Skocz do zawartości

Car detailing - co i jak, porady


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie nie, w zyciu sie nie odwaze uzyc chemii do czyszczenia silnika wewnatrz samochodu ;) az taki nie jest brudny, zwlaszcza, ze wiekszosc tapicerki to skora, ktora bym chcial fajnie odnowic, porzadnie wyczyscic zaniedbane felgi i fajnie wyczyscic, wypolerowac i nablyszczyc lakier :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, w zyciu sie nie odwaze uzyc chemii do czyszczenia silnika wewnatrz samochodu

i tu się mylisz, poczytaj w necie np. na forach dot. detailingu o środkach typu APC. W zależności od miejsca użycia dobierasz odpowiedni stopień rozcieńczenia i lecisz. Tym bardziej, że środki finansowe masz dość ograniczone jak widać. Temat testowany i opisywany w tym wątku. Skoro masz mało kasy to dobieraj środki uniwersalne.

1. Duragloss car wash

2. APC Megs

3. Glinka Bilt Hamber soft

4. Autoglym SRP

5. Duragloss 111- sealant

Ten zestaw wcale nie wyśrubowany i nie zawierający środka do czyszczenia i pielęgnacji skóry to o ile pamiętam ponad 300 zł.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie mam dwa pytanka:

 

Czy ktoś w Krk nie dysponuje lokalem (garaż, jakieś zadaszenie itp) gdzie można autko samemu umyć, bez pośpiechu i zastanawiania się czy nie zacznie za chwilę padać?

 

Druga sprawa:

 

Zrobiłem sobie taki lekki detailing:

- glinkowanie glinka + quick detailer Meguiars (oba z zestawu do glinkowania);

- polerka ręczna (4,5 godziny zapylania) Meguiars SwirlX (efekt na pewno gorszy jak maszyna, ale dla mnie i tak przeskok :) );

- lekkie przejechanie quick detailerem (wiem, to nie wystarczy samo);

- nałożenie wosku Meguiars Cleaner Wax (jak sama nazwa wskazuje nie wymaga użycia cleanera osobno);

 

Sensowny szampon Meguiars dopiero w drodze. Ale teraz pytanka:

 

- jak długo ma schnąc ten wosk? Nakładałem dość cieńko i nawet po 10-15 minutach wosk na masce nie był "jak piaseczek" tylko taki lekko tłusty :duh: po wytarciu kropelkuje ładnie, ale może za krótko go trzymałem??

- jak jest z nakładaniem drugiej warstwy wosku? pierwszą (o której mowa w poprzednim pkt) nałożyłem miesiąc temu. Od tego czasu było kilka tras, tygodniowy pobyt pod chmurką i w warsztacie - niemniej umycie furki było łatwiejsze (brud nie był przylepiony). Teraz zanim nałożyłem wosk po delikatnym umyciu (szmpon turtle + potem ręcznie cleaner i ściereczka) to po wyschnięciu (takim jak w poprzednim pkt, czyli lekko tłusta warstwa) i wycieraniu strasznie dużo wosku zostawało na szmatce :/ Może nakładanie kolejnej warstwy powinno się rządzić innymi zasadami? Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w S PLUS dowiedzieć się ile będzie kosztowała naprawa elementów w mojej E39 więc tak:

Szyba przednia: Usunięcie odprysku-dziurki, usunięcie matowego miejsca (prawdopodobnie od starej wycieraczki), usunięcie delikatnych rys. Całość 200 zł

Reflektory przednie: polerka 60zł

Fotel kierowcy: Czyszczenie, malowanie i konserwacja skóry 200zł

Kierownica: Czyszczenie, malowanie i konserwacja 100zł

Razem 560zł Ugadaliśmy się na 500 zł umówiłem się na 19 Listopada, dam znać jak poszło. Wrzucę fotki przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos prowadzi uslugi Car-Detailingu w Szczecinie?

Wyglada na to, ze bede zabieral moje E39 na serwis wlasnie tam i przy okazji chetnie bym zlecil popracowanie nad nia komus - sam nie mam cierpliwosci ani wiedzy a jestem zdania, ze za rzeczy na ktorych sie nie znam po prostu sie nie biore.

Dajcie znac komu to zlecic i jakie koszty.

Definicja szalenstwa - robienie wciaz dokladnie tej samej rzeczy w dokladnie ten sam sposob oczekujac zupelnie innego ofektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie nie, w zyciu sie nie odwaze uzyc chemii do czyszczenia silnika wewnatrz samochodu ;) az taki nie jest brudny, zwlaszcza, ze wiekszosc tapicerki to skora, ktora bym chcial fajnie odnowic, porzadnie wyczyscic zaniedbane felgi i fajnie wyczyscic, wypolerowac i nablyszczyc lakier :)

 

Do skór użyj produktów profesjonalnych tj. takich w których środek do czyszczenia i środek do konserwacji to dwa osobne produkty. A jak skóra jest jasna, to warto zestaw ochronny jej zaaplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Co polecacie do pielęgnacji plastików E90, czy to będzie dobre

 

Najpierw z grubsza przetrzeć Meguiars - All Purpose Cleaner, następnie zastosować POORBOY'S WORLD Natural Look ?

Idealnie, tylko pamiętaj o odpowiednim rozcieńczeniu APC :cool2:

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:10 będzie ok?

 

Ostatnio pożyczyłem koledze auto i nie chciał oddawać brudnego, więc pojechał na myjkę, a tam wysmarowali mi wszystkie plastiki jakimś świecącym/tłustym plakiem (czy innego rodzaju syfem) który teraz muszę szybko zmyć i przywrócić normalny, naturalny wygląd :)

 

Stąd APC będzie chyba niezbędny.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:10 na pewno nie zaszkodzi ale przeczytaj na ulotce producenta.

EDIT:

jak sobie nie poradzi to spróbujesz np. 1:5

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co polecacie do pielęgnacji plastików E90, czy to będzie dobre

 

Najpierw z grubsza przetrzeć Meguiars - All Purpose Cleaner, następnie zastosować POORBOY'S WORLD Natural Look ?

 

Dokladnie mam ten dresing polozony juz 3 tydzien super odpycha kurz naprawde polecam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć!

jako nowy forumowicz zawodowo zajmujący się detailingiem postanowiłem odświeżyć temat dotyczący kosmetyki samochodowej.

Pewnie wielu z Was szuka informacji, porad jak dbać o samochód. Z miłą chęcią odpowiem na wszystkie nurtujące Was pytania.

 

Jeśli będzie duże zainteresowanie chętnie opublikuję relację ze studia do którego przybywa sporo samochodów spod marki BMW! :)

 

Każda osoba która chciałaby zacząć zabawę z detailingiem ale nie wie jak dobrze to zrobić może spokojnie pisać w tym temacie.

Tak więc czekam na pierwsze pytania!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Cześć!

jako nowy forumowicz zawodowo zajmujący się detailingiem postanowiłem odświeżyć temat dotyczący kosmetyki samochodowej.

Pewnie wielu z Was szuka informacji, porad jak dbać o samochód. Z miłą chęcią odpowiem na wszystkie nurtujące Was pytania.

 

Jeśli będzie duże zainteresowanie chętnie opublikuję relację ze studia do którego przybywa sporo samochodów spod marki BMW! :)

 

Każda osoba która chciałaby zacząć zabawę z detailingiem ale nie wie jak dobrze to zrobić może spokojnie pisać w tym temacie.

Tak więc czekam na pierwsze pytania!

 

Pozdrawiam

 

czy serum trzeba wypalć ir-em?, jak szybko po aplikacji cs można połozyc exo? i po jakim czasie jest najlepsze wiązanie?

co lepsze na gołe aluminium na felgach 9H, CS, C1, Cquartz, modesta, cosmic-a,a moze cos innego?

co lepiej podbija look na 9H- light , exo, może c2 albo reload?

po jaki czasie mozna smarowac PNS na C1 i jak długo siedzi?

jaką powłoke permanentną poleciłbyś żeby taflowała i nie była szorstka jak kwarc czy ceramika?

na czerwone uni lepiej położyc zymol rouge czy polishangel hussaria?

znasz dobre DA na 75mm nie rupesa i nie pneumatyk?

żeby w bmw deska była matowa co bys użył ? snowcake, C6, natural look, Zymol conditioner, a może cos innego, ma być taka jak z fabryki :wink:

jaką pastą i na jakim padzie zrobić 1-stopniową korektę na lakierze ori bmw matowym niebieskim?

czym usunąć zacieki z chemii na shadowline które wcześniej było juz kiedys polerowane?

czym usunać z deski bmw ceramic pro do plastkiów?

czy mozna połozyc cosmica bez primera bo go nie mam i czy bedzie miał twardość 9H?

 

czekam na szybką odpowiedz bo od dawna nurtują mnie te tematy

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niech ktoś mi podpowie dokładnie co i jak, czym itp po kolei nigdy nie bawiłem się w coś takiego ale jak widzę auto super zadbane i błyszczące to aż mnie coś bierze żeby moje tak wyglądało xd więc tak auto x6 2008r i chyba od tamtej pory poza jakims zwyklym myciem nie bylo nic robione. Kolor biały alpine.

Jak doczyscic auto? czym zabezpieczyć ?najważniejsze jak nie uszkodzić. Jak długo coś takiego trzym? bardzo będę wdzięczny za linki czekam a i fajnie było by coś nałożyć byvwoda śladów nie zostawiala i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam niech ktoś mi podpowie dokładnie co i jak, czym itp po kolei nigdy nie bawiłem się w coś takiego ale jak widzę auto super zadbane i błyszczące to aż mnie coś bierze żeby moje tak wyglądało xd więc tak auto x6 2008r i chyba od tamtej pory poza jakims zwyklym myciem nie bylo nic robione. Kolor biały alpine.

Jak doczyscic auto? czym zabezpieczyć ?najważniejsze jak nie uszkodzić. Jak długo coś takiego trzym? bardzo będę wdzięczny za linki czekam a i fajnie było by coś nałożyć byvwoda śladów nie zostawiala i pozdrawiam

 

To tak na początek http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601 jeśli chodzi o mycie oczywiście...

jak chcesz zeby woda nie zostawiała sladów, to powinieneś pomysleć o powłoce permanentnej typu kwarc/ceramika, które 'taflują' a nie jak woski kropelkują...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego

Czyli tak dokładnie myje auto, osuszamy, glinka( nie porysujr karoserii bo kolega kiedyś motocykl troszkę zrysowal)? Po glince co nałożyć u mnie polerka narazie nie wchodzi w grę sam jej nie zrobię a u mnie w okolicach też trudno o dobrego fachowca gdyż kiedyś dałem e90 i miałem w słońcu Koła podrobione. Chciałbym dobrze oczyścić lakier ta glinka a potem za bezpieczyc i wosk by auto nabrali blasku

Co polecicie do wewnątrz szczególnie chodzi mi o kokpit bo plac to masakra tłusty i potem tak przyciaga brud... Dodam że całość u mnie jest oryginalnie obszyte skórą.

Chciałbym niedługo założyć galerie i pochwalić się efektami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

glinkę kup soft i koniecznie lubrykant do niej, jak nie masz żadnego doświadczenia z glinkowaniem, poproś kogoś kto ma żeby Ci pomógł...

na zabezpieczenie może Sonax polimer net shield, łatwy w aplikacji, przed sonaxem przelec jeszcze auto IPA,

jak chcesz mieć auto zabezpieczone tez 'mechanicznie' to kwarc/ceramika...

a jaka masz skórę dakota czy napa?

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie taki zestaw będzie dobry?pierwsze po umyciu i wysuszeniu auta

Glinka

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5118632161

2-http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5270636078

Aplikatory mogą być takie http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5203074719 lub http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5205533599 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

po pełnym myciu nie susz auta, uzyj lubrykanta i gliki, potem znowu umyj i osusz.

zamów sobie wszystko tu będziesz miał taniej i za przesyłke raz zapłacisz :wink:

http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/sam/od-m-do-z/sonax-profiline/sonax-profiline-polymer-netshield.html

glinka ok, szału nie robi ale na początek wystarczy, potrzebujesz jakis poslizg do glinki, zamów tez IPA

http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/ipa-1l.html , po glinkowaniu umyj auto i osusz http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/mikrofibry-i-r/osuszanie/large-blue-fluffer-recznik-do-osuszania-90x60cm.html

całe auto po osuszenieu przetrzyj IPA(rozcieńczasz 50/50 z demineralką,psikasz na szmatę i przecierasz element), sonax psikasz na aplikator przecierasz kawałek elementu i dopolerowujesz mikrofibrą http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/mikrofibry-i-r/wn/profipolish-terry-towel-40x40.html

 

jak masz kompresor mozsz użyc do wydmuchania wody z uszczelek itp...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kurczę właśnie nikogo nie mam ......... Powłokę ceramiczną to już chyba ktoś by musiał i trosze ona kosztuje :) z tego co się orientuję

no tak, poszukaj sobie jakiegoś auto detailingu w okolicy...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.