Skocz do zawartości

iDrive nie zapamiętuje nazw stacji radiowych


xaan

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 tygodniach użytkowania odkryłem, że "wdzięczne" nazwy LOCAL-1, LOCAL-2 itd można zamienić na nazwy stacji radiowych. Tak więc jeśli pierwszą zapamiętaną pozycją jest RMF FM i zapamiętuję ją (poprzez podmenu SET) nazwa LOCAL-1 znika i świeci RMF FM. Wszystko super. Do czasu kiedy nie wyjdę z samochodu. Po powrocie pierwsza stacja nazywa się jak dawniej: LOCAL-1.

Czy ja robię coś źle czy iDrive ma coś zrąbane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała reszta chodzi super i tylko stacje radiowe gubią nazwy i ciągle wyświetla się LOCAL.

Postępuję tak:

1. wybieram LOCAL-1

2. naciskam SET

3. wybieram SAVE

4. wybieram pozycję na której ma ta stacja być

5. wychodzę z menu

Na wyświetlaczu zamiast LOCAL-1 jest RMF FM (na przykład)

Po jakimś czasie znowu jest LOCAL-1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nazwy zależą od nadawanego sygnału RDS, czytałem o tym gdzieś właśnie na tym forum. Mi jedynie PLANETA się zapisuje z nazwą, reszte to LOCAL i odpowiednio literki a,b,c... Chodzi o to, że RDS podaje cały czas zmienne informacje, a np planeta ma stałe info. Tak więc radio gubi się co jest co i zapodaje local. U mnie cały czas są zapisane jako local, nigdy nie widziałem RMF czy RadioZet:) to normalna sprawa, bo rozumiem, że jeżeli wejdziesz w stacje zapisane to częstotliwości są zapisane tylko nazwy Local? Myślę, że w Niemczech jest to rozwiązane inaczej i tam pewnie działa. Bo jeżeli gubi stacje nawet zapisane to coś z kluczykiem nie halo bo to tam są zapisywane stacje.

 

Niech ktoś potwierdzi czy mam rację, czy może komuś zapisują się nazwy stacji i widzi je bez przerwy w zapisanych stacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w niemczech dziala bez zarzutu nigdy nie spotkalem sie aby stacja radiowa byla opisana jako LOCAL natomiast przy 1 pobycie w PL moja beemka wlasnie zauwazylem zamiast nazw LOCAL i numeracja pomyslalem ze soft pewnie nie obsluguje polskiego standartu :-) z drugiej strony wydalo mi sie to smieszne przeciez RDS jest standartem miedzynarodowym po czasie LOCAL zaczal mnie denerwowac nigdy nie wiedzialem gdzie sa moje ulubione stacje, zrobilem jak koledzy opisywali poczekalem az wyswietli sie nazwa stacji pozniej save (problem byl z Zetka czesto zamiast nazwy udalo mi sie godzine zapisac :-) i do tej pory za niemieckimi rozglosniami mam stacje polskie dla zainteresowanych zapisalem RadioZet, RMF fm, Radio opole, Planeta, Eska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest następujący: w wersjach przed liftingiem nie da się zapamiętać nazwy stacji gdyż one się zmieniają (godzina, tytuł utworu, nazwa stacji itd.) a tego nie przewiduje niemiecka norma DIN. Po liftingu BMW zorientowało się, że 99% stacji nadaje RDS niezgodnie z DIN i dostosowało soft do rzeczywistości.

Jeśli komuś sprzed liftingu uda się zapisać w miejsce LOCAL nazwę stacji typu Radio ZET to niech napisze jak tego dokonał. Ja się poddaję.

Szkoda tylko, że BMW stworzyło problem w miejscu gdzie wydawało się to niemożliwe do stworzenia. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, specjalistą od BMW nie jestem, raczej lajkonikiem, ale mam raczej model z przed liftu (stary iDrive etc).

Piszę o tym, bo nie ma on problemu z zapamiętywaniem stacji. Oczywiście zapamiętane po nazwie stacje są widoczne tylko w zakładce Memorised Stations.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybieram stacje z listy w "All stations"

2. Gdy stacja "gra" komputer pobiera dane RDS

3. Wybieram opcję Save i zapisuję w Memorised Stations w wybranym miejscu. Przy niektórych stacjach (np. Radiu Zet) trzeba to szybko zrobić, bo RDS przewija nazwę i stację zapisuje pod inną nazwą.

 

Od tego momentu mam zapisaną stację, ale jej nazwę widać tylko w Memorised Stations - co mnie nie przeszkadza, bo i tak wybieram tylko ulubione stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.