Skocz do zawartości

Parktronic w E53 (PDC)


trojeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Hello Xy !

Mam problem z PDC w moim X5 po lifcie 2005. Od jakiegos czasu po odpaleniu auta mam jednorazowy dluzszy brzeczyk (ciagly pik) a kontrolka PDC mruga jednostajnie ale nie wydaje zadnego glosu pomimo bliskiej jazdy do "przeszkody" zarowno w przod jak i w tyl. Miganie znika po wlaczeniu kolejnego biegu i szybszej jazdzie. Jakis pomysl co moglo sie stac ? Dzieki za kazda podpowiedz ! P.S. Aha klapa bagaznika sie domyka napewno. Czytalem wczesniejsze posty ale klapa chodzi bez zarzutu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo kolego więc się podłączam pod temat ( jest to trochę uciążliwe bo takie parkowanie na wstecznym bez sprawnego PDC doprowadza mnie do szału.Mam identyczne objawy i musze się za to wziąsc.Słyszałem że to podobno któryś z czujników poszedł w siną dal.Zastanawiam się jak to zrobić żeby to sprawdzić ( myłem je już i czysciłem ) Moduł poszedł czy co.Mam kompletnie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Sterownik masz pod kołem zapasowym obok akumulatora. Wchodzą do niego 3 gniazda biały, niebieski i chyba czarny.

Jednak jeżeli chodzio twój przypadek to 200% któryś czujnik się wysypał. To że cyka to nie znaczy że prawidłowo działa.

pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik będzie cykał ale nie będzie mierzył odległości ,więc samo przykładanie ucha nic nie da i nie znaczy to że czujnik jest sprawny, trzeba podpiąć pod kąpa i zbadać każdy oddzielnie nawet za pomocą trzonka od kija, parametr będzie wyświetlany dokładnie czyli w centymetrach o ile oddalony jest przedmiot inaczej kibel i ucho nic nie da :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

musisz kupić inny moduł. moduł na dwa gniazda. Może być od e46, e39, x3 i wpinasz tylko wiązkę główną i tylną a przedniej nie i gotowe.

w module z dwoma gniazdami masz tylko tył i główną wiązkę więc nie mam możliwości błednego połączenia.

Nie jestem na 100% pewny ale pewnie trzeba będzie zestroić moduł z kopem auta, poprostu pokazać mu inny moduł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

musisz kupić inny moduł. moduł na dwa gniazda. Może być od e46, e39, x3 i wpinasz tylko wiązkę główną i tylną a przedniej nie i gotowe.

w module z dwoma gniazdami masz tylko tył i główną wiązkę więc nie mam możliwości błednego połączenia.

Nie jestem na 100% pewny ale pewnie trzeba będzie zestroić moduł z kopem auta, poprostu pokazać mu inny moduł.

pozdrawiam

 

Też kiedyś myślałem o o rurowaniu i właśnie to samo usłyszałem.Nie da rady wyłączyć tylko dwóch przednich czujników bo trza zmienić moduł.No i odpuściłem rurki sobie.Ale podpinam się pod temat Panowie .Inny gość znowu mówił że można jakoś wyłączyć przód sam i że będzie wtedy pracował sam tył ale nie wiem nie znam się wiec może podpowiecie coś bo sam jestem ciekawy tak na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię stary temat.

Mam podobny problem jak w pierwszym poście, czyli ciągły dźwięk po wrzuceniu wstecznego.

Zlokalizowałem ktory czujnik i miałem już zamówić drugi ale po przejechaniu się w deszczu nagle wszystko zaczęło działać. Kiedy zrobiło się sucho auto znowu piszczy ciągłym dźwiękiem. Ma ktoś pomysł co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagly dźwięk czyli wykrywa przeszkodę, sprawdź czy odpowiednio jest czujnik osadzony w gniazdo, spróbuj go przetrzeć czy coś, jeśli nic nie da myślę że trzeba wymienić czujnik, akurat pdc w e53 jak na razie jest najlepsze jakie kolwiek miałem zero problemów i nigdy nie swiruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarab, ale właśnie w deszczu działa dobrze a jak wyschnie to piszczy ciągłym przez chwilę jakby był uszkodzony. Czujnik wyjąłem kostka czyściutka.

Jack15 ciągłym piszczy przez chwilę i później mruga kontrolka od PDC na przycisku czyli ewidentnie błąd.

Tylko kurcze gdyby bylo odwrotnie (deszcz piszczy a sucho działa ) , to czujnik by puszczał wilgoć do srodka i byłoby logiczne, że do wymiany ale tu jest tak, że wilgoć to działa a sucho nie działa. Ot zagatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś nie ma styku, woda przewodzi prąd więc może dlatego po deszczu zaczyna działać. Masz możliwość sprawdzenia kompem który dokładnie czujnik nie działa? Jeśli nie to aktywuj PDC, przykładaj ucho do czujników i słuchaj które cykają (sprawne powinny cykać), dodatkowo przykładając do nich palec da się wyczuć lekką wibrację jeśli są sprawne. Jeśli masz jakiegoś podejrzanego to po prostu zamień z innym miejscami - dowiesz się wtedy czy winny jest sam czujnik czy wiązka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JackoM, Ja ostatnio walczyłem z moim PDC i dorzucę garść informacji, może mój przypadek okażę się komuś przydatny.

Podstawa to weryfikacja komputerowa, który czujnik nawalił. Bo jeśli piszczy przez chwilę, a później przestaje i jednocześnie dioda mruga to świadczy o uszkodzeniu czujnika.

Wymieniłem jeden który wskazał komputer, wszystko było NIBY ok, na kompie zero błędów ale PDC często świrowało, czyli wykrywało jakąś przeszkodę której tak naprawdę nie było, a co za tym idzie zawieszało cały system. Po ponownym wyłączeniu i włączeniu było to samo.

Następny krok to jak piszą inni użytkownicy, przyłożyłem ucho do każdego po kolei, wszystkie cykały tylko jeden minimalnie słabiej (inny niż ten co wymieniałem)

Zrobiłem test z sztuczną przeszkodą dla każdego czujnika z osobna, przykładając po kolei kawałek drewienka trafiłem na winowajcę, który wykrył przeszkodę i zawieszał cały system, bo po zabraniu drewienka PDC nie przestawał piszczeć (jak wspomniałem wcześniej zero błędów na kompie).

Tak więc zrób tak :

1. diagnoza kompem.

2. jeśli z niej nic nie wyniknie to test słuchowy

3. a następnie test z przeszkodami

Któryś z tych sposobów powinien ujawnić winowajcę.

Dodam tylko tyle, że u mnie sprawa dotyczyła dwóch czujników - skrajnych przednich, gdzie musiałem dwa razy zwalać zderzak :)

Od tej pory (odpukać w niemalowane) jest miodzio a czujniki poszły oczywiście oryginały

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.