Skocz do zawartości

Realne zużycie paliwa X3 20d aut.


carghool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Poezja :cool2:

Zasieg na baku wychodzi Ci fantastycznie. Tylko pozazdroscic :P :)

 

 

Eeee.... na takim odcinku i z taką prędkością to spokojnie poniżej 5l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie wiem - w 30d poniżej 5l to nie wiem czy w ogóle da się zejść w jakichkolwiek warunkach :roll:

Tutaj jechałem pełnym autem z dziećmi i z załadowanym po brzeg bagażnikiem. Prędkość poza zabudowanym ca 90-100 km/h

 

Poezja :cool2:

Zasieg na baku wychodzi Ci fantastycznie. Tylko pozazdroscic :P :)

 

Rekordowo miałem 1150 po zatankowaniu. Przy normalnej jeździe 30d robi jakieś 800km na baku

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie taki wynik ekscytuje i jak mam ponizej 10L to juz jest swietnie.

Poprzednie subaru tankowalem co 400km wiec zasieg dla mnie wazny i widze w tym komfort.

 

Czym sie przy benzynie pocieszam ze cena spadla, Ostatnio zalalem za miastem na Orlenie po 5.09 Pb95 a ON byl po 5.57 wiec sie w kosztach troszke wyrownuje.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - w 30d poniżej 5l to nie wiem czy w ogóle da się zejść w jakichkolwiek warunkach :roll:

Tutaj jechałem pełnym autem z dziećmi i z załadowanym po brzeg bagażnikiem. Prędkość poza zabudowanym ca 90-100 km/h

 

Poezja :cool2:

Zasieg na baku wychodzi Ci fantastycznie. Tylko pozazdroscic :P :)

 

Rekordowo miałem 1150 po zatankowaniu. Przy normalnej jeździe 30d robi jakieś 800km na baku

 

Tak naprawdę to jest kwestia płynnej jazdy ze stałą prędkością bez częstego rozpędzania się. Oczywiście prędkość musi wynosić nie więcej niż 90-110 km/h. Wtedy w 520d spokojnie można się zmieścić w okolicach 5l. Jeśli jednak co chwilę się wyprzedza, spalanie znacznie wzrośnie. Przy X3 i to jeszcze 30d taki wynik jest rewelacyjny, moim zdaniem realny przy praktycznie stałej i zbliżonej do przepisowej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Cie zaskocze. Kilka razy wyprzedzalem i to dosyc dynamicznie. Wazne zeby to wyprzedzanie i w ogole wszelkie przyspieszanie malsymalnie skracac wg mnie. Ja przyspieszam tak na ok 3/4 mozliwosci samochodu. Dzieki temu szyblo osiagam zadana predkosc i dalej jade juz "piorkowo". A gdy jade po lekko pagorkowatym terenie to z gorki troche przyspieszam a pod gorke odpuszczam. Automat tez ze mna dobrze wspolpracuje - ja jezdze nim troche jak manualem tj odpuszczam gaz przy zmianach i mam wrazenie ze skrzynia jest doskonale zaprogeamowana do takiej jazdy. To wszystko + hamowanie silnikiem daje taki efekt. 90km/h jednostajnej jazdy przy bezwietrznej pogodzie moze dac rowne 5l wg mnie
BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacja. Ale to już któryś kolejny raz czytam, że między trzy- i dwulitrowy dieslem nie ma tak naprawdę wielkich różnic w spalaniu (zwłaszcza w trasie). U mnie przy normalnych długich trasach po Polsce (połowa ekspresówki i autostrady) i średniej 90 km/h wychodzi około 7-7,6 l. Przy dość szybkiej jeździe na ekspresówkach i bardziej ekonomicznej na drogach jednojezdniowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Średnie 8,2 l ale żona jeździ na krótkich odcinkach tyle że nie po mieście (centrum).

Wyjazd na narty z boxem na dachu 2000 km z tego 1850 km autostrada średnie wyszło 7,3 l jazda bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tyle ze u mnie jest 30d a ciekaw jestem rowniez w spalania w benzynowych wersjach. A podane przez MAKELO1 spalanie jest dla mnie literacka fikcja :-)

Dokładnie, nie chciałem być niegrzeczny, ale wydawało mi się przy 180 9,5 l to nawet z górki nie da rady osiągnąć...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem ze Szczecina do Warszawy i z powrotem cały czas S3 i A2 predkosci 180-200 w cztery osoby. 1200 km średnia wyszła 108 i spalanie 10,5

 

A jak jechałem do Karpacza przez Polskę 748 km średnia 88 km/h spalanie 7,2

 

To dane z komputera.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 140km/h wychodzi mi przy tempomacie 10.6L. Właśnie dzisiaj testowałem na odcinku około 20km.... myśle że b. dobrze

... a potem brałem się z A4 3.0tdi i zrozumiałem jakie jest moje miejsce w szyku przy prędkościach powyżej 180km/h... o dziwo poniżej wcale sobie nie radził więc klapsy umiarkowane. Bravo X3 :lol:

Znowu się okazało że fizyki się nie oszuka.... jak to mówią że tego w podstawówce uczą, a ja stary baran dalej muszę sobie przypominać :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mojej tradycyjnej wycieczki na trasie Warszawa - Gliwice - Warszawa, postanowiłem wspiąć się na wyżyny moich eko-umiejętności i spróbować pobić swój dotychczasowy rekord (6 l/100 km). Wykorzystałem nieobecność żony (kilka kilogramów mniej) i pojechałem sam z dzieckiem (bagażnik wypełniony w 2/3).

 

Założenia były takie, żeby osiągnąć jak najniższe spalanie jednocześnie utrzymując średnią prędkość podróży powyżej 100 km/h.

 

Oto co udało się wkręcić na trasie Warszawa - Gliwice.

 

http://images47.fotosik.pl/1755/fb654bc56029c7e6med.jpg

 

Nagły atak zimy podczas drogi powrotnej do Warszawy uniemożliwił mi utrzymanie średniej prędkości podróży powyżej 100 km/h, ale nie pozostało to bez wpływu na średnie spalanie.

 

http://images48.fotosik.pl/630/65e1d4113118b754med.jpg

 

Jednocześnie informuję, że nie będę już próbował pobić tych wyników. Po pierwsze nie bardzo widzę rezerwy, a po drugie było to średnio przyjemne doświadczenie. Absolutnie nie było nudno, bo ciągła zabawa tempomatem i walka o dziesiąte części litra były zajmujące, ale całkowicie zabrakło "radości z jazdy", o którą przecież nam chodzi.

 

pozdrawiam

HSN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Absolutnie nie było nudno, bo ciągła zabawa tempomatem i walka o dziesiąte części litra były zajmujące, ale całkowicie zabrakło "radości z jazdy", o którą przecież nam chodzi.

 

A to ciekawe bo ja na tempomacie mam raczej wyższe spalanie niż jeżdżąc noga. Tempomat starając się utrzymać zadaną prędkość "daje gazu" w mało efektywny wg mnie sposób (czyli na b.malym otwarciu przepustnicy i przy stosunkowo dużym spalaniu).

 

Ale wynik zacny :norty: U mnie rekord to 5,6 - ale nie z takiej trasy niestety. Na wspomnianej, przy tej średniej prędkości, 6,5 byłoby wyśmienitym wynikiem. A u Ciebie - chapeau bas! :8)

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.