Skocz do zawartości

JAK PODŁĄCZĆ TUBE


Intense

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcialbym od razu zaznaczyc, ze jest to moj pierwszy temat na tej stronie, dopiero co kupilem auto, wiec jestem kompletnie zielony w jego uzytkowaniu.

 

A wiec tak, chcialbym zamatowac tube, bo lezy mi w piwnicy z poprzedniego auta kogos z rodziny i tutaj pojawia sie pytanie, jak to podlaczyc, jakie kable kupic, jak z zasilaniem, jak to przeprowadzic, zebym nie mial kabli pod nogami..

 

auto to bmw e46 318 ci coupe

 

z góry dziekuje za pomoc i przepraszam jesli cos zrobilem zle, ale tak jak juz wczesniej wspomnialem, jest to moja pierwsza wizyta na tym forum i pierwszy temat.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za zly wybor dzialu.

 

co do tematu to, jak dokladnie podlaczyc ta tube pod glosniki, bo jestem w tym naprawde zielony, moglby mi ktos dac instrukcje krok po kroku co mam zrobic i co kupic, zeby to dzialalo?

 

z gory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tego tematu ja mam tube wyprowadzoną z tylnych głośników tylko mam pytanie do was, jak podłączyć, lub pod co aby Tuba wyłączyła się razem z radiem, gdy się wyjmuje kluczyk, w ten sposób aby nie ciągać kabli przez całe auto, posiadam zapalniczkę w bagażniku lecz nie wiem czy się odcina dopływ prądu po wyjęciu kluczyka, bo wiem, że z przodu działa po wyjęciu kluczyka posiadam e39 w kombi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka tuba jaka moc jakie radio czy są wyjścia rca z tyłu radia czy masz wzmaka do tej tuby itp

Tuba była robiona przez mego znajomego głóśnik firmy STX 150wat wzmacniacz wbudowany, nie mam pojecia ile ma wat w skrzyni radio oryginalne bmw business cd rds, nie wiem czy ma wejscie rca, nie patrzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kolego ''daroox'' ja u siebie tez mam podlaczoną skrzynie pod tylnie glosniki...i tez chcialem zeby wlaczala sie i wylaczala razem z radiem...lecz niemam tak heh :? KAbel mam pociagniety do przedniej czesci pojazdu, skrzynke wlaczam przyciskiem ktory znajduje sie w tajemniczym miejscu heh Tezz nie jest zly pomysl...lecz nigdy niemozna zapomniec o wylaczeniu przycisku bo po paru h mozna nie odpalic fury... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wzmacniacz włączał się razem z radiem niestety musisz pociągnąć przewód do przodu pod radio tu sobie kostkę znajdziesz http://studio24.prv.pl/ i przewód odpowiadający za włącznie radia po przekręceniu kluczyka.Dolutowujesz się do niego podłączasz do wzmacniacza i włącza Ci się razem z radiem.Wzmacniacz najlepiej było by zasilić z aku(są tunele prowadzące także nie ma z tym problemu).A sygnał (tzn.muzyke) pociągnij od któregoś tylnego głośnika i po problemie.W ten sposób wszystko masz załatwione jesteś w samochodzie wszystko działa,wysiadasz wszystko się wyłącza i nie masz problemu z rozładowanym akumulatorem.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wzmacniacz włączał się po przekręceniu kluczyka można podłączyć się do kabla idącego do wzmacniacza anteny, jest to chyba fioletowy o ile pamiętam i znajduje się pod kanapą w lewej rynience. Kabel jest we wiązce audio. Ale aby wzmak włączał się tylko i wyłącznie po włączeniu radia to musisz ciągnąć jakiś kabel bokiem albo tunelem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu wzmacniacz SIGNAT ROM 4 4x92w, dorzucę do niego filtr przeciwzakłóceniowy który działa w 100% a nie jak ten shit na allegro. Chcę za niego 350zł, poczytaj specyfikacje na necie jak chcesz podeśle Ci fotki. Mam też dedykowane głośniki Rainbow w miejsca seryjne z przodu. Wtedy podpinasz sub na mostek 2 kanały a 2 pozostałe napędzają przednie głosniki. Polecam efekt znaczący.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e39 Tourning i dziś właśnie robiłem sobie tube i wzmacniacz.. Postanowiłem sobie zrobić tak że sygnał z głośnika z tyłu wziąłem, zasilanie bezpośrednio z akumulatora który jest jak wiadomo w bagażniku także nie było z tym problemu. A napięcie sterujące wzmacniaczem tzn to żeby go włączyć lub wyłączyć to pociągłem sobie kabelkiem z tylnej lampy pozycyjnej. i teraz dopuki nie włącze świateł to mam wzmacniacz wyłączony, włańczając światła automatycznie włąńczam wzmacniacz ;) niewiem czy dobrze ale to było chyba najlepsze rozwiązanie mając oryginalne radio bez wyjscia na wzmacniacz. A wiadomo jak wysiadam z auta to zawsze gasze światła także raczej nie zapomne i wzmacniacz bedzie zawsze wyłączony ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem u siebie mam podpięte pod tylny głośnik i tuba wyłącza mi sie razem z radiem poprowadziłem kabel od radia na kostce był to kabel koloru fioletowego ale najlepiej jest sprawdzić sobie miernikiem. Teraz mam problem jak przymocować tubę aby nie latała mi po całym bagażniku, macie jakieś pomysły, ja myślałem nad siatką lecz nie wiadomo jaki wymian i nie chce też aby siatka była na cały bagażnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.