Skocz do zawartości

E39 530dA 7,07l/100km trasa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio przeleciałem się swoją Bunią do Niemiec, razem jakieś 1500km. Średnia pręskość na autostradzie 140-160. Komputer pokazywał spalanie 7,2. Nie wierząc w to podliczyłem spalanie tradycyjną metodą - liczenie ilości spalonego paliwa. Średnia wyszła 7,07l/100km. Nie wiem, czy to możliwe, czy raczej walnąłem się w obliczeniach :duh: . Proszę o ustosunkowanie się do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci pali w cyku mieszanym? Jeśli jechałeś "na pusto" to możliwe do wykonania, szczególnie jak jechałeś z głową. Choć przy tych prędkościach mój pali 8 litrów lecz z paroma osobami i bagażem na pokładzie. To auto zostało stworzone do latania w trasy. W mieście nie jest tak różowo, choć nadal rewelacyjnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W mojej 39 530d manual komputer pokazywał spalanie o ok. 0,5 litra mniejsze niż w rzeczywistości. Ale skoro miałeś zalane pod korek i potem znów pod korek dolałeś no to widocznie tak musi być. Autostrada, 5 bieg, tempomat. Myślę, że da się tyle wyciągnąć.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Przy tych prędkościach na autostradzie ja mam spalnie 6 l. W 330d manual sedan 184 kuce. 2 osoby

W mieście 8 litrów nie przekroczy :-)

Mieszkam w Sosnowcu (centrum) a pracuje w Katowicach ( centrum) i przy takiej jeździe bez tras to pali mi maks 7 l z małym hakiem. Auto rewelacyjne. Na nic innego bym nie zamienił. Zrobiłem w ponad 1 rok 40 tys kilomentow i nic nie robiłem poza tym co się robi standardowo ( klocki, oleje, filtry).

Minimalnie pali w trasie 5,3 ale to jak dużo przez telefon gadam :-) opony tył 225/17 i przód 215/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 330d osiągnąłem 4,7 według wskazań komputera (pewnie zaniżone, ale nie wiem o ile) - kiedy wypadły mi okładziny z kończących się starych klocków hamulcowych i jechałem trasę 125km z prędkością 60-70km/h :) opony przód 205/50/R17 i tył 225/45/R17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moje e39 530dA na kompie raz pokazało mi na trasie nawet 6,5 litra! Byłem też mile zaskoczony i nie jechałem wcale jakoś mało dynamicznie czy jak tzw. "leśny dziadek" wiadomo w miarę rozsądnie operowałem gazem. Praktycznie auto nie zrzucało z 5 biegu czy to teren zabudowany czy poza. Maksymalna prędkość której nie przekraczałem to 120 km/h. A opon też nie mam małych tył 245/45 r17 przód 225/45 r17.

Również nie zamieniłbym tego auta na żadne inne(no chyba że inne bmw też 3.0d :) )! Luksus sam w sobie i bezpieczeństwo :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.