Skocz do zawartości

Wymiana uszkodzonych kabli w klapie bagażnika w E61


silver111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przestały mi działać światła w klapie bagażnika oraz otwieranie bagażnika. Słyszałem że złamane przewody w okolicy zawiasów klapy bagażnika to częsta usterka w E61.

Czy ktoś naprawiał lub wymieniał już te kable. Jak się dostać do miejsca złamania tych przewodów? Jaki jest koszt tych wiązek?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Adrian

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe. Cała wiązka jest w jednym kawałku. Możesz rozbebeszyć kable z tylnej klapy, poluzować tak abyś dał radę je wyciągnąć przez głośnik do polutowania. Wtedy dasz radę zlutować tylko te uszkodzone. Dużo rozbierania.

 

Ja przeciąłem cała wiązkę i dosztukowałem kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to bolączka BMW, nie wiedziałem, że dotyczy także e61, byłem pewien, ze to tylko przypadłość sedanów.

Najlepiej sprawdź prawą i lewą stronę, jak wyglądają przewody pod osłonami gumowymi (jeśli takie wystepują w e61), wtedy będziesz wiedział, czy wymieniać dwie, czy wystarczy tylko jedną.

Aby naprawa miała sens musisz wstawić znaczny odcinek - pół metra, metr wszystko zależy jakie będzie podejście.

I lepiej to zrobić jak najszybciej, niezaizolowane przewody mogą narobić niemałych szkód w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja wykonana. Złamanie 1 kabla w prawej wiązce klamp. Drugi był popękany a trzeci miał jedno pęknięcie. Reszta ok. Wymieniłem 2 najbardziej zużyte kable. Na ten delikatnie pęknięty naciągnęłam termokurcza. Kable zgodnie z opisem trzeba wyciągnąć przez głośnik i naprawiać od strony kabiny. Innej możliwości nie ma. Z drugiej strony (lewej) jeden kabel miał lekko pękniętą izolację. Naciągnąłem termolurcz. Wiązek z szyby nie ruszałem.

 

Ten przerwany kabel wyglądał tak jakby przełamał się już dawno temu. Cała miedź była mocno utleniona. możliwe że złamał się i trzymała go tylko izolacja która teraz się przerwała.

 

Ogólnie operacja prosta do wykonania ale raczej pracochłonna. Ja robiłem to ok 4 godzin (2 wiązki).

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Adrian

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Panowie mi też naprawiali równo rok temu te dwie wiązki i znów szyba mi nie grzeje. Jak do nich pojechałem to twierdzą, że to urwała się tym razem masa, ale kabel jest gruby i nie podejmują się reperacji tylko wymiany. Stoję na tym, że ustalają cenę. Smieszne. Czy ktoś z Was wie gdzie gokładnie idzię masa i jaki kabel mam kupić to sam spróbuję to zrobić. Albo może wi ktoś kto tanio to zrobi w okolicach W-wy?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie sam, to żadna filozofia. Trzeba wymienić całą wiązkę, bo nie warto co chwila wyciąga tych kabli. Co do kabli to poszukaj tutaj http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/

Pamiętaj tylko, żeby kupić kable do wiązek samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie sam, to żadna filozofia. Trzeba wymienić całą wiązkę, bo nie warto co chwila wyciąga tych kabli. Co do kabli to poszukaj tutaj http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/

Pamiętaj tylko, żeby kupić kable do wiązek samochodowych.

fajny ten program, ale mi się zdjecia nie wyświetlają. Nie wiesz jaki mam problem? Używam IE7 i mam javę zainstalowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przełączyłem się na firefoxa i już działa, ale wydaje mi się, że mnie to trochę przerasta. Schematy ok ale gdzie ja mam jej szukać jak oni twierdzą że te wiązki wszystkie oni naprawili a teraz złamała się masa, jakiś gruby kabel, który idzie oddzielnie tylko do szyby ogrzewanej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że mnie oszukują. Powiedzieli, że jest to oddzielny kabel a za wiązki już raz kasę wzieli i właśnie też skarżyłem się na nie działanie szyby. No to ja do nich jutro pojadę :mad2: Dzięki wielkie za rozjaśnienie tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.