Skocz do zawartości

Klapa bagażnika


pleśniawka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam małe pytanko :jak powinna opuszczać się klapa bagażnika(nie mam zamykania hydraulicznego) bo moja przy popuszczaniu na 1/3 wysokości od zamka spada jak kamień.Dodam że przy otwieraniu dosyć ciężko się otwiera.

Po zdemontowaniu siłowników nie dają się wcisnąć ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz hydraulicznego zamykania to pewnie to normalne, a siłowniki po zdemontowaniu własnie powinny stawiac duzy opor zeby je wcisnacz to oznacza ze sa dobre ,jesli chodzo lekko ze bez problemu wcisniemy je reka to nie trzymaja i sa do wymiany ,,, tak ze mysle ze u Ciebie jest wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

Chętnie podniosę temat, bo moja klapa bagażnika działa podobnie jak u Pleśniawki i szczerze mówiąc wydaje mi się, że to nie jest do końca poprawne funkcjonowanie. Zastanawiam się nad wymianą siłowników pneumatycznych, ale w związku z wątpliwością, że to cokolwiek poprawi, wolę przedyskutować tę kwestię z Wami szanowni forumowicze. :)

 

Powodem wymiany u mnie jest chęć powierzenia kluczyków żonie od czasu do czasu, a wolałbym żeby nie musiała nikogo prosić o pomoc przy otwarciu klapy. Zdecydowanie bardziej podobałaby mi się możliwość zamontowania na tyle mocnego siłownika, by podnoszenie klapy było dziecinnie proste, a wysiłku wymagałoby opuszczenie/zamykanie.

 

Wyczytałem na jakimś amerykańskim forum, że jeden Pan wymienił sobie pneumatyki na nowe i osiągnął coś na kształt efektu preferowanego przeze mnie. Proszę kolegów, którzy montowali u siebie nowe siłowniki o wypowiedzenie się w tej sprawie, to łatwiej będzie mi podjąć decyzję.

 

Ps. Uważam sprawdzanie tych siłowników metodą na "wciskanie ręką" za mało wiarygodne, gdyż klapa swoje waży, dźwignia w tym miejscu nie ma dużego przełożenia, więc siłownik może stawiać opór sile ludzkich rąk, ale być bezużyteczny wobec klapy.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wypowiedzi! :)

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.