Skocz do zawartości

czy bylo bmw m5 z 1984 roku?


woytaz_gdy_elb

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam banalne pytanko..moj wujek ma bmw serii 5 z 1984 roku,ktore ma silnik 2,5 l chyba.. i ma znaczki na kierownicy "m",na podlokietniku,na lewarku skrzyni b.,kiedys byl na klapie..chyba nieco nizej siedzi..ma kompa pokladowego..i tu pytanko bo zawsze mnie to zastanawialo czy to jest m5,czy tez nie?czy moze poprostu jakis mpakiet..czy cos..jak mozecie to napiszcie mi jak to bylo w tym roczniku z seria 5 i jakie wersje silnikowe oraz wyposazenia..z gory dzieki i pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki :) a jeszcze pytanko: ten 3,5 l byl v6,czy v8 ? i czy mial jakis charakterystyczny napis mpower czy cos na pokrywie zaworow?? aa i jakie felgi mialo oryginalne m5 z tego roku? bo u wujka sa bbs takie szprychowe 15 cali 205 chyba..nie no tak pytam z ciekawosci..bo jesli by sie okazalo ze to cos wartosciowego badz rzadkiego jest w tym autku to moze kiedys bym odkupil ta machine i wyremontowal od zera do konca..bo jest w oplakanym stanie..a zawsze marzyl mi sie shark :) dzieki i pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne M5 to silnik 3,5 litra pojemności o 6 cylindrach w rzedzie.... :!: Zapewne auto Twojego wujka to 525i z pakietem M.Oznaczenie pakietu mogło być na tylniej klapie,przedniej atrapie i drzwiach (literka M).

Jeśli chodzi o felgi to ciężko powiedzieć bo można było sobie wybrać różne wzory.Poprzez TRX'y po BBS'y.Ale M5 naczęściej wychodziło na szprychowych BBS'ach.

Ale oznaczenia "M" na podłokietniku to nigdy nie widziałem.... :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki :) a jeszcze pytanko: ten 3,5 l byl v6,czy v8 ? ...

V8 w BMW były tylko w serii "500" w latach 50-60-tych (o ile się nie mylę to był pierwszy niemiecki samochód z silnikiem V8) i potem długa przerwa, aż do 1992 roku gdy pojawił się V8 M60 w E34, E32, E31

Przy okazji polecam moją stronkę :

http://bmw-orr.org/historia/

Trochę się przy tym narobiłem, więc niech wszystkim służy :)

Edytowane przez Sebast - BMW Klub Polska

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka fajna.

Wypatrzyłem że M5 e34 ma 8 cylindrów. Coś im więc trza obciąć...

 

 

właśnie sobie oglądam tą stronkę, i spotkałem fotke genialną, normalnie sztuka !!!

Aż ją wstawie :

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//bmw-orr.org/historia/E21-2_323_przod.jpg

 

Zaj...ste zdjęcie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.