Skocz do zawartości

320d wymiana tarcz i klockow


orion1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bunie 320d 136km i do wymiany mam tarcze hamulcowe przednie i przy okazji wymienie rowniez klocki poniewaz sa juz w kiepskiem stanie i tu nasuwa sie pytanie o czujnik od klockow. Poniewaz przy odpalaniu samochodu jest na konsoli kontrolka zółta - od klockow hamolcowych ktore oczywiscie gasnie przed odpaleniem i w zwiazku z tym musze kupic klocki z czujnikiem??? Czy moge rowniez kupic bez czujnika??? Czy kazde bmw e46 320d bylo wyposazone w taki czujnik??? I jakie tarcze i klocki polecacie??? Ja myslalem o ATE Power Disc czy jakos tak Jesli ktos mial podobny oproblem prosze o odpowiedz...
''Impossible is nothing''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm kurcze a ja myslałem że czujnik jednorazowy i wymienia się go przy każdej wymianie klocków :think: No i tak mam nawet po rozkodowaniu historii auta(każda wymiana klocków połączona z wymianą czujnika)
(*pozdrawiam*)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czujnik, który wywołał zaświecenie kotrolki, trzeba oczywiście wymienić. Yoshiemu pewnie chodzi o to, że na tej osi, gdzie klocki są dobre, tam wymieniać nie trzeba.

Nakatomi, potwierdzam, że w Twojej historii rozkodowanej jest tak, jak piszesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak :8)

 

Kolego autorze, krótko i na temat - jeśli wyskoczyła pomarańczowa kontrolka, to znaczy, że czujnik na danej osi (w tym przypadku będzie to przednie lewe koło) się starł i jest do wyrzucenia. Wymieniasz klocki wraz z czujnikiem, włączasz zapłon i kontrolka sama zgaśnie. Niektórym nie chce zgasnąć i wtedy trzeba przytrzymać wciśnięty pedał hamulca lub chwilę pojeździć. Ma zgasnać bez podpinania pod komputer.

 

Tak wygląda kasowanie kontrolki u mnie, na otwartych drzwiach kierowcy dajesz zapłon i czekasz ok. 20 sek. Filmik tutaj u dołu strony:

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=71167&start=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jezdze 320D 136km :cool2: i przy hamowaniu czuje bicie na kierce :mad2: , sądzę ze to tarcze a ze klocki do wymiany to juz swoja droga. Korci mnie wymiana na tarcze wentylowane ale czy sensowna jest moja mysl? czy warto w to zainwestowac troszke wiecej :?: Wiecie cos o firmie MIKODA GT :?: :?: Dajcie znac jeżeli cosik o tym wiecie lub słyszeliście i prosze o wiarygodność a nie bicie piany. Pozdrówki dla bawarkowiczów :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ za znacznie niższą cenę mógłbyś kupić kpl hebli od 330d, które przy hamowaniu praktycznie zatrzymują Cię w miejscu. Naprawdę super hamulce. Tylko właśnie przy ich montażu rozmiar Twoich kół ma znaczenie, ponieważ po zamontowaniu hebli 330d TRZEBA mieć najniżej 17 calową obręcz... czyli na lato miałbyś jak znalazł, ale zostaje zima [15"].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm kurcze a ja myslałem że czujnik jednorazowy i wymienia się go przy każdej wymianie klocków :think: No i tak mam nawet po rozkodowaniu historii auta(każda wymiana klocków połączona z wymianą czujnika)

 

Jednorazowy jezeli dojdzie to minimalnego już zużycia klocków wtedy kontrolka swieci Ci cały czas

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jezdze 320D 136km :cool2: i przy hamowaniu czuje bicie na kierce :mad2: , sądzę ze to tarcze a ze klocki do wymiany to juz swoja droga. Korci mnie wymiana na tarcze wentylowane ale czy sensowna jest moja mysl? czy warto w to zainwestowac troszke wiecej :?: Wiecie cos o firmie MIKODA GT :?: :?: Dajcie znac jeżeli cosik o tym wiecie lub słyszeliście i prosze o wiarygodność a nie bicie piany. Pozdrówki dla bawarkowiczów :lol:

 

sprawdz jeszcze gumy mocowań stabilizatora jak drga kierownica przy chamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec sam widzisz, ten pomysł odpada. W takim razie mozesz cos powiedzieć o firmie MIKODA ewentualnie o BOZARTO??

 

 

witam

jezdziłem na tarczach MIKODA i musze je pochwalic,

przelatałem ponad 60tkm i nie miałem problemów,

atrakcyjna cena '

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tez mialem tarcze z mikody i niestety po 10 tkm trafil je ch....

reklamacja nie uznana

pozdro

 

miałem je w seju i dawały radę

wczoraj założyłem je do e46 mam nadzieję że również dobrze się spiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wiec tak;

wymiana tarcz na BOZARTO wentylowane i problem znikł :lol: . Wcześniej oczywiście stare tarcze zostały zmierzone. Nowa tarcza ma 22mm a minimum do zużycia to 20,4 u mnie było 18,6 :duh: wiec wymiana musowa ale owocna. Bawarka mało nie staje w miejscu :cool2:

 

Pozdrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.