Skocz do zawartości

Szybkie naprawy - jakie doświadczenia


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeszcze kilka dni temu myślałem o sprzedaży swojego auta i zakupie nowszego, ale ponieważ się rozmyśliłem ;-) to uznałem, że trzeba doprowadzić aktualne maleństwo do stanu idealnego... Głównie chodzi mi o dwie pierdołki lakiernicze:

1. Latem ptak mi narobił na maskę, a że byłem na wakacjach i auta przez przeszło tydzień nie ruszałem, to stało ono na parkingu na słońcu i niestety, po zmyciu odchodów pozostał nieładny ślad (taki "bąbel") i do tego widać zarysowania na lakierze od gąbki w miejscu gdzie to czyściłem...

2. Panienka wjeżdżając na parking zadała się za mocno i szurnęła mnie plastikowym zderzakiem (stary passat) w mój tylny zderzak (zaraz za kołem). Wydawało mi się (ciemno było), że zostawiła tam tylko swój kawałek zderzaka (taki "nalot" plastikowy mi został na lakierze - starłem go z pomocą Plastmalu). Niestety - gdy zrobiło się na przemian zimno i ciepło w ciągu dnia, zaczął mi się łuszczyć lakier, który dodatkowo panowie na myjce ciśnieniowej trochę zadarli i mam taki matowy placek 3x5cm...

 

Chciałbym obie rzeczy "wymuskać" :-), ale nie chcę lakierować od razu całych elementów bo potem trzeba się tłumaczyć przy odsprzedaży (dlatego tego do tej pory nie robiłem - wolałem sprzedać auto z rysami). W Poznaniu znalazłem http://www.s-plus.pl/salony/1,s_plus_poznan.html - ma ktoś jakieś doświadczenia z tego rodzaju naprawami? Niekoniecznie w tym warsztacie (dlatego nie umieszczam tego w dziale warsztaty) tylko ogólnie z szybkimi naprawami lakieru?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doswiadczenie wlasnie z s-plusem z tym ,że w Gdańsku .Opisywalem w poscie na forum jaies 3 miesiace temu ,że mi snieg spadl na maske i wgniótl ją( maska aluminium), też nie wiedzialem co z tym zrobic ale ktorys z forumowiczów polecil S-plus .Chłopaki bez żadnego lakierowania wyprosotowali male wgniecenia(jedno na przetloczeniu). Mają idealne podejscie -Polecam!!. Pozdraawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko, czy poziom usług tej firmy w każdym mieście jest taki sam - pewnie nie. Bo patrzyłem ich ofertę i faktycznie wachlarz usług mają bardzo szeroki. Ile jeszcze osób korzystało z usług tej firmy?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W zimie zeszłego roku, byłem w Smarcie w Poznaniu z CLK, robili mi dół tylnej klapy (ten element pod tablicą) wyszły dwa kolory. Mały wgniotek na przednim błotniku próbowali wyciągnąć, trochę

im się udało. Twierdzili że od spodu nie da rady bo są dwie blachy.

Oczywiście to nie prawda, przekonałem się o tym u blacharza jak zdjął plastikowe nadkole. Poobcierane ranty drzwi też mi robili, to znaczy z jednej strony jeden koleś, z drugiej drugi. Temu z lewej strony nie wyszło i robił dwa razy to samo. Poprawka wyszła też nie najlepiej.

Zapłaciłem coś koło tysiąca złotych, poprosiłem ich szefa i ze względu na nie najlepsze efekty

dałem chyba 100 mniej.

Najlepiej to zrobili rysy na listwie (tam gdzie są czujniki cofania) ale to robił jeszcze inny

pracownik który wiedział jak. W sumie to przy jednym aucie działało trzech.

Wiadomo gdzie kucharek.....

Poznański Smart Plus na Dąbrowskiego odradzam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... To dzięki, że uprzedzacie bo akurat do nich chciałem jechać :-). Ale gość sam mi powiedział, że maskę to mogą jedynie wypolerować... A łuszczący się lakier to musieliby wielki kawał zderzaka (do załamania) lakierować... więc zrezygnowałem - lipa... Jak zwykle jak coś trzeba zrobić to jest problem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tymi dobrymi lakiernikami to też jest problem, bo jak już się znajdzie to trzeba czekać tygodniami.. Także reasumując fachowców brak w naszym kraju, wszyscy odwalają fuszerki :mad2:

 

Pzdr i powodzenia. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tych z S-PLUS kiedyś podjechałem z zarysowaniem zderzaka powiedzieli że muszą częściowo lakierować i za tę usługe biorą 350zł

Pojechałem do znajomego lakiernika i dałem 250zł za lakierowanie całego zderzaka przy okazji likwidując odpryski od kamieni.

Co do wgniotki w tym przypadku zdecydowałbym sie u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa w Smarcie na Dąbrowskiego się zmieniła. Kilku pracowników zostało tam zwolnionych. W BMW robiłem u nich pęknięty zderzak i wyszło bardzo dobrze. Dzisiaj natomiast w GTI robiłem zarysowanie dolnej części zderzaka i też jest ok. To że będą lakierować cały element nie oznacza, że nagle pojawi się inny kolor. Kolor nakładają tylko w określonym punkcie gdzie jest uszkodzenie, natomiast na cały element nakładają lakier bezbarwny, żeby nie było odcięcia. Pod względem doboru kolorów są świetni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam pytanko w sprawie ekipy z katowic, czy ktoś coś u nich robił ??

bo mam małe wgnieconko na początku dachu (poprzedniemu właścicielowi spadła gałązka...) i mnie to troszkę denerwuje :(

Potrzebujesz coś do akwarium słodkowodnego lub morskiego ? pisz na pw :)

Serwis, zakładanie, projektowanie - akwarystyka słodko i słonowodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mogę polecić firmę we Wrocławiu (FleshCar), robiłem tam niedawno dziurkę w zderzaku z lakierowaniem drobnych rys. Jestem zadowolony, tym bardziej że robią to ekspresem ( rano oddałem autko a popołudniu wróciłem nim do domku).

Może komuś z Wrocławia i okolic się przyda.

http://img153.imageshack.us/i/imag0072b.jpg/

http://img714.imageshack.us/i/imag0073jy.jpg/

...u mnie nie wyświetla załączonych zdjęć, więc dla pewności dodam linki.

http://img153.imageshack.us/i/imag0072b.jpg/

http://img714.imageshack.us/i/imag0073jy.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.