Skocz do zawartości

320d Touring i problem otwierania tylnej szyby


stageman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zimie przestał mi działać 'patent' z otwieraniem tylnej szyby w moim Touringu. Sytuacja wygląda tak, że naciskanie tego małego przycisku pod tylną wcieraczką nie działa, natomiast szyba sama otwiera się co jakiś czas (powiedzmy co 50 zamknięć tylnej klapy ten zameczek sam się zwolni).

Czy ktoś z Was miał podobny problem i zdołał go naprawić? Jak tam się dostać?

Pozdrawiam,

stageman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem podobny objaw u siebie tyle ze w sedanie. Klapa też mi sie nie chciała otworzyć po nacisnięci tego przycisku nad rejestracja. u mnie był winien mikrostyk nr 16 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=41_1367&hg=41&fg=60 zeby sie tam dostac musisz ściągnąć ten spojlerek który oświetla rejestracje.

U mnie po otwarciu tego mikrostyku wygladał dobrze ale po przeczyszczeniu zaczął działać. Jak bedziesz go rozbierał to uważaj zeby Ci nie wyskoczył tam taki malutki mechanizm bo jest on na sprężynce

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tylko, że to są dwa różne zamki. Bo ten od otwierania klapy Ty w sedanie i ja w Touringu mamy pewnie podobny. Tylko, że u mnie szyba otwiera się osobno i tam jest (przy silniczku wycieraczki) mechanizm otwierania samej szyby. I właśnie tam coś padło.

Może ktoś próbował walczyć z tym samemu?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Po rozebraniu i sprawdzeniu okazało się że na przejściu z taśmy na szybie na przewody było zwarcie (rezystancja ok 100 ohm). Przeciąłem go na pół i zaizolowałem i jest ok.

Żeby się do tego dobrać i posprawdzać musisz ściągnąć plastikową osłonę z wewnętrznej strony szyby u góry (od zawiasów). Pod nią po lewej stronie jest to przejście (czarny prostokącik wielkości ok 1 cm) z którego wychodzą dwa kabelki, jeden przykręcony do masy koło zawiasu a drugi idzie pod obudowę 3 światła stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam u mnie problem stanowiły te 5mm przewody idące między zawiasami słabo przewodziły podmiana przewodów zakończyła moje wkurr otwierającej sie samoistnie szyby, a byłem już w przełączniku, pod plastikami te właśnie cieńsze przewody, w peszlu (dobrze że nie rozcinałem) :) i nadal się otwierała, aż ruszyłem te przewody 5mm i zamek klikał lub nie i tak na zmiane w końcu je odkręciłem rozciołem ich izalacje iii korozja korozje pogania, tak że polecam początkującym tam zaglądnąć ruszyć pościskać przewody najlepiej ciękimi szczypcami, ruszać następnie klapą i będziecie wiedzieć czy Wasz problem się rozwiąże. Powodzenia .:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.