-
530da Problem ze skrzynią automatyczna
Mojej Żonie wyskoczył komunikat Getriebie not program czy coś takiego. Myślę sobie skrzynia do roboty ale kumpel mechanik polecił mi wymianę oleju oraz filtra przed wszystkim. Cały koszt operacji wyniósł 500,- ale się opłacało bo skrzynia biega aż miło a ma od tamtej pory najechane już ponad 30kkm. Olej i filtr oczywiście z serwisu BMW
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Pewnie kolego masz racje lecz "Na miasto nie ma nic piękniejszego niż automat w Niuni." Tak określiła moja Żonka i coś w tym jest ;)
-
530d Raz przyspiesza elegancko, raz słabo
Ja też nie mam pojęcia jak mogą Wam tak mało palić. Moja Niunia przy jeździe po 3mieście nie schodzi mi nawet czasem poniżej 10l/100. A przy tych mrozach wychodzi mi 11l/100. Jak jeżdziłem po trasie dość spokojnie to i tak nie zszedłem poniżej 8,5l/100.
- Reset BC
-
Reset BC
No i tak jak podejrzewałem aku jest ok. Podłączyłem specjalnie aku kolegi 3 miesięczne i również to samo. Zaobserwowałem również, że reset nie występuje jak startuje silnik z pozycji 1 czyli jak słucham radia po zgaszeniu auta i chce je odpalić po jakimś czasie. Generalnie nie wiem co może być.
- Reset BC
-
Reset BC
Witam Nie znalazłem nic na temat, który jest mi potrzebny. Już jakiś czas temu pojawił mi się dosyć wkurzający problem. Przy rozruchu silnika resetuje mi zegar i date w aucie mam duży BC, od czau do czasu zresetuje mi również licznik przejechanych kilometrów. Podejrzewam że pojawił się pewnie jakiś "zimny lut". Tylko w tym problem, że nie wiem gdzie go szukać lub też jaki modół wymienić. A i na wyświetlaczu przy liczniku podczas odpalania czasem wyskakuje mi komunikat EEPROM-KI. Proszę o pomoc bo normalnie opadają ręce.
-
E39 530dA 7,07l/100km trasa
Witam Moje e39 530dA na kompie raz pokazało mi na trasie nawet 6,5 litra! Byłem też mile zaskoczony i nie jechałem wcale jakoś mało dynamicznie czy jak tzw. "leśny dziadek" wiadomo w miarę rozsądnie operowałem gazem. Praktycznie auto nie zrzucało z 5 biegu czy to teren zabudowany czy poza. Maksymalna prędkość której nie przekraczałem to 120 km/h. A opon też nie mam małych tył 245/45 r17 przód 225/45 r17. Również nie zamieniłbym tego auta na żadne inne(no chyba że inne bmw też 3.0d :) )! Luksus sam w sobie i bezpieczeństwo :D Pozdrawiam
-
BMW E39 Tourning KIEROWNICA
Nie za 250 bo to pewnie oryginał, tylko podałem przykład tego tańszego i mogłoby się wydawać że dobrej firmy.
-
530d po ruszeniu gaśnie ...?
Zalecam wymiane filtra paliwa. :)
-
BMW E39 Tourning KIEROWNICA
Nie kupujcie tanich czujników ABS! Kumpel kupił do swojej e39 jakiś czujnik za 150 zeta febi bodajże. To wyobraźcie sobie że auto samo zaczęło mu przyśpieszać! Silnik chodził na maksymalnych obrotach. Jakaś masakra i miał tak minimum 2 razy i to przez zasrany czujnik... Tak więc nie polecam :D
-
Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7
Polecam ten system! Śmiga aż miło! Wszystko jasno i przejrzyście opisane! :)
-
diesel- paliwo v-power/verva/ultimate czy uszlachetniacze
A mnie interesuje taka sprawa jak to jest z tymi paliwami zimą? Bo z tego co się naczytałem to są 3 rodzaje: Letnie, przejściowe oraz zimowe. przejściowe jest do -12 a zimowe maxymalnie (niby) do -30. Interesuje mnie jakiego uszlachetniacza można dolać aby paliwo "nie zamarzło" w baku i nie było problemu z odpalaniem czy też ewentualną jazdą?