Skocz do zawartości

330d - BRAK MOCY


Spigi0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Będą c ostatnio u mechanika uświadomiłem sobie że moje bmw nie mam takiej pary jak powinna mieć. Tz. (posiadam e46 330d 184km) mechanik uświadomił mnie że coś jest nie atk z moim autem. Wiec zacząłem grzebać w danych katalogowych i faktycznie doszukałem się.

Elastyczność na 4 biegu piowinna być w granicach 6,8sek a ja mam 9sek. W dodatku jechałem taką samą u mechanika i faktycznie jest róznica.

Trochę poczytałem na ten temat na forach i dostosowałem się do zaleceń forumowiczów czyli czyściłem egr, czyściłem zaworki sterujące turbiną i egr , czyściłem przepływkę i nie ma pożądanego rezultatu.

Silnik pracuje równo, nie telepocze nim , brak błędów w inpie a mimo to brakuje mu mocy. Turbina idzie normalnie czyli cicho , nie jest ani mokra a nic z takich rzeczy.

Odma wymieniona.

i tak w ogóle pomysłów już mi brak.

Może by mi ktoś podsunął jakiś pomysł.

 

Planuje zmierzyć ciśnienie doładowania turbiny czy aby dobrze dmucha, ale jakie powinno być i w którym miejscu podpiąć manometr?

pozdrawiam i czekam na Wasze pomysły.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz interface diagnostyczny i za pomocą INPY lub DISa odczytujesz wszystkie wartości .....

najtańszy kabelek na allegro 99 zł za jakiegoś chińskiego klona ..... oprogramowanie ściągniesz z sieci .....

chyba że znajdziesz jakiegoś uprzejmego forumowicza z Twojej okolicy który zrobi Ci diagnostykę ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz interface diagnostyczny i za pomocą INPY lub DISa odczytujesz wszystkie wartości .....

najtańszy kabelek na allegro 99 zł za jakiegoś chińskiego klona ..... oprogramowanie ściągniesz z sieci .....

chyba że znajdziesz jakiegoś uprzejmego forumowicza z Twojej okolicy który zrobi Ci diagnostykę ....

WItaj ja mam interface i mam inpę.

Tylko jak byś mógł mi opisać w jaki sposób mogę sprawdzić ta przepływke.

wskakuje w zakładke e46>Engine>dde4.0>f5 (read status)

no i teraz co dalej która zakładka ? i jaka wartość powinna być pokazana czy mieżyć podczas jazsy czy na postoju?

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia przepływki najlepszy jest DIS. W INPA możesz sprawdzić czy przepływka mierzy cokolwiek. Sprawdzają przeplywomeirz będziesz pewny na 100% poprawności działania przepływomierza. Oto przykładowy film z takiego testu w DIS-ie silnik M47:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj wyciągłem moją przepływkę i mam BOSCH f00c 2g2 062 takiej nie ma nigdzie w katalogu o co caman???

Być może to jest powodem tej całej zawieruchy....;)

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewnie że dobrze od tyczyłeś nr przepływki?? z tego co wiem nr przepływomierza powinien wyglądać tak: 0 928 400 527, 0928400468 ewentualnie coś podobnego :wink:

9sek na 4 biegu to rzeczywiście słabo jak mam taki wynik w 2.0d 136km nie do końca jeszcze sprawne;) A pamiętam jak miałem 3.0d to był pocisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . No więc tak. Założyłem nową przepływkę i zero rezultatu. Nie mam już pomysłów.

Zrobiłem screeny z statusu pracy silnika w inpie może ktoś zerknie wychwyci to czego ja nie mogę zauważyć., Który parametr mówi o kondycji przepływomierza???

http://images46.fotosik.pl/731/42bd61f12cbfc4b4m.jpg

http://images39.fotosik.pl/763/1e81f0b0b144b536m.jpg

http://images35.fotosik.pl/585/57e4514f4b03ca4em.jpg

http://images40.fotosik.pl/751/f59fd58daee4b96em.jpg

http://images37.fotosik.pl/723/00e5e16743148c94m.jpg

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły???

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć albo podpowiedzieć w jaki sposób za pomocą inpy mogę sprawdzić przepływomierz.?

wyżej zamieściłem zdjęcia być może za pomocą tych zdjęć ktoś podpowie.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w Inpie powinieneś mieć również takie cośjak ja mam u siebie soll/ist to jest po niemiecku bo ja władam bardzo dobrze po niemiecku, nie pamiętam jak to powinno byc po angielsku a z tych zdjęć które przedstawiłeś nie ma takiej opcji, konkretnie ta opcja soll/ist to znaczy dosłownie po przetłumaczeniu (poowinno/jest) czyli po wejściu w ta opcje masz podane czego oczekuje ECU a co otrzymuje i tam masz ciśnienie doładowanie jakie oczekuje a co otrzymuje, ciśnienie na szynie CR, masa objętosci powietrza i jescze jeden parametr ale zapomniałem i tylko w tej opcji masz mozliwość sprawdzenia przepływki i jej kondycji. Kolego na ostanim zdjęciu masz podane air mass soll 307mg a poniżej masz air mass ist 308 czyli masz wszystko w porządku z przepływką ale tak jak pisał kolega trandolf Dis jest bardziej dokładnym programem jesli chodzi o sprawdzenie przepływki. Pozdro Mario.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nadal problem jest nie rozwiązany.

W sobotę wymieniłem wszystkie wężyki z podciśnienia te, które sterują turbina, egr, wężyki od pąpki itp.

I tak nawiasem mówiąc wspomnę jeszcze że wyczyściłem te fiterki na Elektrozaworach, wyczyściłem przepływkę, nawet podstawiłem inną (ten sam nr ) wyczyściłem egr (nawet chwilowo zaślepiłem) i nadal borykam się z brakiem mocy.

co jeszcze mogę zrobić na co mogę popatrzeć, co mogę sprawdzić?

 

Nie dawno miałem okazję przejechać sie takim samym modelem jak mój i powiem że on idzie o niebo lepiej od mojego.

Dodam jeszcze że po podłączeniu do inpy nie mam żadnego błędu w silniku.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czyszczenie tych elektro zaworków chu... daje. Ja wymieniłem i jest różnica posiadam jeszcze jeden elektrozaworek praktycznie nowy zrobiłem na nim może ze 4 tyś km. Jak chcesz to mogę oddać za pół darmo pisz na PW jak coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak nie mam chwilowych spadków mocy auto przyspiesza równomiernie ale nie tak dynamicznie jak powinien.

Co do zapieczonych łopatek turbiny kiedy wymieniałem wężyki podcisnienia toi ruszałem tym kruścem od gruszki i chodzi rusza się, musiał bym jeszcze kogoś posadzić żeby prze gazował to będę widział czy pracuje , czy grucha nim steruje. Nie mierzyłem cisnienia paliwa bo nie wiem jak. Wiem tylko że podobno jest czujnik ciśnienia w filtrze paliwa o ile się nie mylę.

Co do elektrozaworów dexter87 moge wziąść na próbe jeśli się okaże że to jest to, to go wezmę nie ma problemy tylko czy ty na to pójdziesz.

Powiedzcie mi może jako one powinny działać ???

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co Ci to jak one działają ? do niczego Ci się to nie przyda .....

one dostają impuls z ecu i działają na zasadzie współczynnika wypełnienia - to jest fala prostokątna i zakres chyba od 5 do 95 % wypełnienia !!! mogę Ci nawet wkleić mapę tego zaworka z Ecu ale to dalej nic Ci nie da ....

ponieważ problemem nie jest czy on działa tylko jak działa .. brudny filterek opóźnia i osłabia jego działanie ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
no niestety ja nadal walczę z brakiem mocy :-( to nie jest to co powinno być.

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tak jak już wcześniej było mówione sprawdź drożność wydechu. U mnie po wywaleniu katalizatorów auto odżyło.

Możesz jeszcze sprawdzić czujnik cisnienia doładowania w kolektorze ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.