Skocz do zawartości

Pytanie do "benzyniaków" smierdzi na zimnym


cdxa

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 525i z silnikiem N52 po odpaleniu na zimno w otwartym garażu i wyjeździe, smierdzi prawie jakbym rozlał trochę benzyny, nie wydaje mi się to zbyt normalne, czy u was też tak jest ? Dodam że nie ma żadnych błędów w pamięci DME
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M54 - dla mnie to raczej normalne że nieco śmierdzi paliwem z rury wydechowej - zwłaszcza zaraz po odpaleniu kiedy auto chodzi na ssaniu. U mnie z wydechu śmierdzi nieco "nieprzepaloną" benzyną ale to jest tylko tuż po odpaleniu przez minutę może ... podobnie jest w kopciuchach ... na początku idzie dym z rurki i śmierdzi dieslem ;)
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taki właśnie charakterystyczny, troche przesadziłem że jak świeża benzyna. Być może trochę się czepiam, ale ten samochód spełnia niby euro 4, mój drugi samochód, też benzyna ale starsza, nie generuje takiego smrodu. Nie wspomnę już że ostatnio sprawdzałem jak to jest w nowym hyundaiu ix35 z euro 5 i jakież było moje zdziwienie że ten samochód na zimno nie generuje żadnego smrodu! dosłownie leci tylko para. Czy jest aż taka ogromna różnica pomiedzy euro 4 a 5 ? Czy jednak BMW po paru latach już nie trzyma norm? Może wymaga to jakiejś adaptacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M54 - dla mnie to raczej normalne że nieco śmierdzi paliwem z rury wydechowej - zwłaszcza zaraz po odpaleniu kiedy auto chodzi na ssaniu. U mnie z wydechu śmierdzi nieco "nieprzepaloną" benzyną ale to jest tylko tuż po odpaleniu przez minutę może ... podobnie jest w kopciuchach ... na początku idzie dym z rurki i śmierdzi dieslem ;)

 

Nie zauważyłem, ani jednego ani drugiego. Skąd te spostrzeżenie? Może coś przeoczyłem? Od czego jest dpf?

Parkuje we wspólnym garażu. Jest tam instalacja ostrzegająca o dwutlenku itp. Jak wjeżdżam dieselem i postoje to nic się nie dzieje, natomiast jak parkuję benzynę to zawsze załącza się ostrzeżenie. Nie wiem, może związane jest to z kalorycznością spalin benzyny, którą czuć w powietrzu zaraz po odpaleniu. Sąsiad parkuje insignią v6 benzyna i jest podobnie. Ledwo zapali i czuć benzynę i włącza się ostrzeżenie. Myślę, że jego motor też spełnia euro5 lub co najmniej 4.

e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ws. diesla:

Spostrzeżenie z auta żony - MB A160CDI z filtrem DPF, przebieg 100kkm, norma EURO4

 

frodo nikt głowy do rury chyba nie wsadza ;) ale jak odpalam rankiem idę do bagaznika po zmiotkę lub skrobaczkę więc czuje stojąc za autem. Ale jest to chwilowe zraz po odpaleniu :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dieslu mam podobnie. Na początku się bałem że to kolektor jest popękany i śmierdzi . Ale zapach jest tylko po odpaleniu auta, które całą noc stało na mrozie i nieco inny niż spaliny czy olej napędowy - hmm "suchy?", utrzymuje się w granicach kilkudziesięciu sekund i przestaje być wyczuwalny. Obserwuję to tylko przy dużych mrozach (-10 stopni +), tak więc to chyba norma.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 525i z silnikiem N52 po odpaleniu na zimno w otwartym garażu i wyjeździe, smierdzi prawie jakbym rozlał trochę benzyny, nie wydaje mi się to zbyt normalne, czy u was też tak jest ? Dodam że nie ma żadnych błędów w pamięci DME

 

To jest zupełnie normalne i fajne w benzynce. Przecież zapach benzyny to najpiękniejsze co może poczuć prawdziwy motomaniak. Nic się nie przejmuj;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.