielu kolejnych usterkach, których udało mi się uniknąć.

 

Czy ma ktoś turbinę do mojego auta w super stanie? Albo oryginalną, nową w super cenie? Za tydzień biorę ślub a tu takie fajne wydatki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi proszę, bo nie mogę tego zrozumieć, która z poniższych sprężarek jest do mojego auta?

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC71&mospid=47753&btnr=11_3603&hg=11&fg=50&lang=pl

 

11657790308 czy 11657789083

 

różnią się ceną nieco i normą spalin chyba

 

VIN: B156257

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był niesamowicie zapchany filterek (sitko) od BlowOff'a. Huczenie przeszło, ale turbina i tak jest do wymiany, bo gwiżdże i auto jest troszkę bardziej mułowate. Też pewnie dostała tą sadzą z kolektora. Kolektor miałem wręcz urwany więc i tak się dziwie, że to auto chciało jechać.

 

Pamiętajcie - kolektor wydechowy może narobić duuuużo wydatków :( Sam kolektor do wymiany, turbina do wymiany, filtr powietrza do wymiany, nawet nie chce mi się już sprawdzać filtrów kabinowych. Mój zawór upustowy można było wyczyścić, ale pewnie można go było też uszkodzić. Poza tym słyszałem o wielu kolejnych usterkach, których udało mi się uniknąć.

 

Czy ma ktoś turbinę do mojego auta w super stanie? Albo oryginalną, nową w super cenie? Za tydzień biorę ślub a tu takie fajne wydatki :(

 

A czy możesz mi powiedzieć gdzie ten filterek jest o którym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w silnik w stronę szyby jest po lewej stronie przyczepiony do nadkola. Szukaj po cienkim wężyku idącym do niego. Wygląda jak jakaś elektroniczna mała pierdołą i w środku jak się rozpołowi jest sitko, które u mnie nazbierało masę sadzy i nie puszczało powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.