Skocz do zawartości

Problem z PDC


skura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problemik z PDC w mojej E39

Otóż tydzień temu podczas zdejmowania zderzak uszkodziłem jeden z czujników ,a że nie mogłem czekać na drugi który zamówiłem, to założyłem zderzak i jeździłem bez tego jednego czujnika ,i jak wrzucałem wsteczny to zawsze pojawiał się długi głośny sygnał ,wczoraj przyszedł do mnie czujnik ,zamontowałem go i teraz po wrzuceniu wstecznego brak jakiejkolwiek reakcji, żadnego sygnału po prostu cisza .Przeczytałem podobnych wiele tematów i nigdzie się nie spotkałem z podobnym problemem ,wszędzie tylko piszą o długim sygnale gdy jest walnięty któryś z czujników a nic o zupełnej ciszy .

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wtyczka ci się poluzowała?? jak była lużna to właśnie miałem taki długi sygnał a jak kompletnie się odpięła to cisza była. Ja delikatnie ją wypiąłem przy wyciąganiu aku (TOURING)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak:

Jak kupilem samochod, nie dzialalo PDC. Po wrzuceniu wstecznego mialem ciagly sygnal i pozniej kontrola dystansu ise wylaczala - normalny objaw uszkodzonego czujnika. Sprawdzilem ktory nie 'cyka' po przylozeniu ucha i wymienilem. Wszystko wydawalo sie ok. wrzucalem wsteczny podjezdzalem do sciany i zaczynalo 'pikac' z coraz wieksza czestotliwoscia. Jak sie jednak okazalo system nadal nie dziala sprawnie bo jak podejde do samochodu z prawej strony to nie mam sygnalu o zblizaniu sie do przeszkody. Po podlaczeniu sie z INPA widze ze oba czujniki z prawej strony nie dzialaja a mimo wszystko nie mam zadnych alarmow zwiazanych z PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Obejż najpierw czy bezpiecznik od PDC się nie zjarał,potem wtyki i gniazda sterownika PDC, potem wtyki czujników bo czasem niby wpięte a nie wpięte ( dzięki uszczelkom przy wtykach) warto obejżeć też czy przewody do czujników nie są czasem przypalone np. przez tłumik, albo uszkodzone, no i pozostaje kwestia głośniczka pod kierownicą czy czasem jego szlak nie trafił. Taka sugestia :) Pozdrówki

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.