Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam jestem tutaj nowy przeczytałem trochę postów na temat wymian oleju ale nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy.

Mam zalane olejem 15w40 mobil 3 litrowego diesla z 1998 roku i przebieg jest 218 000 tys . Samochód mam krótko odkupiony od mojego wujka i zastanawiam sie nad przejściem na 5w30 tak jak wszyscy piszą jakie mogą być konsekwencje z przejścia z mineralnego oleju proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij od zmiany na 10w poprzedzone oględzinami silnika i płukanką jak można wogule ten silnik zalac minerałem :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się spotyka w e39 15w40 chociaż jak kupowałem to kilka sztuk widziałem. Masz ułatwioną sytuację. Zapytaj się wujka dlaczego przeszedł bądź lał minerała i ile łyka oleju. Jeśli żadnych dziwnych usterek nie ma ja próbował bym przejść na syntetyk bądź tak jak kolega wyżej pisze. Jeśli się leje z silnika i wujek próbował zatkać wycieki to najpierw musisz je wyeliminować ale nie gęstym olejem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie kupiłem dziś 528 z 97r. na pojedyńczym vanosie i ku mojemu zaskoczeniu właściciel zalał własnie 15w40. Czy jest w miare bezpiecznie żeby w niedalekiej przyszłości zalać ją spowrotem na jakies 0w40 albo chociaż 5w40 ? Niestety samochód mam dopiero jeden dzień więc cięzko stwierdzić jakiekolwiek połykanie oleju bądź ubytek, na pierwszy rzut oka raczej wszsytko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do mojego pytania spytałem wujka o olej on powiedział ze nie ma pojęcia jaki olej bo on się nie zna i od tego są mechanicy.

Powiedział ze olej wymieniał tak jak powinno i nigdy nie musiał dolewać oleju a zrobił tym autem 60 tys.

Mam z nim dobry kontakt wiec jakby coś nie grało myślę żeby mi powiedział co i jak dokładnie.

Dziękuje gorik79 i danielxc717 za pomoc bo już bardzo mi pomogliście bo wiem co teraz mam zrobić .

Wycieków niema tylko mam nadzieje ze jak za 3/4 miesiące zmienię olej i zrobię płukankę to będzie działać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałeś się od tego mechanika?

Co niby taki olej uszlachetnia :mrgreen: Jest to jeden z gorszych olei. Nie ma właściwości myjących, rozpuszczających syfy, jest najgorszy w zime a w lato robi się woda.

 

Wlej jakiś dobry motul/valvoline i obserwuj co się dzieje. Ale już nie u tego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cholera mam problem bo przy zakupie mojej e39 525tds nie zostala umieszona zadna karteczka co do rodzaaju oleju jaki jest i nie mam pojedcia wogole na jaki wymienic. Posiada przbieg 255 tys ale zapewne jest wiekszt napewno. Slychac jak silnik glosno pracuje bez wiekszych problemow. Moze ktos podpowie na jaki wymienic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cholera mam problem bo przy zakupie mojej e39 525tds nie zostala umieszona zadna karteczka co do rodzaaju oleju jaki jest i nie mam pojedcia wogole na jaki wymienic. Posiada przbieg 255 tys ale zapewne jest wiekszt napewno. Slychac jak silnik glosno pracuje bez wiekszych problemow. Moze ktos podpowie na jaki wymienic

Na pewno syntetyk,najlepiej 5w40. I z dopuszczeniem BMW LL-01 lub LL-04.

Jaka marka? O tym jest niniejszy temat.. :search:

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej rok temu miałem valvoline teraz motul x-clean 5w40. Silnik jak cicho chodził tak chodzi. Te dwie marki są na 100% lepsze niż jakieś lotosy lefy castrole i mobile. Spróbuj takiego o lepkości jaką zaleca producent u Ciebie norma jest chyba ll4 czyli takiego motula możesz zalać. Jest wiele podróbek na rynku, ale jak kupisz z pewnego źródła to będzie ok.

 

Ja kupiłem od kolegi gorik79 wyszła o wiele lepsza cena niż u mnie w mieście i przedewszystkim jest z pewnego źródła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem z taką normą. Ale nie dlatego że jest lepszy tylko chciałem wypróbować motula. Ta norma jest wymagana dla silników wyposażone w filtr cząsteczek stałych, ale zwykłe diesle i benzyniaki również ten olej w R6 mogą stosować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow

3 litry diesel 225kkm przejechane udokumentowane caly czas lany castrol edge 0w30 lecz przy mojej jezdzie ten olej jest jak woda po 9k km

za 800km mam wymiane co polecacie czy przejsc na dosc drogi valvoline czy moze zastosowac ELF EXCELLIUM FULL-TECH 0W30 ktory spelnia

Klasa lepkości:

SAE 0W-30

 

Klasa jakości:

API SL/CF

ACEA A3/B4

 

Specyfikacje:

MB 229.5

BMW LL-01

VW 502 00/505 00

GM LL A025/B025

RN0700

 

jest w tej samej cenie co castrol a moze jest lepszy?

Czy oplaca sie zmienic klase lepkości np na 5w40 lub 5w30 nie ogarniam tego zbytnio dodam tylko ze moj dieselek chodzi cichutko zimny jak i cieply w porownaniu do innych 3 litrowek badz 525 jest cicho.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam jestem tutaj nowy przeczytałem trochę postów na temat wymian oleju ale nie znalazłem odpowiedzi na moje problemy.

Mam zalane olejem 15w40 mobil 3 litrowego diesla z 1998 roku i przebieg jest 218 000 tys . Samochód mam krótko odkupiony od mojego wujka i zastanawiam sie nad przejściem na 5w30 tak jak wszyscy piszą jakie mogą być konsekwencje z przejścia z mineralnego oleju proszę o pomoc.

 

zapytaj wujka gdzie kupił że ma teraz 200 tysi.

i wtedy zapytaj sprzedawcę ile skręcił blat 2 czy 3 razy.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.