Skocz do zawartości

320d Trzeszczenie z przodu podczas jazdy


sixtense

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zwróciłem uwagę na trzeszczenie, odgłos jakby mocno gumowy nie metaliczny.Dobiega on z przodu okolice dolnej części przedniego słupka

Sprawdzałem nie są to uszczelki od okien bo smarowałem i przy uchylonych tez słychać.

Głównie to słychać na nierównościach,przy ruszaniu czy "teście łosia".generalnie jak zaczyna się kasta auta przechylać na boki czy do tyłu przy ruszaniu.

Mam wymienione wahacz i tuleje rok temu.

Myślałem o końcówkach drążka.

Ale nie ma ewidentnego pukania tylko to wk... trzeszczenie.

Nie wiem czy to istotne, ale wydaje mi się ze zaczęło się to po myciu auta karcherem.Myłem tylko alufelgi z dość bliska.

Nie wytkałem lancy karchera na zawieszenie.

Poradzicie coś??

Edytowane przez sixtense
Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to były gumy drążka stabilizatora ...

- się wytarły , i takie są efekty ..

Sprawdzone - u mnie .

 

Usunięcie trzeszczenia :

- wjedź w błoto , błoto nasmaruje styki / tych gum drążka stabilizatora

i przestanie / ... na chwilę , ...

- zaaplikuj WD-40 /... pomoże na chwilę ../ jak wyżej ...

- pomoże na stałe / na następne wiele lat , tylko wymiana na nowe gumy

drążka stabilizatora.../kosztują ok. 16-18zł

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nareszcie się ludzie odezwali :)

Myślałem o mocowaniach amora, ale auto trzeszczy tylko przy jeździe.Jak ruszam buda na postoju to jest cisza.

A co do mocowań idzie się tam dostać jakoś smarem sylikonowym.Bez rozkręcania wymontowania zawieszenia?

Spróbuje z tymi gumami stabilizatora.Koszt nie wielki, robota banalna.

Dzięki za info

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie sprawdziłem gumy stabilizatora.Pędzelek + smar silikonowy i.... nie pomogło dalej trzeszczy?

Panowie czy może trzeszczeć,któryś ze sworzni ale sa nowe i tuleja też.wymieniałem nie dawno nawet 7000 na nowym wahaczy meyle hd nie zrobiłem.

Poddaje sie.Oddam auto do mechaniora.

Powiedzcie jak dostać się do mocowania amora? Trzeba wyjąc amortyzator i mieć przyrząd do zdejmowania sprężyn?

A końcówki drążków mogą trzeszczeć?

Dzięki za info pozdrawiam

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem gumy stabilizatora na oryginalne (aso 80 zł)..... dalej trzeszczy.Wydaje mi się ze to wahacz (skusiłem się na zamiennik mayle) heh

.Czy można strzykawką wstrzyknąć olej przez gumę sworznia ? Znajomy mi podsunął takie rozwiązanie.

A jak sprawdzić mocowania amortyzatora ??

Jak trzęsę kasta na postoju to nie trzeszczy.Tylko podczas jazdy.

Poradzicie coś... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nasmarować jakimś mazidłem silikonowym do uszczelek - nie uszczelki gumowe drzwi - a ten taki dziwny welurek materiałowy przy uszczelce na górnym rancie drzwi - przylega do plastikowej listwy przy dachu i słupku. Ten typ tak ma - jak deszcz pada i jest wilgoć nie trzeszczy - jak sucho trzeszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu, chciałbym spytać czy wiecie co może trzeszczeć w okolicach przedniego błotnika, jak go nacisnę to przestaje oraz jak zlikwidować trzeszczenie siedzenia pasażera, jak ktoś siedzi to piszczy. W obydwu przypadkach są to piski jakby szczur tam siedział :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem to samo, dzisiaj właśnie to ogarnąłem trzeszczało-skrzeczało sworzeń przy kole i ten mocowany do wózka strzykawa, igła, olej silnikowy wstrzyknąłem przez gumę pobujałem autem żeby się tam rozprowadziło i jest lux nic innego nie wymyślisz. Nic się z tą gumką się nie stanie od oleju bo i tak te jabłko w środku chodzi w smarze i tak prędzej wachacz się wybije na naszych drogach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu, chciałbym spytać czy wiecie co może trzeszczeć w okolicach przedniego błotnika, jak go nacisnę to przestaje :)

 

jeśli to błotnik po stronie kierowcy to miałem kiedyś identycznie i okazało się, że to przez poluzowane mocowanie to które trzyma filtr paliwa. taki czarny uchwyt na 2 śruby przykręcany który często koroduje. wystarczyło dokręcić i cisza.

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kułem igłą insulinowa 0,3 mm podałem oleju.I....dalej trzeszczy nawet bardziej.

Pozostają łączniki stabilizatora, końcówki drążków, i poduszka amortyzatora.

:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :cry2: :cry2:

Co o tym sądzicie?

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.sprawdzałem z kolega mechanikiem auto.Kumpel słuchał....zaś ja bujałem autem bujając na progu.

Trzeszczenie słychać na zewnątrz z okolicy lewego słupka.No to mówi kupel otwórzmy machę będzie lepiej słychać ... a tu cisza.

Tak samo podczas jazdy z uchyloną maską!!! Posmarowałem tawotem gumy te podpierające zamkniętą maskę ale to nie to.

Ostatnio zmieniałem filtr powietrza oraz kabiny Może maska uciska prze uszczelkę na plastik ten od filtra nawiewu???

Jutro obcykam co i jak....

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarem sylikonowym potraktowałem dwie podpórki gumowe maski te nad reflektorami (gwint bo gumy są wkręcane)...i cisza!

heh ale banał.Zwracam honor mayle.

W jednym się nie myliłem był to odgłos gumowy.Znajomy twierdził ze plastiki.

Mam więcej oleju w nowych sworzniach i nowe gumy stabilizatora (były już do wymiany) :norty: :cry2: :D

Bezpieczeństwo Moc Wygoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.