Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja leje shell helix nie jest to żaden motul jak kolega usilnie sprzedaje w linku albo jakiś olej z najwyższej polki, auto śmiga i od chwili odpalenia na zimnym jest dobre smarowanie,

 

Na temat Mobila dużo nie wiem ale nie wydaje mi sie żeby były to siki na pewno ludzie robią setki tys km na gorszych olejach, osobiście temat olejów uważam za przereklamowany

Olej sam wybrałem i nie sugerowałem sie żadnymi gównianymi opowieściami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie jak zaleje z normą ll-04 a nie mam filtra, to coś zaszkodzi? czy musi być ll-01?

 

Tak jak chłopaki mówią ... nie ma najmniejszego problem ... LL-04 jest dedykowany do starszych i nowych silników BMW ... gorzej by było odwrotnie.

Zazwyczaj jest tak że olej o wyższej normie posiada niższe normy więc LL-04 będzie zawierał normę LL-01 :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel właśnie taki lał. Mówił że bierze półtora litra na 15tys. Ja od razu przeszedłem na valvoline bo myślałem że ten olej to szajs ( a tak moim zdaniem nie jest czytając różne opinie) ale spalanie oleju spadło 2x. Wciąga niecały litr. Tylko nie można porównywać dwóch różnych użytkowników tego samego auta bo inne trasy się robi z innymi prędkościami i każdy inaczej użytkuje auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shell helixa używałem w hondzie, od 99r, 3 lata temu zmieniłem na valvoline i jedyne co stwierdziłem to że silnik ciszej pracuje na valvoline. Od tego czasu valvoline stosuje we wszystkich swoich samochodach. Innych już nie testowałem. Aha, w jednej hondzie na valvoline przestała brać olej, na helixie brała minimalne ślady oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.