Skocz do zawartości

Fabryczny kolor lakieru gdzie się znajduje E39 520d 2001r.


therulebass

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy chciałem się zapytać czy orientujecie się może gdzie w BMW 520d 2001r. silnik M47 gdzie fabrycznie jest napisany nr lakieru samochodu. Sprawa jest taka iż uderzył mi kamień na autostradzie i jest uszczerbek na lakierze na prawym błotniku i potrzebuje to pomalować.

Wie ktoś może gdzie się ten nr lakieru znajduje?

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer lakieru znajduje się na lewym przednim kielichu jest tam naklejka kod wygląda np tak 303/9 w e39 jest tagrze na masce przedniej na wysokości

zbiornika spryskiwaczy kod lakieru jest opisany cyfrowo i słownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolor lakieru jest na małej tabliczce znamionowej przy kielichu od strony kierowcy. Dokładniej mówiąc - tabliczka zamocowana jest do ścianki błotnika, przy kielichu i jest zamocowana do góry nogami żeby stojąc przy błotniku lewym wystarczyło tylko zajrzeć tam i dzięki takiemu odwróceniu tabliczki wygodnie się odczytało kolor.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie z czapki: jak dobieraliście kolor lakieru? Chodzenie do samochodu z wzornikami i dobieranie na podstawie kapierowych karteczek jakoś mi się nie widzi jako dokładne...
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobry lakiernik/mieszalnia lakierów to bierze pod uwagę lata auta, w jakim klimacie użytkowany i na tej podstawie komputer uwzględnia blaknięcie lakieru itp, itd.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może klapkę paliwa byś odkręcił było by łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Troszkę odkopie bo założyłem w dziale blacharstwo, ale tam pewnie kilka dni będę czekać na chociaż jedną odp.

 

Chcę odczytać kod lakieru, ale mam dwie nazwy na kielichu na górze jest napisane Titan silber metalic a niżej fuller arkissilber i teraz nie wiem która nazwa jest właściwa.

Czy jest możliwość, że ta sama nazwa lakieru ma różne odcienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj posłużyć się numerem lakieru oprócz nazwy? Na tej tabliczce jest też numer. Tutaj masz PDF gdzie jest opisany numer koloru i jego nazwa.

 

http://bmwccbc.org/resources/teile/BMW-current-colors.pdf

 

Dodatkowo w tym temacie padła informacja, że do końca pierwszej połowy 98 był Arctic Silver a potem zmienili na Titanium Silver

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=411753

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak się maluje większe powierzchnie to się dobiera finalny odcień z kilku dostępnych na wzorniku bo tak jak koledzy pisali auto z wiekiem napewno blaknie, a poza tym furka też mogła być kiedyś malowana i nigdy się nie dorobi identycznego lakieru więc dobiera się najbardziej pasujący odcień :wink:

 

Z samego numerka to można dobrać na klamke czy inne tego typu pierdółki, na których nie widać różnicy.

 

Te odcienie które Ci dobierał z wzornika i tak musiały być oznaczone numerem koloru Twego BMW bo nie ma tak że istnieje jakiś tam kolor i on go dobrał na oko z jakiejś tam palety na wzorniku. No chyba, że aż tak się odznaczało że dobrał z innego auta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja właśnie nie będę prawdopodobnie lakierować bo chcę kupić drzwi w kolorze jak się uda to ok jak nie dopiero polakieruje. Są w ładnym stanie a moich nie opłaca się reanimować bo były szpachlowane.

Nazwa kodu w aukcji jest taka jak moja druga nazwa dlatego pytałem :) W tamtej bmw dawcy jest arktisilber na górze i na dole na kielichu. Ale to chyba się okaże jak na miejscu je obejrzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jednak te tematy co podesłałem bo tam piszą hamburgery, że te kolory różniły się nieco. W każdym razie nie wychodź z założenia, że jak Twoje były szpachlowane to trzeba je skreślać :wink: Obejrzyj dokładnie czy te nowe też aby przypadkiem kiedyś nie były robione i czy nie mają gdzieś delikatnych, nawet najmniejszych wgniotek bo dasz do blacharza a on i tak będzie to równał szpachlą przed malowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że u mnie kod to jakiś tam indywidual i w tych linkach nawet takiego nie ma. Nazwa jego to prawdopodobnie fuller arktiksilber. Na żadnej rozpisce takiego koloru nie widziałem nawet w tym co podesłałeś :)

 

Moje drzwi na pewno trzeba skreślać. Jak jest otworzysz to ten róg jest zardzewiały i od wewnątrz od rogu idąc do góry szpachla jest aż ok 25-30 cm w górę i pęka od wewnątrz. Widziałem zdjęcia jak auto wyglądało po spotkaniu z sygnalizacją świetlną na słupku. Najpierw dostały drzwi przednie rysując cały bok ku tyłowi i zatrzymał się na tyle samochodu uszkadzając tylny błotnik i klapę. Próg nie dostał ani słupki. Do roboty mam te drzwi i tylny błotnik bo 5lat po tym zdarzeniu wychodzi niefachowa naprawa.

 

Błotnik tył był naprawiany, ale jego trzeba też wycinać i to będę robić na wiosnę.

 

Dlatego drzwi chociaż wyglądają niby ok to ja wiem że ich się nie opłaca reanimować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer mojego lakieru to 354/7 i po numerze widzę że w sieci jest tego trochę

 

EDIT patrzę na tej stronie i wynika z tego, że ten numer wychodził od 99r http://e39.pl/

Już zgłupiałem. Tabliczka jest od tego auta. Vin się zgadza nic w tym aucie kombinowanie nie było i jest to 98r jeszcze sprzed liftu bo jest z marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.