Skocz do zawartości

318is brakuje mu mocy pomóżcie


jimi5045

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam bmw 318is niby ma 140 koni ale brakuje mu mocy jechałem kumpla isem niebo a ziemia moje bmw z jego to muj to mół,sprawdziłem przepływomierz,katalizatora nie mam wyciety wymieniłem swiece na nowe ngksprawdziłem kompresje na silniku i wyszło mi 11,5 mechanik muwił mi że jest dobra kompresja sprawdzałem na kompie i żadnych błedów tylko temperatura układu chłodzenia pokazuje 192 stopni celcjusza nie wiem czy to ma jakieś znaczenie pomurzcie,autko niedawno zaczeło mi cieżko palić i nie wiem co jest z tym autem,słuszałem że morze być czujnik połorzenia wału ale powinien pokazać błąd na kompie jeżeli jest zepsuty tak słyszałem kumpel mi muwił ze morze pompa paliwa ale nie wiem czy to by spowodowało brak mocy prosze o pomoc pomurzcie bo nie wiem co zrobić te auto wogule nie jedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł, i staraj się pisać poprawnie ortograficznie oraz zadbać o kompozycje tego co piszesz, bo czytanie tego co napisałeś to koszmar, polonista pewnie zszedł by na zawał.

Zacznij od tego viewtopic.php?f=68&t=120678

 

Pompa paliwa? Być może, może nie dostaje tyle paliwa ile powinien, wymieniałeś filtr paliwa? Może jest zużyty i nie przepuszcza tyle paliwa ile powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko cięzko pali,pali za pierszym razem ale ledwo co a jesli chodzi o jazde to daje pedał do podłogi i jak by go chamowało i po jakims czasie sie zbiera ale powoli ryczy a nie jedzie ale nie było takiego zaciecia po 3500 przynajmniej ja nie czuje a ile kosztuje taka naprawa przesunietego łancuszka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałeś możliwe że czujnik położenia padł, a komp nie pokazał błędu ponieważ czujnik działa lecz podaje złe wartości, sprawdź przypływke odepnij wtyczke jeżeli obroty wzrosną na chwile to raczej będzie ona sprawna, lub przejedź się z odłączoną.może problem polegać też w zasilaniu może pompa paliwowa nie domaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że temat nieco umilkł więc po kolei.

 

1. Pisałeś, że nie wymieniałeś kata, może jest zatkany, polecam artykuł -> http://www.motofakty.pl/artykul/zatkany_katalizator.html u mnie zamontowanie przelotowego tłumika zamiast katalizatora pomogło, auto dostało jakby drugi oddech;

2. Poza wymianą świec sprawdź kable, przebicie sprawdzisz w nocy lekko spryskując płynem do szyb, przebicia będzie widać. Poza tym wypnij przewody i nieco je pozaginaj, jak będą 'strzelać' jak w kolanie to na pewno nadają się do wymiany;

3. Jakie świece zamontowałeś, sprawdź czy na pewno zgodne ze specyfiką modelu;

4. Sprawdź dolot, może filtr powietrza jest zatkany;

5. Sprawdź naciąg linki gazu, może masz luzy na gazie.

 

Pozdrawiam.

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.