Skocz do zawartości

524 TD zielona kontrolka


virus_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to moje pierwsze autko w dizlu.Z tego co wyczytałem to po zagrzaniu świec ma się zapalić zielona kontrolka.... u mnie tak nie ma :(

Przejrzałem świece i wszystkie są sprawne zegary u mnie chodzą wszystkie (sprawdzane starą metoda kabel, klema plusowa)

auto trochę może jest przymulone ale nie rozpoznaje tego proszę o porady.

Auto zostało tydzień temu kupione.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagrzaniu świec to Ci ma zgasnąć pomarańczowa kontrolka, takiej jakby spirali, a nie żadna zielona zapalić :D

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi nie paliła się ta kontrolka. po wymianie świec w warsztacie zaczęła działać... Jutro lub pojutrze odbieram swoją bunię od mechanika (łożyska się posypały) to się podpytam jak to ogarnąć :)

BTW z tymi kontrolkami to jest tak ze gasną po kilku sekundach ale tak naprawdę dopiero jak zgaśnie ta zielona to świece są rozgrzane...(przestaje grzać) można to łatwo sprawdzić... Jak grzejesz świece włącz lampkę w samochodzie ( tą co świeci jak się drzwi otwiera) jak skończy grzać świece lampka zaświeci jaśniejszym światłem i usłyszysz takie pukniecie.

 

Pzdr Kriss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ta zielona(gotowosc do rozruchu)jak sie nie zapala to albo masz uszkodzana jedna swiece albo styki obudowy zaroweczki sa zasniedzialei nie stykaja dobrze...ja tak mialem u siebie ...innej opcj nie ma
iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja nawet nie wiedziałem o zielonej kontrolce :D Czyli u mnie też coś jest z nią nie tak ;) Bynajmniej w niczym mi to nie przeszkadza, cyferblat i tak muszę cały wymienić, pisałem czemu, więc jak wymienię to i to może będę miał ;)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kablem i do plusa jak powstanie iskra to dobre i na wszystkich była i to dobra.

virus glowa cie boli.... :mad2: co ty z ta iskra???? w dieselu nie ma zaplonu iskrowego... swiece sa zarowe ,do wstepnego podgrzania powietrza w cylindrach by mozliwe bylo osiagniecie temperatury samozaplonu mieszanki paliwowo powietrznej...wiec to ppodstawa w dieslu ...sprawdz tak jak pisalem... jakis taki nie usluchany jestes :D

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najstarszy sposób na sprawdzanie świec żarowych czy są sprawne bez wykręcania?? bierzesz kabel podłączasz do plusa na zgaszonym zapłonie i drugi koniec do świecy jak kabel da iskrę to znaczy, że świeca dobra jak nic nie będzie to świeca nie ma obwodu i do śmieci.

A dziś zrobię tak jak ty pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.